Bebekle yolculuk!

amilie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
584
1
Arkadaşlar kardeşimin nişanına katılmak için Ankara yolcusyuz. cuma gecesi yola çıkıp, cumartesi gecesi geri döneceğiz. aracımız yok, otobüsle gitmek zorundayız. bebekle yolculuk tecrubesi olan var mı? Ne tavsiye edersiniz! oldukça gerginim! üst yan kesicileri yeni çıkardı sanırım alttakileri çıkaracak. dün ateşli ve huzursuzdu! ağrı kesici ile toparladık ama ya yolda da ağrısı olursa, ya durumu yadırgarsa, gece uyumazsa, ağlarsa..:uhm: kafam karışık! 1 haftadır bunları düşünüyorum ama bir yere varamadım! :1no2:varsa tecrubeniz ya da tavsiyeniz bizimle paylaşır mısınız!

bebekler genelde yolculukta uyur ama sizin bebeğin özelliğini bilemicem. bence yanına emzik kullanıyorsa mutlaka al. birde kavanoz meyve pürelerinden al. birde gece olunca uyur sanırım.

ben de öyle umut ediyorum. geceleri ara ara uyansa da emzik verince uyumaya devam ediyor, 2 kere de emziriyorum. mama kullanmıyoruz hiç. gece en geç 12 de uyuyup sabah 9-9,30 gibi tam olarak uyanıyor normalde. o kadar uyusa, yol zaten 7 saat, çoktan eve varmış oluruz.

canım allah kolaylık versin
bende ayda bir falan memlekete gidiyorum yakın bizimki 2 saat sürüyo
barış arabaya biner binmez uyumaya başlıyo bebeklikten beri böyle mızmızlanınca emziğini veriyorum
sizin yol uzun yanına hazır mamalardan al kavanoz falan
canım sakın tek çıkma yola bebek uyusa bile 2 saat yolda kollarım kopuyo bin eşimle gidiyorum şahsi araba eşim kullanıyo bende barışı tutuyorum inanki kollarımı hissetmiyorum daha
aslında otobüste uygun yer bulabilirsen kanguruda yatıra bilirsin kolay gelsin

cnm allah yardımcın olsun gerçekten biz ege 3 aylıkken izmire gitmiştik otobüsle 14 saat sürüo ama uçakla gitmiştik biz 2 saat falan sürdü ege uyudu emzirdim asralarda öle geçti şükür bişi yapmadı bende çok korkmuştum inş seninkide uyur cnm...

inş rahatlıkla gidersiniz canım.herkesin çocuğu arabada uyur benimki bağırır.yakın yere giderken bile huzursuzuz.umarım uyur seninkide

valla canım tecrübem yok ama bebekler arabayı seviyorlar uyuyorlar aman boşver takma kafana git gitsin herzamanmı gidiyon biraz rezil olursun biraz iyi derken gelirsin ankaraya:))

Allah kolaylık versin canım

biz Deniz'le 3 aylıktan beri yolculuk yaptık, daha bu yaşında 1300 km sadece uzun yol yapmış hesapladımda:)

hiç korkma, sallana sallana uyur gider işte, yanında bir kaç biberon bulundur canım, birinde sütün olsun diğerin sık iki elma koy suyunu vs, birde boş kavanoz al ki acıkırsa sıcak su istersin muavinden, ısıtırsın hemen içeceği zaman, emzik kullanıyorsa yedeğini bile alın yanınıza ki yere düşme olayı çok oluyo malesef
uyandığındada kucağında durur gibi uslu uslu, Deniz bazen mızmızlanıyodu bi şekilde ilgisini çekecek bişi al yanına ki oyalansın

iyi yolculuklar

Biz kızım 2 aylıkken mersine gimiştik, 11 saat sürüyor yol. Arabayla gittik. Giderken Afyon'da (neredeyse yarı yoldu) mola verdik, dönüşte direk geldik. Hep uyudu. Gelirken son 1 saatte mızmızlandı. Amaçok küçüktü şimdi nasıl olur bilmiyorum, ama kısa yolda da arabaya biner binmez uyuyor. Bir problem çıkarmaz inşallah.

hiç mama yemiyormuş madem o daha iyi.
zaten gece olacağı için karanlık olur. bebişinin üzerine bi battaniye örtüp emdirebilirsin. kimseciklerde görmez.

canım bizimki 1,5 aylık biz Adana'dan Giresuna gittik. özel arabayla. ben ozaman yanıma kat kat kıyafet almıştım. sadece emzirdiğim için mama falan almamıştım hiç. ama sen al pratik olanlardan mesela. kavanoz yada tek kullanımlık paketlerden. ilaçlarını bol bol bez almayıda unutma. bizimiki gidene kadar uyudu gelen kadar uyudu ozaman hiç huysuzluk yapmamıştı. şimdi nasıl olur bilemem tabi :CüvCüv:

