bebeklere doğum sonrası ne ne aldınız

hastaneye giderken kendi yatağınıza sermek için nevresim takımı götürecek misiniz?

kesinlikle alin canim hatta birde battaniyede götürün:..
Orada ne kadar yatacağiniz belli değil tebbirinizi alin..
Bende her hastane yatişinda mutlaka çarşafima hatta yastiğima kadar götürüyorum...
Orada verdikleri çarşaf inaninki içime sinmiyor...

birkaç paket bebek bezlerinden vede kendine de hastene bezlerinden almayı unutma ...

• Temizleme havluları
• Burun aspiratörü
• Konak Tarağı
• Alt değiştirme yatağı ya da örtüsü
• Tülbent
• Baby Deterjan
• Şampuan
• Bebek yağı
• Pişik kremi
• Islak mendil
• Sabun
• İlaç kaşığı / emziği
• Tırnak Makası
• Kulak Çubuğu
• Göbek bağı bandı
• Mama Sandalyesi
• Cam Rende
• Biberon
• Kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmeyecek kalitede biberon emzikleri yeni doğan tek delikli
• Biberon ısıtıcısı, biberon taşıyıcısı
• Biberon Fırçası
• Biberon ve emzik hijyeni için sterilizatör
• Emzik
• Diş Kaşıyıcı
• Emzik Kutusu
• Emzik Zinciri
• Hastane çıkış seti
• Önlük
• Yeni doğan bezi
• Body
• Atlet
• Tulum
• Pijama
• Patik ve çorap
• Eldiven
• Mendil
• Şapka
• Yelek
• Hırka
• Mont
• Bebek küveti
• Bornoz, havlu
• Maşrapa
• Küvet filesi
• Banyo süngeri
• Duş termometresi
• Küvet için ayak
• Yüzebilir oyuncak
• Bebek malzemesi çantası
• Bebek arabası / Oto Koltuğu
• Kanguru
• Taşıma Çantası
• Bebek karyolası
• Şifonyer
• Battaniye
• Yatak şilte koruyucusu
• Yorgan
• Yastık
• Çarşaf
• Gardırop
• Yatak
• Emzirme Yastığı
• Kirli Torbası
• Elbise Askısı
• Buhar Makinası
• Oda Termometresi
• Bebek Eşyası Yıkama Torbası
anne için de
• Kolay emzirmenizi sağlayan önü açık gecelikler
• Gögüs Pedi
• Gögüs Kremi
• Emzirme Sütyeni
• Gögüs Pompası
• Gögüs Ucu Koruyucu
• Hamile Kremi
· Hijyenik pedler
· Lohusa külodu

Hastaneye Ne Götürmeli?

Anne için:

* İki gecelik –önden düğmeli
* Çorap
* Terlik
* Emzirmeye yardımcı sütyen
* Diş macunu ve fırçası,deodorant, şampuan, ve kendinizi iyi hissettirecek şeyler.
* Okuyacak magazin
* Bozuk para
* Dikkatinizi dağıtacak küçük oyuncaklar
* Yastık

Yanınızda bulunacak şahıs:

* Saat
* Telefon defteri
* Bozuk para
* Fotoğraf makinesı veya video kamera

Bebek için:

* En az üç bez
* Zıbın
* Başlık
* Battaniye
* Pijama

Not: arabanızda bebek koltuğu bulunmasında büyük fayda vardır.

Hastaneden ayrılmadan

* Bütün sorularınızı sorun
* Bebeğin nasıl temizleneceği, uyuma ve beslenmesiyle ilgili bilgi alın.
* Hangi durumda doktoru aramanız gerektiğini öğrenin.
* Olabilirse 24 saat ulaşabileceğiniz bir çocuk doktoru bulun.
* Aşılama ile bilgi alın.
* Artık eve gidebilirsiniz.

