Aile Planlaması Bebekten Önce Spiral taktırmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Thia

Kaderle bağlı iki alyans.
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
415
0
Merhabalar, Sizlere danışmak istediğim bir konu vardı...

Yakında düğünüm olacak fakat en erken bir sene cocuk düşünmüyoruz.. Spiral taktırmayı düşünüyorum, kullanan arkadaslar bilirler, sizce taktırsam bir problem olur mu?

Biliyorum canım, düğünden hemen sonra düşünüyorum..

bence taktırma canım ben ilk kızım doğunca taktırmıştım ara kanamalar düzen bozulması mahvediyo birde bebeğin yok zarar verebilir

bence taktırma canım ben ilk kızım doğunca taktırmıştım ara kanamalar düzen bozulması mahvediyo birde bebeğin yok zarar verebilir

Bende bu yüzden endişeleniyordum fakat hap kullanıp zarar görmek istemiyorum, bebek en büyük hayallerimden birisi..

canim hic cocugu olmayanlara takilmasi dogru degilmiş bunu biliyorum ben.nadir takiyorlar.yine de dr-la konus canim o en iyisini soyler sana.

hmm bence dkhları spiralden daha iyi yani çünkü spiral her bünyeye gitmiyor birincisi,kanamalar çok olabiliyor,bünye zayıflayabiliyo,birde enfeksiyon geçirmişsen daha önce bunu nüksettirebiliyor,hem spiralle hamile kalan çok var haberin olsun
ama doğum kontrol hapları daha güvenli bence hem artık eskisi kadar zararlı değiller ki bence bi jinekologla konuş ve en az etkili dkh kullan

hmm bence dkhları spiralden daha iyi yani çünkü spiral her bünyeye gitmiyor birincisi,kanamalar çok olabiliyor,bünye zayıflayabiliyo,birde enfeksiyon geçirmişsen daha önce bunu nüksettirebiliyor,hem spiralle hamile kalan çok var haberin olsun
ama doğum kontrol hapları daha güvenli bence hem artık eskisi kadar zararlı değiller ki bence bi jinekologla konuş ve en az etkili dkh kullan
haklisin kanama fazlalasa biliyor.ama bende spiral var cok memnunum gercekten de.bende kanama artmadi ama adet gunum 2 gun uzadi.
baska bi problem olmadi cok sukur

Cok endişeleniyorum, eğer korunupta ilerde cocugum olmazsa diye.. Suanlık yumurtalıklarımda hiçbir problem yok cok şükür..

Konunuz içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

Keyifli Paylaşımlar.......

Bence hiç doğum yapmadan spiral taktırma...
Spiralin koruma oranı %75 iken doğum kontrol hapları düzenli kullanıldığında %99.9 koruyor...

Son düzenleme:
Bence hiç doğum yapmadan spiral taktırma...
Spiralin koruma oranı %75 iken doğum kontrol hapları düzenli kullanıldığında %99.9 koruyor...

Endişeleniyorum, ilerde sorun yaratır diye.. :18: Evliliğimin ilk döneminde eşimle biraz yasamak istiyorum, daha cok genciz, biraz tadını çıkarmak istiyorum, bebekten sonra bir çok sorumluluk zaten bizi bekleyecek...

Ama bir bebegim olmasını da cok istiyorum ve riske atmak istemiyorum..

X