öneli olanlar,, ilaçlar, mama, kıyafet ve bezler. haaa bide en sevdiği oyuncaklarından da almayı unutma. şimdilik paylaşacaklarım bunlar. kolay gelsin. iyi yolculuklar...

teşekkürler arkadaşlar.. biletimizi aldık az önce. gidişimizde kucağımızda olacak. ana kucağını da alacağız. dönüşte yasal indirim hakkından yararlannıp 1 bilet daha aldık. bizimkinden 11tl eksik sadece. yarın gece ve c.tesi gecesi yolda olacağız. umarım sorunsuz atlatırız. 1 tanecik kardeşim var. onun özel gününde yanında olmam lazım. gece muhallebilerine baktım da, mama ile hazırlanır yazıyordu, almadım.yarın da yoğurdunu yedirip çıkarım artık. allah yardımcımız olsun..bize sanş dileyin, dua edin, olur mu!

bende oğlum 3 aylık iken ankaraya gitmiştik...ama oğlum çok huysuz araba falan kar etmiyor.tek sevdiği şey battaniyede sallanmak(anane ve dede icadı )..sık sık durup yol kenarında oğlumu sallayıp sakinleştirdik :))) bence yanına battaniye al otobüz koridorunda sallarsınız kesin susar..

canım gece muhallebisi falan hazırlamak zor olur, en iyisi yedek bi kavanoz meyve pürelerinden. gerçi emdiği için onada gerek kalmayacaktır. en ön koltuğu almasaydınız.
orta koltuklar olursa emdirmen sorun olmaz diye düşünüyorum.
rahatlıkla gidip gelecekmişsiniz gibi bi his var içimde.
hayırlı yolculuklar canım. sonucu bize bildir olurmu?

muhallebiyi yedirip çıkarım diye düşünmüştüm. ama gereksiz gördüm. dediğin gibi emdiği için sorun olmaz heralde. numunelerden 1 meyve kavanozu var, onu alırım yanıma ne olur ne olmaz diye. koltukları özellikle en arkadan seçtim. arada koridoru işgal etmek gerekirse kimsenin yolunu kapatmayalım. hem ağlarsa en azından arkamızda rahatsız olacak kimse olmayacak. yanlarda boşluk olursa en azından gidişte oraya kayma şansımız da olabilir diye umut ediyorum. dönerken zaten oğluşum için de 1 koltuğumuz olacak! teşekkür ederim iyi dileklerin için, umarım dediğin gibi olur! eve vardığımızda fırsat bulabilirsem yaşadıklarımı sizinle paylaşırım. a.s

otobüslerde 0-12 yaş çocuklar için yasal indirim hakkı varmış. tam biletin %30 u kadar indirim yapılıyor. ancak, eğer araçta sizden önce 2 kişi bu haktan faydalandı ise siz bu haktan yararlanamıyorsunuz. 1 araçta yalnız iki çocuk bundan yararlanıyormuş. aklınızda olsun diye söyledim, ben bilmiyordum, bu sebeple öğrendim.

canım bizde batu 3 aylıkken otobüsle alanyaya gitmiştik 9,10 saat sürüyo.giderken full uyudu oğluşum.gelirken uyumadı ama hiç sesi çıkmadı.tıngır tıngır oluyo ya bayılıyorlar arabaya falan.sorun çıkaracağını sanmam.mama derdi de yok,her istediğinde emzirirsin hiç bişeycik olmaz.ama molalarda dikkat edin.dışarısı ayaz olur.wc ihtiyacınız falan olursa önce biriniz gidin,sonra diğeriniz gitsin.bebişi dışarı çıkarmayın bence.üstünü ne kadar kalın gydirsende gece soğuk olur.dikkat edin.bide uykusu bölünmez en azından.hayırlı yolculuklar canımcım.kendinize iyi bakın.kardeşini allah tamamına erdirsin inşallah,mutluluklar.öpüyorum...

bak bunu ben bilmiyordum. benim büyük kızım 9 yaşında. o 7 yaşındayken çok fazla otobüsle yolculuk yaptık ama hiç bir firma bunu söylememişti. bu indirim tüm firmalarda geçerlidir sanırım. peki bundan nasıl faydalanmak gerekiyor aceba? sözlü söylemek yetiyormu? ayrıca bizlerede söylediğin için çok teşekkürler. bilinçli olmak ne güzel bişey.
bu arada sanırım şu anda yoldasındır. iyi yolculuklarrrr

