Bebek Beslenmesi Bebekleriniz gece kesintisiz kaç saat uyuyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Asude05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
75
1
2 aylık erkek bebeğim var gece yattıktan sonra 4-5 saat deliksiz uyuyo. Sonrasında kesik kesik yarım saat 1 saat arası uyuyo uyanıyo derken sabah oluyo. Bu süre azmı çokmu nasıl arkadaşlar. Özellikle gece için soruyorum.

Sizin bebeklerinizin gece uyku durumu nedir.

canım ya bence çok iyi uyku düzeni. 4-5 saatlik uyku, biraz büyüyünce olur sanıyordum. ben bebek bakımıyla ilgili bir kitap takip ediyorum, ona istinaden söylüyorum. benim bebeğimde yaklaşık 2 aylık; ama 2 saat falan uyuyor.zaman zaman senin bebeğin gibi 4-5 saat uyuduğu da oluyor.

Benim bebeğim 2 aylıkken 5-6 saat uyuyordu genelde ben emzirmek için kaldırıyordum. Şimdi 5 aylık 2 saat uyuyor...

benim kızımda gece uykusunda 5saatte bile uyanmak istemiyo emzirmek için uyandırıyorum..bugün dr kontrolümüz vardı dra sordum normal mi diye güzel dedi 4-5 saat deliksiz uyuyabilir elleme dedi bende rahat ettim..çünkü aç aç mı uyuyo acaba diyordum:)gündüz uykusu bölük pörçük ama olsun..

4.5 aylık bebeğim benimde 2 3 aylıkken hiç uyumuyodu desem yeriydi :)) en fazka 2 saati dua ediyordum 3 saate çıksın dite çünkü ben ukuya dalana kadar 1 saat geçiyordu :) şimdi dediğim gibi 4.5 aylık geceleri 2-3- 4 saatte bir uyanıyor oda mamaya sonra tekrar uyuyor sabah 7 8 gibi ayaktayız bunada şükür

Son düzenleme:
Herkesin ki iyiye gidiyor da benimki niye büyüdükçe kötüye gidiyor anlamadım:)

oğlum 10 günlük oldu gece 1 de yatıyoruz sabah 6 ya kadar deliksiz uyuyor sonra 1 saat 2 saat arayla uyanıyor. doktora sordum telaş etme şanslısın dedi :)

benim keremin 4,5 aylık
uyku periyodu şöyle: 3+3+1+1
son birde sabah altı oluyor geceyi bitiriyor kuzu

oğlum 10 günlük oldu gece 1 de yatıyoruz sabah 6 ya kadar deliksiz uyuyor sonra 1 saat 2 saat arayla uyanıyor. doktora sordum telaş etme şanslısın dedi :)

o dönemde bizim dr'umuz 3 saati geçirme demişti..şimdi bırak uyusun dedi..bebek o kadar küçükken 5 saat gerçekten de çok gibi sanki..

Benim bebeğim 2 aylıkken 5-6 saat uyuyordu genelde ben emzirmek için kaldırıyordum. Şimdi 5 aylık 2 saat uyuyor...

benim oğlumda 5 aylık kesintisiz uyurdu şimdi o da sık uyanmaya başladı. diş problemi diye düşünüyorum çok salyası var dişetleri kaşınıyor

ah bende bu konuda çok dertliyim.benim oğlumda bugün39 günlük.kesintisiz uykusu en fazla 1.5 saat falan.kırkta bir 2 ye çıkıyor.çok yoruluyorum.hatta bu gece yarım saate kadar düştü.acaba huylarımı yoksa düzeleceklermi anlamadım.4-5 saat diyenler çok şanslı.bende görürmüyüm acaba o günleri.bir gecede 5-6defa kalkıyorum.birde uykuya dalmakta çok problem yaşıyo.sizin nasıl o konuda.uyuyana kadar sürekli mıkırdanıp ıkınıp duruyo.bazen gazdan yapıyo ama genelde değil.40ından sonra düzelir diyolar ama nekadar doğru bilmiyorum.inşallah öyle olur...

