bebeklerinize kendiniz mi bakıyorsunuz?

erdemli08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
33
0
44
arkadaşlar benim ilk bebeğim olduğundan mı sanki bakmayı beceremiyorum. ya da tek başıma baktığımdan. şöyleki oğlumu uyutup yemeğimi ya da herhangi bir işimi yapamıyorum. çünkü uyursa memede uyuyor. anakucağında oturmayı sevmiyor. gün boyu birlikte uyuyor, oynuyoruz. babası gelincede yemeğimi yapıyorum. bu ne zamana kadar böyle sürecek ben nerde yanlış yaptım?

asıl sorumu sormamışım. annemler veye kardeşlerim geldiğinde çok rahatım. fakat yalnızken hayatım yukarıda anlattığım gibi. tek başına bakıpta düzenini kurabilen varsa nasıl kurduklarını anlatabilirler mi?

canım bizde de aynı sorun vardı yani tamamen iş yapmıyor değildim ama hamileyken daha sık yapıyordum ancak şimdi daha iyi yapıyorum pusetini eve alıyorum dışarı çıkmadığımızda tv karşısına koyuyorum az da olsa yapabiliyorum o öyle bakınıyo biraz eskiye göre çok iyiyiz hamd olsun pusete alışması iyi oldu sizde de varsa al içeriye alıştır canım

kızımı tv karsısına koymuyorum iyi degil cunku ama yerde oyun halısının uzerinde baya bir sure oyalanıyor kendi kendine bende islerimi yapabiliyorumm

ama benim bebeğimi oturtmadım henüz o nedenle yerde oyalanması imkansız pusette yatar pozisyonda duruyor maalesef başka yapabileceğim bişey yok..

zaman içinde düzeliyor. ben de tek başıma bakıyorum, başlarda hiç bırakmak mümkün olmuyordu. zaman geçince ana kucagında tek başına oturmayı kabul ediyor. eline de bir dişlik verdim mi yarım saat kadar idare ediyor.

bir de yavaş yavaş daha uzun uyumaya başladı. başlarda evin hali duman olmuştu yemek yok, dağınık vs. vs.

dışardan yedik :) ama çok normal tabii, umarım biraz biraz azalmıştır bebiş tek basına olmaya

kolay gele:emir_bebek:

arkadaşlar benim ilk bebeğim olduğundan mı sanki bakmayı beceremiyorum. ya da tek başıma baktığımdan. şöyleki oğlumu uyutup yemeğimi ya da herhangi bir işimi yapamıyorum. çünkü uyursa memede uyuyor. anakucağında oturmayı sevmiyor. gün boyu birlikte uyuyor, oynuyoruz. babası gelincede yemeğimi yapıyorum. bu ne zamana kadar böyle sürecek ben nerde yanlış yaptım?

canım seninle aynı gün doğum yapmışız galiba.valla o sorunu bende yaşıyorum.bir saniye yanlız bırakıp bi işimi yapamıyorum:1no2:.inan bazen lavobaya bile gidemiyorum saatlercedelikafadulden.ne ana kucağı,ne puset ne oyun halısı hiç bişey fayda etmiyor.her saniye yanında olayım istiyo.bi saniye yanından ayrılsam çığlık çığlığa ağlıyo.inan bende bi çözüm arıyorum:teselli:.kendi kendine biraz oyalansa bizde bişeyler yaparız yawww

canım seninle aynı gün doğum yapmışız galiba.valla o sorunu bende yaşıyorum.bir saniye yanlız bırakıp bi işimi yapamıyorum:1no2:.inan bazen lavobaya bile gidemiyorum saatlercedelikafadulden.ne ana kucağı,ne puset ne oyun halısı hiç bişey fayda etmiyor.her saniye yanında olayım istiyo.bi saniye yanından ayrılsam çığlık çığlığa ağlıyo.inan bende bi çözüm arıyorum:teselli:.kendi kendine biraz oyalansa bizde bişeyler yaparız yawww

aynı şeyler... acaba o gün doğanlar mı böyle? :bbo: herhalde bizden kaynaklanmıyordur. arada dertleşecek bu sitede olmasa rahatlayamayacağım.

mrb.benim kızım 6 aylık ve çok hırçın bende yanından bir dakıka ayrılamıyordum,sadece kucakta uuyordu denemediğim şey kalmadı onu uyutmak için,çareyi bebek arabasında buldum,bebek arabasına koyup mutfağa yanıma alıyorum ben işimi yaparken kızım bana bakıyor uykusu gelıncede uyuyor.dünya varmış dedim

biz kızımla beraber yapıyoruz herşeyi :) onu yürütecine koyuyorum ben etrafı süpürürken o da pıtı pıtı peşimde dolaşıyor :) biraz daha büyüsün tozları da alır kesin :))

edit: kızım 8,5 aylık

X