Bebek Sünneti

Senora Anchor

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
25
4
30
Herkese merhaba. Bebeğim 3,5 aylık olmak üzere ve iki hafta sonra sünnet olacak. Sünnet külodu (resmi ekte vardır) önerdiler ama bezli olduğu için nasıl kullanılacak? Kullanan varsa nasıl kullandınız? Sünnet sonrası bakımına dair başka önerileriniz var mıdır?

Eklentiler

• images (53).jpeg
    images (53).jpeg
    9,4 KB · Görüntüleme: 21
Herkese merhaba. Bebeğim 3,5 aylık olmak üzere ve iki hafta sonra sünnet olacak. Sünnet külodu (resmi ekte vardır) önerdiler ama bezli olduğu için nasıl kullanılacak? Kullanan varsa nasıl kullandınız? Sünnet sonrası bakımına dair başka önerileriniz var mıdır?
Bizde 4 aylık yaptırmıştım çabuk iyilesti eve geçtiğimizde normal hayatına döndü. O plastik kısmı kesip kenarlarını kağıt bantla çevirdim kesmesin diye üstüne koyup iki 3 gün kullandım. Fakat doktor bunada gerek yok demişti ne bilim benim içim rahat etmedi.

gerek yok ki buna. bezleyin gecin. bez zaten korur onu. ilk defa duydum. çocuk yürüyor olsa falan neyse de 3.5 aylık cocukta bence gerek yok.

Bizde oğlumu 3 aylikken sünnet ettirdik ekstra bişeye gerek yok. Doktor beze ve dikislere bolca bebek yağı veya zeytinyağı sür yapışmasin dedi. Yaklaşık 1 hafta uyguladık ve herhangi bir sorun yaşamadık

gerek yok ki buna. bezleyin gecin. bez zaten korur onu. ilk defa duydum. çocuk yürüyor olsa falan neyse de 3.5 aylık cocukta bence gerek yok
Yaralı yerin beze değmemesi gerekiyor yaranın kapanması ve iyileşmesi için. Aksi takdirde normal cildi bile pişik yapan yaraya neler yapar. O yüzden eskiden sadece etek vs giydirirlermiş çocuğa, iç çamaşırı bile değmesin diye.

Buna gerek yok ama bence de, doktor köpük bardak getirin demişti, o yeterli olur diye düşünüyorum.

benim bebegim 2 hafta once sunnet oldu suan 3 aylik sunnet oldugunda 2 bucuk aylikti hic bir seye gerek yok doktorumuz krem vermisti gunde 1 kez onu suruyorduk normal sekilde bezliyordum ne yapisma oldu ne baska bisey sadece kaka degmemesine dikkat ettim bezin cok dolmamasina dikkat ettim 2 3 gune iyilesti yara zaten ekstra bir sey yapma dedi doktorumuz

Ben bundan almıştım oğlumda ama hiç kullanışlı bulmadım kullanamadım o zaman bir tane farklı bi model daha almıştım ebebekten o çok kullanışlıydı içinde pedleri vs vardı onu kullandım hep

Sevi bebeymiş markası baktım şimdi. Bu külotlar bence bezi bırakan çocuklar için uygun . Benim dediğim markanın içinde yıkanabilir pedler oluyor bana çok kullanışlı geldi hem de yandan cırt cırtı beli ayarlanabiliyor

Bizim doktorumuz kağıt bardak koymamizi istedi öyle yaptık. Ortadan kestik bardağı bezini kapatmadan koyduk o bölgeye hiç bir tenas olmadı,bol kremle çok çabuk iyilesti.

X