Bebek Beslenmesi Bebekler İçin Balık Çorbası

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

essmeralda

pamuklara sarsam seni...
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
6.798
54
Bu tarif hem size hem de bebeklerine göre aslında.
Sanırım +9'dan itibaren içebilir bebekler.

Herhangi bir balık kullanılabilir. Hatta evde pişip hepsi tüketilmemiş olan balıkları değelendirmek için de faydalı. Tercihen kızartılmış değil ızgara yapılmış balıklar kalınca tercih ediyorum; bebeklere ağır gelmemesi açıcından.
Eğer kalmış balıkla yapmayacaksam çorbaya koymadan önce balığı yağsız ya da az yağlı tavada hafifçe soteliyorum.

yaklaşık 1 lt suyun içine arzu ettiğiniz kadar didiklenmiş balık
6 yada 8'e bölünmüş patates
4'e bölünmüş yarım soğan
4'e bölünmüş yarım limon
dilimlenmiş havuç
birkaç dal kereviz sapı
birkaç dal maydanoz
çok az karabiber ve çok az tuz (tercihen) koyulur. Hepsi birilkte havuçlar yumuşayana kadar kaynatılır. (en geç havuç haşlandığından)

Eğer bebek pütürlü yiyemiyorsa suyunun içinde 1-2 parça patates 1 parça soğan ve 2-3 parça havuçla beraber rondolanır. Eğer pütürlü yiyebiliyorsa sebzeleri çatalın arkasıyla ezerek yada çorbanın sadece suyu ve balık parçalarını verebiliriz.
Çorba piştikten sonra istersek suyuna unla meyane de hazırlayabiliriz.

Afiyet olsun yerimseniben

teşekkür ederiz canım ben de çok yaparım kızıma balık çorbasını.ben ekstra içine kekik koyuyorum güzel bir tat verip balığın kokusunu alıyor.

X