Bebekle yolculuk!

geçmiş olsun canım. bayağı bi macera olmuş 2 gün içinde. ama anladığım kadarıyla bebişin otobüste sorun olmamış. seninki nişandaki müzikten kaynaklanmış, oda bi şanssızlık tabi. otobüsün yaptığıda ayrı bi macera olmuş, birde kış günü kötü olmuş ya :KK43: neyse bunla geçmiş olsun, büyüyünce anlatırsınız artık :)))
biz 5-6 günlüğüne gidicez. 5 saatlik yol, problem olmaz heralde.

evet haklısın müzikten oldu.. macera dolu 1 gün geçirdik.. şimdiden gülerek anlatıyoruz bile.. ama kış günü pek iyi bi durum değildi dediğin gibi. 5 saatlik yol dayanılabilir. 5 gün falan da kalacaksanız zaten dinlenmeye bol vakit olur.bence hiç sorun yaşamazsınız!! yolunuz açık olsun.

Bende kızımı 7 aylıken Aydın'a götürmüştüm gece gittiğimiz için sorun olmamıştı uyuyup gitti kızım....

Yola çıkacaklara tavsiyem gece gitmeleri....

normalde yola yarın çıkacaktık ama bugün çıktık ve otobüsle ilk yolculuğumuzu yapmış bulunuyoruz. çok şükür hiç problem yaşamadan geldik buraya :KK66:

oh çok iyi! hadi bakalım geçmiş olsun! darısı dönüşe! sağlıklı haberlerini bekliyoruz! :)

tşk canım
2 gün önce döndük, dönüştede bi problem olmadı çok şükür.
bi kaç kere acıktı, ondada emdi, ek gıdaya geçmediğimiz için yanıma bişey almadım. Allahtan arkamızda ve yan koltuklarda oturanlarda bayandı, gerçi bebişimin üzerine battaniye örtünce zaten görünmüyordu emzirdiğim ama yinede insanın içi rahat etmiyo.
bebişle rahat yolculuk yapamayız diye gitmeyecektim ama iyikide gitmişim, annemi ve ablamı göremeyecektim yoksa.

çok iyi yapmışsın canım annenlerinde gönlü olmuştur torunlarını doya doya sevmişlerdir. Sende rahat etmişsindir.. Senin adına çok sevindim.

ilk tecrubenizi sorunsuz atlattığınıza çok sevindim. aile ile vakit geçirebilmek için bazan gözü karartmak gerekiyor!
bu arada ulusoydan hiç kimse aramadı!! mail bile göndermediler. hizmet anlayışları hiç kafamda şekillendirdiğim gibi değilmiş.fazla büyütmüşüm!

süprizzzzz ben size az önceki mesajı yazarken ulusoy da bana cevap veriyormuş meğerse :) bilet ücretinin bi kısmını indirmeyi teklif etmişler.. o günkü manevi yorgunluğumuzu hiç bir ücret karşılamaz ancak bir nebze olsun rahatlatır.kaydirigubbakcemile5

teklif etmişlerken kabul et canım.
bu arada şu çocuk indirimi bilgilendirmen içinde tekrar çok tşk.
burdan giderken yok öyle bir indirim falan deselerde eşim ısrar edince yapmışlar indirimi.
ordan gelirkende bilet alırken biri çocuk dedim. ne kadar dedim. yaş sordu. yüzde 50 indirim var dedi. yüzde 50 desede tam yüzde 50 yapmadı. tam bilet 25 tl miş. çocuktan 14 aldılar. neyse oda yeter. bu yıl hiç otobüs yolculuğu yapmadık ama geçen yıl çok yapıyorduk. büyük kızımada hep normal bilet alıyorduk ve hiç bir firma bu indirimden bahsetmemişti. bizde bilmeyince hep normal ödedik. cahilliğin gözü kör olsun işte :KK66:
ama firmalarda bilenlere indirim yapıyor bilmeyenlerden yolabildiği kadar yoluyor demekki, çok yazık.

