Bebekleriniz Tahmin Edilen Kilolardami Dogdu?

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Kizlar ben cok merak ediyorum.Ozellikle dogum yapmis hanimlar bu soruma cevap verebilir.Doktorlar bebeginizin kac kilo olacagini soyledi ve kac kilo dogurdunuz?Yani arada kac gr oynama oldu?

• Konu Sahibi EU1
1 nisanda bir arkadaşım doğum yaptı 4390 demişler 4100 doğmuş. Benim bildiğim kadarıyla +300,-300 diyorlar hata payına.

• Konu Sahibi EU1
Benin bebeğim için 2800 dedi doktor 2860 doğdu birebir aynı yani.Ama anniş lütfen üzülme zayıf olucak diye bende üzülüyordum ama oğlum o kadar iştahlıki hiç dert etmeme değmezmiş ayrıca hiç sağlık sorunu yok ondan daha kilolu olanlarda bile sarılık olan bebekler vardı hastanede.Bebeğin kilosu birazda genetik.Bebekte gelişme geriliği olmadı sürece sorun yok...

• Konu Sahibi EU1
benim dogumuma daha 2 hafta var ama gorumcem martin son gunu sezaryan dogum yapti bogazina gidasina duskun biridir dr cocugun kilo olarak cok iyi olmasina buna bagliyordu ultrasona gore 4kilo dendi neyse dogum yapti oglu 3750 dogdu fakat cigerlerine dogum sonrasi su doluymus 2gun kuvezde kaldi cocuk 3000kg dustu sarilikta olunca annesi sut veremedi simdi biraz daha dusmus ama dr normal demis simdi sarilik gecmeye baslayinca mamayi kesmisler anne sutu almaya baslamis sanirim artik kilo almaya baslar

• Konu Sahibi EU1
Sagolun kizlar bencede aslinda pek takmiyorum kilosunu ama genede iste anne yuregi :))

Saglikli olsunda gerisi onemli degil anasi onu tosuncuk yapar dogduktan sonra demii :)

• Konu Sahibi EU1
tabii yaa..allah sağlık versinde kilo alınır nasılsa..

• Konu Sahibi EU1
canım hem zaten 3 kıloda az değil maaşallah,takma kafana,sağlıklı olsunda kılo alır nasılsa

• Konu Sahibi EU1
hamileliğimde doktorum son kontrolümde 3.850 kg demişti. bebşim 3.500 kg doğdu. ultrason ölçümlerinde 450 kg artı veya eksi olabilir diye okumuştum bir sitede. o yüzden üzülme canım. zaten kilosu değil sağlıklı olması önemli. allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin

benim ulturasona göre bayagı farketti:)4 kilo bekliyorduk 3.150 dogdu hastaneden çıkarkende 2900 dü

Canım doktorunun ölçüm yeteneği ile çok ilgisi var. Bazı doktorlar ultrasonu gerçekten iyi kullanır ve yakın ölçüm öylerler. Mesela benim oğlum tam doktorun söylediği kiloda doğdu. 3770. Yine de dendiği gibi +-300 gr oynama payı var. 3 kilo kız bebek için ideal. Büyük olursa doğumun zor olur dikişin fazla olur. Dua et de 3 kilo doğsun:)

TEYZELERİ BENİM JAPON GÖZLÜ KARAKIZIMDA SON KONTROLDE 1 NİSANDA 3408 gr dı ama 3 nisanda dogum yaptım bebişimiz 3510 gr dogdu yani 100 gr fazla dogdu tahmini agırlıgından :teytey:

ben bugün dr gittim 37+2 ama ultrasonda 38+6 gibi gözüküyormuş kilosuda 3470gr dedi.-300 olsa bile yinede iyi diye düşünüyorum ... doğuma daha 10 gün var....

benimki 3500 görünüyordu doğum anında bile doktor iri olduğunu söylerken 3020 gr geldi oğlum yani pek tutmuyor ölçüler

Benim dogumdan birgun once kontrolum vardi doktorum 3080 demisti ertesi gunde dogum yaptil kizim 3040 gr dogdu :)

canlarım doğumdan 2 gün önce son kontrolde 3400 dediler
kızım 3340 doğdu
hastaneden çıkışta da 3290 dı
minik kızım benim...

ultrasonda 3600 çıkmıştı oğluşum.3390 doğdu:)

bane dr 3850 gr demişti doğduğunda 3500 kiloydu fark ediyo arkadaşa 3000 kilo demişti 4100 doğdu yanlışlık oluyo yani

doğumdan 2 gün önce dr kilosuna 3.500 demişti,
3.565 doğdu benim kızım..hastaneden çıkarken 3.300 dü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…