bebeklerinizi nasıl yatırıyosunuzz??

mavixsxxsxxsxxsxxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2007
822
0
40
herkese merhaba ...
arkadaşlar bebeğinizi nasıl yatırıyosunuz..??
yan mı,sıtüstümü,yüzüstümü ........
benim oğlum doğduğundan beri hep sırtüstü yatıyooo..yan yatırmak istiyorum bir süre öle uyuduktan sonra hop sırtüstü dönüyoo...birde kafasını hep sol tarafa çevirerek uyuyo..kafasının sol tarafı daha basık.dr sordum 5.ayda düzelir merak etmeyin dedii..
sizler nasıl yatırıyosunuzz..birde üzerini çok açıyoo..üzerine ne örtüyosunuzz..??

cnm benim kızımda aynı uyuyor...kafası sol tarafta çunku sol baş parmagını emerek uyuyor...yuz ustu ve yan yatıramıyorum..ustunu devamlı açıyor..elleri mutlaka dısarda olucak....oda ısısını 22-24 arası tutuyorum ama..gece emzirmeye kalktıgımda elleri yuzleri buz gibi oluyor...engelleyemiorum...ben sadece yun yorgan ortuyorum...annem yaptı çok kalın değil...dier uyku seti yorganları ısıtmıyor çok ince...ustune battaniye le örtsem çok agır oluyor...

aynen hep sırtüsütü hem daha da küçükken yüzünü de iyice tavana doğru dikerdi sırtüstü kafası da dik burnu dikdik :) şimdide sırtüstü ama başını muhakkak ya sağa ya sola çevirik yatıyo,,yan asla yatmıyo hoop dönüyo aynen kollar uçak gib iki yana apaçık ,,:)
parkyatağada kollar sımıcak koca yatağa böyle giderse,,üstünü çok açıo evet ayakları ile tepiştepiş açıo,,

hea bi de bizimapartman gündüz az gece çok ykan bir apartman hatta uyutmayacak terleyecek kadar çok yakılıyo sağolsunlar,,,ondan bazen uzun kollu alttan çıtçıtlı ile ince bir pantolon üstüne normal bir battanie örtüorum ,,

genellikle sırt üstü olmak üzere sağa sola yan da yatırıorum rahat edio hem kafasının arkasının düzleştiğini farkettiğimizden beri yan da yatırıoz
geceleri ince penye battaniye üzerine de yün örgü battaniye örtüom biraz kollarının altına sıkıştırınca açamıo pek sıkıştırmazsam tepişerek açıo hatta bi gün eşim yatırmıştı uyanınca emzirmeye kalktım yaaaa çocuğun üstünü örtmedin mi die bi bağırdım tabiki açacağı aklıma gelmio
fermuarlı battaniye almıştım onu denedim gece bikaç kez çok terletti yavrumu onu sadece dışarı çıkarken kullanıoz şimdilik
yüz üstü yatıramıom artık pek 1-2aylıkken gündüz bi saat öyle uyyodu yanında duruodum tabi boğulmasın diye ama artık uyanıkken bile pek sevmio yüzüstü yatmayı kafayı tutmakta zorlandığı için heralde

Lina'yı doğduğunda hep yan yatırıyordum öylece uyuyordu ama şimdi yan yatırsam bile dönüyor sırt üstü yatıyor. Kafasını gece boyunca sağa sola çeviriyor bu yüzden kafasının arkasında sürtünmekten saç kalmadı :)) Ben kışa girdiğimizden beri uyku tulumu kullanıyorum yoksa üstünü açıyor. Ben bir tane doğmadan almıştım bir tane annem yün uyku tulumu ördü, bir tanede geçenlerde uzun kollu aldım çok kara kışlarda giydiririm diye. Altı kapalı etek gibi bacaklarını çok rahat hareket ettirebiliyor, birde ben büyük aldımki altına ayakları dayanmasın rahat rahat yatsın diye. Hakikaten çok rahat tavsiye ederim uyku tulumunu. Oda sıcaklığı 21-22 derece. Üstünede yinede çok ince bir battaniye koyuyorum yanlardan sıkıştırıyorum açamıyor ama bazen onuda açmayı beceriyor cimcime.