Ay kızlar sizleri okuyunca halime dua ettim ... Maaşallah bebeğime
yaklaşık 4 aylık oğlum akşam 8 de yatar sabah 7,30 - 8 gibi kalkar.40 ı bittiğinden beri böyle. Eğer acıkıp kendi uyanmazsa deliksiz uyuyor. Ben 2 -3 saatte bir emziriyorum. Bazen aksiklik olur uyuya kalırsam falan acıkıp uyanır onda da emerken dalar tekrar... Ama gündüz uykumuz 3- 4saat...

yaklaşık 4 aylık oğlum akşam 8 de yatar sabah 7,30 - 8 gibi kalkar.40 ı bittiğinden beri böyle. Eğer acıkıp kendi uyanmazsa deliksiz uyuyor. Ben 2 -3 saatte bir emziriyorum. Bazen aksiklik olur uyuya kalırsam falan acıkıp uyanır onda da emerken dalar tekrar... Ama gündüz uykumuz 3- 4saat...

maşallah canım.allah bozmasın hiç.kırkından sonra demişsin öncesi nasıldı.bende kırkının çıkmasını bekliyorumda :)

ah ah doğduğundan beri 2 kere 5 saat uyudu onda da ben uyumuyodum :KK43: ilk 4,5 5 ay 3+3+2+1+1 şeklinde uyurdu gündüz pek uyumazdı şimdi geceleri en fazla 1,5 saat uyuyo ve de en fazla toplamda 8 saat gündüzde 2 saat ancak habire de kucağımda çok özeniyorum şöyle uyuyan bebeklere kızlar 2 yaşına kadar tam düzen beklemeyin çok nadir bebek 2 yaşından önce güzel uyuyomuş şanslı annelerin bebekleri heralde onlarda :)

ah bende bu konuda çok dertliyim.benim oğlumda bugün39 günlük.kesintisiz uykusu en fazla 1.5 saat falan.kırkta bir 2 ye çıkıyor.çok yoruluyorum.hatta bu gece yarım saate kadar düştü.acaba huylarımı yoksa düzeleceklermi anlamadım.4-5 saat diyenler çok şanslı.bende görürmüyüm acaba o günleri.bir gecede 5-6defa kalkıyorum.birde uykuya dalmakta çok problem yaşıyo.sizin nasıl o konuda.uyuyana kadar sürekli mıkırdanıp ıkınıp duruyo.bazen gazdan yapıyo ama genelde değil.40ından sonra düzelir diyolar ama nekadar doğru bilmiyorum.inşallah öyle olur...

aynı biz 40 çıkınca düzelir dediler ama 7.5 aylık olduk 4 saat çok nadir uyur ..geçen haftaya kadar 45 dk da bir kalkıyordum sonra 1.5 saate çıktı ama çok nadir 4 ü görmemiz ..5 se hala görmedim onedir yenilir içilirmi..7.5 aydır sırtım doğru düzgün yatak yüzü görmüyor sempatiksalakcinniama diyorum bu günler geçici bitcek..

maşallah canım.allah bozmasın hiç.kırkından sonra demişsin öncesi nasıldı.bende kırkının çıkmasını bekliyorumda :)

Canım ilk 1,5 belki 2 ay gece sürekli uyanırdı saat başı kalkardı. Bazen bir saat oldu sanırdım bakardım 15 dk. olmuş gece bitmek bilmezdi. Ağlardı kucakta gezmek isterdi. Bir derdi de yoktu yani uyanmasına sebep. Biz ağlamasını hep gaza bağlıyorduk ama tek sorun gaz da değildi..

Sonra banyo ile uyku düzeni kurduk ona alıştı.. Birde gece emdirdikten sonra gazını filan çıkarmaya uğraşmadım. Emerken uyuyorsa öylece yatırdım ellemedim hiç.

Yuh Maşallah valla bebeğine Nazar değmesin.

X