Allah kolaylık versin. İnşallah sorunsuz geçer yolculuk. Biz de Şubat'ta uçakla Antalya'ya gideceğiz kardeşimin nişanı için. Otobüsle yolculuğu düşünemiyorum bile Selin'le. İstanbul'dan gelirken bile kaç kez durdurmak zorunda kalıyoruz arabayı. Öyle ağlıyor ki... İnşallah sorun çıkmaz.. Deniz sen yapmışsın uçakla seyahat, kulaklarında problem oldu mu? Kalkışlarda ve inişlerde emzirmeyi düşünüyorum ama benim kızım biraz titizdir, huysuzlanırsa hayatta içmez ve ağzına bişey koymaz. Bize de dua edin nolur...

amilie canım nerelerdesinnnn
naptın gidip geldinmi
ay merak ediyorum
çünkü salıyada biz gidiyoruz otobüsle ilk yolculuğumuza. ay hiç planda yoktu, birden çıktı.

öncelikle evet, sözlü söylüyorsun ama birde çocuğun kimliğini gösterip ıspatlaman gerekiyor. gerçi biz sadece çocuğu gösterdik. a.s

ilginiz için teşekkürler. gidip geldik sağ salim. önemli olan bu deyip teselli buluyorum. başımıza gelenleri anlatayım. burdan yola çıktığımızda yağmur yağıyordu servise varana kadar zaten su gibi olmuştuk. çocuğun yağmurluğu olduğundan o ıslanmadı en azından, sevindik. çünkü biz elimizdeki eşyalardan dolayı şemsiyemizi açamadık. malum çocukla gidince 1 gün bile olsa bi sürü eşya almak gerekiyor. giderken çok şükür hiç sorun olmadı. çok sanşlı idik. 2 kişilik bilet almıştık ve yandaki 2 koltuk boştu. 4 koltuğumuz oldu :) eşim oraya geçti, biz oğlumla oturduk. yanımızda araba koltuğu-ana kucağı vardı ve onda yattı. arabaya binince 15 dk içinde uyudu sabah 6.30da ben uyandırdım üzerini giydirdim. ve geldik. orda iyi geçti. oğlumu herkes merak ediyordu . teyzemler henüz görmemişti. iyi oldu derken nişan için toplanıldı. kabus ondan sonra başladı. geceyi dışarda müzikli bi yerde organize etmişler bizimkiler. başta iyi idi ama müzik başlayınca çok korktu. ve tüm gece ağladı. ben de onla beraber tabi. geceyi vestiyerde geçirdik. sakinleşsin diye ona ninniler söyledim ama çocuğum nerdeyse beni bile tanımakta güçlük çekti. ilk defa öyle makyaj ve parfümlü gördü beni. sonra otobüs saatimiz geldi. oğlum o vakte kadar çok zor sakinleşti ve uyudu. otobüse bindik. çok geçmedi uyanıp çığlık çığlığa ağlamaya başladı. çok ağladı çok!!senağlama çok kötü oldu. sanırım her daldığında nişandaki müzik kabusunu görüyor ve çığlığı basıyordu. perişan olduk. bu arada dönüş yolunda rahat edelim diye 3 bilet almıştık. üstelik koltukları geniş diye ulusoyu tercih ettik! oğlum sabaha karşı uyumuştu, ben de artık bayılmıştım, çünkü önceki gece gözümü bile kırpmamıştım, gün içinde de telaştan dinlenemedim ve uykuya yenildim. eşim de öyle. sabah 7 gibi çocuk ağlamasına uyandık. oğlumda onu duyunca ağladı. emzirdim derken mola yerine geldik ama bi sorun vardı. anlamamız uzun sürmedi. muavin bizi uyandırmayı unutmuş ve biz denizli yerine muğlanın ilçesinde indik. :bbotobüs bodruma gidiyordu. iyi ki daha varmamıştı!!! perişan olduk. ordan denizliye geri döndük ve firmaya şikayette bulundum. imkansız, bizim firmamız bunu yapamaz dediler ama yaptılar işte. taksi çağırıp bizi eve gönderdiler. kahvaltı da söyleyelim dediler ama evimize gelmek istedik hemen! size tavsiyem, alabiliyorsanız 1 koltukta bebeğe alın, ana kucağına yatırın,ve sakınçocuğu gürültülü ortamlara sokmayın!!hem de böyle canlı müzikli, kalabalık ortamlara.. sakinleştirmesi çok zor oluyor. cresent, senin de alah yardımcın olsun.. umarım bizi gibi günübirlik değildir.! iyi yolculuklar.
bu arada firmayı merkeze de şikayet edeceğim. gelişmeleri haber veririm. yılan hikayesi oldu nişan hikayemiza.s sabah o kadar yol gelip sinirlerimiz yıpranmış olarak firmada taksiyi beklerken oğlumun yaptığı maymunluklar bizi çok güldürdü :roflol: ve yorgunluğumuzu unuttuk!

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…