Ben de ne tarafa çevirirsem çevireyim yine dönüp sırtüstü yatıyor..KAfası biraz düzleşti tabi ama dr önemli değil düzelir dedi..UYku tulumunu ben de kullanıyorum.. sürekli terliyor emerken hasta etmeden şu kışı bir atlatsak süper olucak..

bizmki sırtüstü yatıo mümkün değil yan çeviremiyoz.dr.umuz kafa şekli genetiktir o tip yan yattı yana basık arkası düz bunlar yanlış düşünceler dedi.

HİHİ Eylül üsütünü açamıyor çünkü onu öyle bi sıkıştırıyorumki kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ben tüğlü polar battaniye kullanıyorum hem yumuşak hemde her şekli alıyor sert değil yani. oyüzden altlığı var onun üstüne yatırıyorum eylül'ü hem alttanda sıcak tutuyor. dediğim battaniyesinide altlığın altına sokuyorum böylelikle açamıyor. ama kafasının arkası dümdüz oldu hep sırtüstü yatıyor ne yaptıysam olmadı vazgeçiremedim. :1no2::1no2:

canım bende gamzecim gibi uyku tulumu kullanıyorum ertuğ çok açıyopdu gece üzerini açmasa bile alıcaktım çünkü süper bişe sevi bebenin kini aldım bide bu yastığı aldım pek sevmedi ama yavaş yavaş yatırıyorum çok güzel tavsiye derim dğer arkadaşlarımada Sevi Bebe Boğulma Önleyici Yastık, #13636353 Gittigidiyor.com bu arda ertuğunda tepesinde kaldı arkada kalmadı kafasını öyle bir sürtüyo yatagına lina gibi düğüm oluyo bizde mecburen kesiyoruz yan yatıyo ertuğ hep sabah yada gece bir bakıyorum park yatagın arasına sokmaya çalışıyo kafayı itekliyoda itekliyo bide acaip bagıtıyo gülmekten ölüyorum yahu

elvin de hep sırt üstü yatıyo kafasının arkası dümdüz oldu ve saçları döküldü.önler uzuyo arkada yuvarlak bi kısımda saç yok :) daha küçükken yüzükoyun yatardı.şimdi çevirdiğimde artık kollarının üstünde durduğundan yatmıyo zilli hemen kollarının üstünde durup beşiğinde etrafa bakıyo kafayı da kaldırıp :) yan hiç yatıramadım zaten

aynen benımkıde sırt ustu yatıyor yan yatıramıyrum hıc yatmıyor arkasında sac kalmadı ama hıc cıkmadı oyle bı bolge var nolcak bılmem kollları dısarda yatıyor yanlara acık vazıyette yorganla yatırıyoum artık arada acıyor gece kalkınca ortuyorum bude gece acayp sesler cıkarıyor kendı kendıne konudur gıbı ama bagıra bagıra bı kac gundur onuyapıyor yuzu koyun yatıramıyorum artık asıl sruncek bılmıorum

Benim oglum kolik oldugundan dolayi hep yuzustu yatirip arkasini pitpitliyodum,simdi yatarken hep yuzustu yatiyor,gece yatarken polar tulum giydiriyorum ustunede battaniyesi...

kızlar benimkide sırtüstü yatırıyorum bir bakıyorum yan dönmüş bir ayağınıda üzerine atmış oluyor bayılıyorum onun bu yatışına üzerine açmada bizimkide usta ayaklarını ittire ittire atıyor ne yapalım onları öyle böyle büyüteceğiz

benim oğlumda sırüstü yarmayı seviyo kullar dışarda üstünü çok açıyoo..yan yatıryorum bi bakıyorum dönmüşş..çok kustuğu için hep yan yatırmaya çalışıyorum ama geri dönüyo ben yün yorganda yatırıyorımm

ben çok mu ince örtüyoum üstünü acaba..ama evi biz sıcak tutuyoruz hep..penye battaniye ya da ince polar battaniye örtüyorum....üzerindede uzun kollu penye tulum oluyor ...

benim oğlumda doğduğundan beri sırt üstü yatıyo
ben yan çevirip yastık koyuyorum 5 dkk sonra dönüyo düz:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…