eksik bitmez vallahi.. a.s
küçük bir servet değerinde bunlarrrrr ama miniklerimiz için değerrrrrr:teytey: :teytey:

gecelik mutlak alınmalı en az iki veya 3 olmalı zaten normal doğumda mutlaka gecelikle yaptırılıyor..
doğum sonrası kullanılmayacak kadar iğrenç şekil kan oluyor..alıp götürüyümde yıkıyım işi zor anlıyacağınız...bunu basit bir gecelik olarak alabilirsiniz..
yoğun bakımdan sonra kanama biraz daha azaldıktan sonrada daha temiz geceliğinizi giyersiniz..hastenede kanama yoğun olduğu için hastane bezi alın veya çocuk bezide kullanabilirsiniz...
rabbim yardımcımız olsun o anda:))

arkadaşlar ben daha hiç hazırlık yapmadım yani hiç bir şey almadım alamadım.sizin gibi şehir merkezinde oturmuyorum maalesef köyde görev yapıyoruz.okuldan çıkarken alışveriş yapabiliceğim yerler yok çok imrendim size.bolunun bi ilçesinin köyündeyim.istyanbula gidip oradan toptan almayı düşünüyoruz.bi kere de alacağımız için ucuz nereler var toptan parekende yerler var mı bana açık adresler verebilir misiniz.nestle senin verdiğin adresleri not ettim.çakmakçılar yokuşu nerde bilen var mı

memelekete gittigimde eşimle çarşıya çıkıp ordanda birşeyler alacaktık.ama sevgili kaynanam gitmeyeceksiniz dedi.bende kızıma eşya alcam dedim.dediki bana sen karışma ben çocuguma alırım dedi.allahım benim çocuguma karısma sen dedi.allahım böyle insanları sen ıslah et.

ben senin yerinde olsam inadına giderdim bu tarz insanlara ben sinir oluyorum:eek:klava::eek:klava:

kızlar şimdi annemlerden geldik okadar güzel şeyler örmüşki bayıldım hırkalar yelekler patikler ağız bezleri yorganınıda o diktiricekmiş o yüzden ben uyku seti almıcam yerine nevresim takımı almayı düşünüyorum

arkadaşlar ben daha hiç hazırlık yapmadım yani hiç bir şey almadım alamadım.sizin gibi şehir merkezinde oturmuyorum maalesef köyde görev yapıyoruz.okuldan çıkarken alışveriş yapabiliceğim yerler yok çok imrendim size.bolunun bi ilçesinin köyündeyim.istyanbula gidip oradan toptan almayı düşünüyoruz.bi kere de alacağımız için ucuz nereler var toptan parekende yerler var mı bana açık adresler verebilir misiniz.nestle senin verdiğin adresleri not ettim.çakmakçılar yokuşu nerde bilen var mı

canım eminönü uygun diyorlar ama bende tam bilmiyorum inanki...:1no2:
senin işinde zor canım rabbim yardımcın olsun...herşeye uzak yerde olmak istediğini bulamamak çok zor..
neyse sağlıklı olunda bebişinle gerisini halledersiniz..yada yakınından birinden yardım alabilirsin...:nazar:

kızlar şimdi annemlerden geldik okadar güzel şeyler örmüşki bayıldım hırkalar yelekler patikler ağız bezleri yorganınıda o diktiricekmiş o yüzden ben uyku seti almıcam yerine nevresim takımı almayı düşünüyorum

senin annene anne diyebilirmiyimmm :asigim:
ne kadar hevesli maşallahhh...:nazar:
bizimkiler herşeyi hazır alalım modundalarr..:sm_confused:
bende beceremiyorummm ...kafamçokkarıştı
şimdiden kuzucuğun güle güle kullansın eşyalarını...:nazar::nazar:
nevresim takımı almak daha akıllıca canım..sevgilerrr

bende dün annemdeydim çarşıya çıktık 3 tane battaniye biri polar, biri penye, birinide uyku tulumu olanlardan aldı pembiş pembiş çok şeker...

picture.php

daha ekleyeceğim bi ton şey var ama hepsini kolilenmiş şekilde kaldırdık bunları daha kaldırmadık bezlerde zaten koltuğun bazasında duruyo :))

X