öyle tabi.. işine yaradığına sevindim. elini hızlı tutan yararlanıyor. çünkü senden önce 2 kişi böyle indirimli bilet aldı ise sen yararlanamıyorsun. garip ama buna da şükür diyelim! :) buarada % 50 indirim var dedilerse süper. bize % 30 dediler. büyük olasılıkla size yanlış söylemiştir. zaten % 50 indirim yapmamışlar. :)
teklifi kabul ettim tabi. nerden baksan ödediğimiz paranın yarısını verecekler. tabi dediklerine göre. görecez artık!

yok yok yanlış söylemiş diil. kanunen yüzde 50. o gün burdakiler böyle bi indirim yok deyince netten araştırdım. karayolları taşıma yönetmeliğine göre yüzde 50. gelirkenki firmada yüzde 50 indirim yapsa 1,5 tl daha az almalıydı ama aman 1,5 tl için çene yorduğuma değmez diye seslenmedim :))
hatta o yönetmeliği yazdırıp yanıma almıştım eğerki onlar indirim olduğunu söylemeselerdi çıkarıp gösterecektim. dur bak o yönetmeliği kopyalayım buraya.

KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ

ALTINCI KISIM
Genel Hükümler

BİRİNCİ BÖLÜM
Yolcu Bileti, Taşıma Senedi, Sevk İrsaliyesi ve Bagaj

( bu aradaki diğer maddeleri sildim. ilgili maddeler altta )

h) 6 yaşın altında olan çocuklar yolcu bileti düzenlenmeksizin kucakta seyahat edebilirler. Bunlar için ayrı koltuk talep edilmesi halinde, bilet ücreti %50 indirimli düzenlenir.

ı) 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, 6-12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın özürlüler için bilet ücreti % 50 indirimli düzenlenir.

KARAYOLU TAŞIMA YÖNETMELİĞİ

ALTINCI KISIM
Genel Hükümler

BİRİNCİ BÖLÜM
Yolcu Bileti, Taşıma Senedi, Sevk İrsaliyesi ve Bagaj

( bu aradaki diğer maddeleri sildim. ilgili maddeler altta )

h) 6 yaşın altında olan çocuklar yolcu bileti düzenlenmeksizin kucakta seyahat edebilirler. Bunlar için ayrı koltuk talep edilmesi halinde, bilet ücreti %50 indirimli düzenlenir.

ı) 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, 6-12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın özürlüler için bilet ücreti % 50 indirimli düzenlenir.

iyi oldu aslını öğrenmemiz.. teşekkürler.. aslında 1,5 TL için konuşulmaz diye biz düşünüyoruz ama onlar ellerini ceplerimize sokup almanın yolunu buluyorlar. bizim bunu istememiz değil, onların vermemesi ayıp aslında! konuyla ilgisi yok ama geçen gün markete gitmiştim. aldığım şeyin bedeli küçük ve küsürlü idi.3,83 tl gibi. ben 3,80tl verdim. kasadaki benden 3 kuruş istedi. ama ondan birkaç gün önce 1,80 tl olan malı bana 2 tl ye verirken ben 20 kuruşun peşine düşmemiştim.düşersem 17 kuruş benim alacağım oluyor.a.s bizim de müşteri olarak alacağımızın peşine düşmemiz lazım aslında, 1 kuruş bile olsa! tabi gönlünden kopup bahşiş bırakmak istersen o ayrı!a.s

haklısın valla canım, ama sen 3 kuruşu nerden bulacakmışsınki, hayret bişeyler ya, ben bankada çalışıyorum bankada bile 1 kuruşları bulmak çok zor, kaldıki vatandaş cebinde 1 kuruşlardan gezdirsin. keşke 5 kuruş verip üste 2 kuruşu isteseydin :)))) bakalım napıcaktı :) heheh yada çıkarıp 20 tl verip burdan al 3 kuruşu deseydin :)))

haklısın valla canım, ama sen 3 kuruşu nerden bulacakmışsınki, hayret bişeyler ya, ben bankada çalışıyorum bankada bile 1 kuruşları bulmak çok zor, kaldıki vatandaş cebinde 1 kuruşlardan gezdirsin. keşke 5 kuruş verip üste 2 kuruşu isteseydin :)))) bakalım napıcaktı :) heheh yada çıkarıp 20 tl verip burdan al 3 kuruşu deseydin :)))

güzel cevap valla..

X