Bebek şampuanı önerisi?

En temizi weleda. Bübchen ya da mustela sanıldığı kadar temiz içerikli ürünler değiller. Weledanın her şeyini içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz, diğer ürünlere göre biraz daha pahalıdır Türkiye’de. Almanya’da tanıdıklarınız varsa rica edip aldırabilirsiniz 6-7 Euro falan şampuanı. 220 tlye denk gelir ortalama. Türkiye’de 350 tl gibi bir şeydi sanırım. Weleda, siveno, incia, minoris gibi markalardan birini alabilirsiniz.

Mustela, sebamed, bübchen, penaten, baby me gibi markaları hiç tavsiye etmiyorum :)

Baby me organik serisinin içeriğini biliyor musunuz?

Mustela çok kötü şekilde alerji yaptı benim bebeğime. Bize yaramadı malesef . Bu alerjik şikayetlerden sonra mustela bio organic serisini çıkardı, yurtdışında satışta. Temin etme şansınız varsa bence onu alın diğer serilerden değil.Bu arada biz Pureseed kullanıyoruz çooook memnunuz

Son düzenleme:
Baby me organik serisinin içeriğini biliyor musunuz?
İçeriğindeki zararlı şeyleri yazayım fragrance ve peg-120 methyl glucose dipleate. İkinci yazdığım yarı sentetik bir bileşendir. Başlangıç ham maddeleri doğal kaynaklıdır ancak laboratuvar koşullarında çeşitli prosesler kullanılarak başlangıçtaki halinden farklı bir hale getirilir. Yutulma riski bulunan kozmetik ürünler ile sistemimize mikroplastik alma olasılığımız bulunmaktadır. Ki bebekleri yıkadığımız düşünülürse bu çok olası. Yapılan araştırmalarda her cilt tipinde farklı etki görülebileceği sonucuna ulaşılmıştır. Bu sebeple, alerji etkisi kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir durumdur. Ancak, özellikle hassas cilt tipine sahip kişilerde batma, karıncalanma, kaşıntı, kızarıklık, tahriş, ciltte pullanma ve şişlik gibi reaksiyonlara sebep olabilir. Güvenli aralıkta kullanılmadığında kanserojen etki görülme riski artmaktadır.

Daha temizi varken kullanmaya gerek yok diye düşünüyorum

İlk önce mustela kullandık, bebeğimin kafa derisini mahvetti, kuzenim Almanya dan Bübchen getirdi o daha da beter etti, Unibaby ile normale döndü yavrum, 4-5 yaşından sonra da Dalin le devam ettik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…