Bebeklerde kaka yapmama problemi

bsrbzkrt

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
14
3
32
Merhaba arkadaşlar 2 ay 22 günlük bebeğim 3gündür kakasını yapmıyor. İki doktora danıştım birisi hemen fitil vermemi diğeri ise 6-7 güne kadar beklememi sonrasında o tarz bir seçenek düşünmemi söyledi. İlk çocuğum ister istemez stres oldum. Daha önce böyle bir şey başına gelen var mı?Gaz çıkarabiliyor

Son düzenleme:
Bebek huysuz, ağlıyor mu? Emmeyi ya da biberonu reddediyor mu?
Bunlar yoksa bekleyin, bizim doktorumuz anne sütü alan bebek 10 güne kadar kaka yapmayabilir derdi.

Anne sütümu veriyorsunuz?

Bebek huysuz, ağlıyor mu? Emmeyi ya da biberonu reddediyor mu?
Bunlar yoksa bekleyin, bizim doktorumuz anne sütü alan bebek 10 güne kadar kaka yapmayabilir derdi.
Yok çok şükür huysuzluk veya beslenme problemi yaşamıyoruz ama geçen hafta bir kaç gün meme reddi yaşadık.

iki çocukta yaşadığımız deneyimi söyleyeyim size. Kaka yapmama ya da yaparken ağlama veya yapmadığı için rahatsız olup ağlama bunların hepsi olabilir. Popoda çatlak olabiliyor ve çoğu zaman gözardı ediliyor. Biz bepanten ile anestol karışımı yapıp çok minik bir karışım kulak çöpüyle poponun dış kısmına sürdüğümüzde rahatlıyordu. Çatlak acı verdiği için yapmıyor yapamıyor olabilir. Anestol emzirenlerin dokunamayacağı bişey o nedenle sıkıp kulak çöpüyle karıştırabilirsiniz. Ya da doktorunuz çatlak var mı diye bi muayene edebilir sanırım

Teşekkür ederim bilgilendirme için doktor kontrolünde rica edeceğim

Merhaba tam bunu araştırıyordum. Kızım, 2 bucuk aylık hergün yapardı bugun 3. Gün hala yapmadı herhangi bir rahatsızlığı da yok emiyor da anlamadım endişelenmeli miyiz

Merhaba tam bunu araştırıyordum. Kızım, 2 bucuk aylık hergün yapardı bugun 3. Gün hala yapmadı herhangi bir rahatsızlığı da yok emiyor da anlamadım endişelenmeli miyiz
Bugün etrafımda bebeği olan tüm tanıdıklarıma sordum ve hepsi 8 güne kadar gayet normal dediler ama endişelenmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Ben de sadece anne sütü ile 5-6 gün kaka yapmadığını bilirim.ikinma yoksa kabız bile sayılmıyor.bir sorun olmadi

meme emiyorsa bir süre kakiş yapmaması sorun olmayabiliyormuş canım. gaz çıkarıyorsa bence de sorun yok. Ama zaten anlarsın. Kakasını yapamayan bebek huzursuz oluyor. Zaten bağırsaklarını boşaltamadığı için meme de istemiyor mama da. Benim kızım 3 gün yapmamıştı hastanede. Zeytinyağı damlattık mamasına 2 gün. 3. Gün yine yapamadı ağlaya ağlaya doktoru bulmuştum fitil atmışlardı boşalmıştı bağırsakları. Ama erken doğdu kızım. Ve çok huzursuzdu. Anlaşılıyordu. Prematürelerde daha çok kabızlık oluyor üstelik. Hakiki zeytinyağını bir dene istersen. Meme veriyorsan biberona sağıp sadece 2-3 damla o da sürekli değil ki alışmasın vücut. Ama tavsiye verirken de korkuyorum bir şey olur diye. bize doktor göndermişti zeytinyağı.

Bugün etrafımda bebeği olan tüm tanıdıklarıma sordum ve hepsi 8 güne kadar gayet normal dediler ama endişelenmekten kendimi alıkoyamıyorum.
Maalesef bende huysuzluğu yok emiyor ağızdan gazını çıkartıyor iki üç kes pırtladıda ama kaka yok. Hergün mutlaka yapardı ilk defa böyle olunca endişelendim probiyotik te kullanıyoruz üstelik. Bu arada brnim bebeğimde 2ay 17 günlük

Ya emmeme veya huzursuzluk gibi problemlerimiz yok ama ister istemez geriliyorum

Ayy insan kakalı bez bekler mi bekliyormuş inşallah tez vakitte ikimizde seviniriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…