Bebek Sahibi Olabilmek ve Kolay Doğum Yapabilmek İçin Fatma Ana Otu

phia merhaba ,bende bu otu kullnıyorum ,otu 14 gün suda tutup içiyorum,fakat bir koku belirdi,bu ayda içmek istiyorum fakat ot bozulmuşmudur acaba,bana verdiklerinde her zaman kullan demişlerdi,sizler ne yaptınız içenler faydasını göern oldumu ...

phia merhaba ,bende bu otu kullnıyorum ,otu 14 gün suda tutup içiyorum,fakat bir koku belirdi,bu ayda içmek istiyorum fakat ot bozulmuşmudur acaba,bana verdiklerinde her zaman kullan demişlerdi,sizler ne yaptınız içenler faydasını göern oldumu ...

Merhaba canım.
Evet, maalesef 2. aydaki kullanımda koku oluyor ve aroma gidiyor.
Sürekli kullanılabilir demişlerdi ama maalesef kötü koktuğu için 2. ayı zor yapmıştım ben.
Sanırım yenisini edinmek en iyisi olacak bu koku mevzusundan dolayı...

Kizlar yaa ben hala aldiracak birini bulamadim.zaten kimseyede söyleyemiyorumki cocugumuz olmuyor bu ot vesile oluyormus diye.:KK14:
Bulundugum memlekette bikac aktara sordum adini bile duymamislar :KK43:

Sonraki sayfalarda şehir dışına gönderebilen bir aktarın telefonu falan paylaşılmış ama hala daha alamayacak durumda olan arkadaşlarımız varsa, İstanbul'a gittiğimde alıp kargolayabilirim. En yakın bayram tatilinde gideceğim, isteyenler olursa bana ulaşsın, sevabına alıp göndereceğim.

Sonraki sayfalarda şehir dışına gönderebilen bir aktarın telefonu falan paylaşılmış ama hala daha alamayacak durumda olan arkadaşlarımız varsa, İstanbul'a gittiğimde alıp kargolayabilirim. En yakın bayram tatilinde gideceğim, isteyenler olursa bana ulaşsın, sevabına alıp göndereceğim.

Canım, ne kadar yardımseversin sen
:KK16:
Diğer topikte de elindeki testlerini gönderebileceğini yazmışsın, Allah senden razı olsun, duaların kabul olsun inşallah :KK16:
İhtiyacı olan arkadaşlar ulaşsın sana inşallah...

Kızlar, bakın Elmadilimi'nin diğer topikteki yardımseverliğine;

http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/638918-ovulasyon-gebelik-testlerimi-cok-ucuza-aliyorum-12.html

Merhaba canım ben ateş topiginden nukra nasılsın :) tesadüfen gördüm topigini bana bir ara bu ottan bahsetmislerdi ama mısır carsisinda oldugunu soylemissin çok sevindim çünkü ben de temin edememistim yol tarifinide aldım yarın esim alacak nasip olursa Allahuteala razı olsun canim gelişmelerden haberdar ederim sizi inşaallah şifa olsun hepimize :)

Merhaba canım ben ateş topiginden nukra nasılsın :) tesadüfen gördüm topigini bana bir ara bu ottan bahsetmislerdi ama mısır carsisinda oldugunu soylemissin çok sevindim çünkü ben de temin edememistim yol tarifinide aldım yarın esim alacak nasip olursa Allahuteala razı olsun canim gelişmelerden haberdar ederim sizi inşaallah şifa olsun hepimize :)

Selam Nukra'cım :KK16:
Çok sevindim canım bu topiğe ulaşmana, inşallah şifa olsun bu mucize sana ve tabiki hepimize :13:

Arkadaşlar ben bu otu kullandığım ay değil ama bi sonraki ay hamile kaldım .yumurtlama döneminde suya koydum her gün birer bardak suyunu içtim bir iki kere de eşim içti ama tadı tuhaf olduğu için içmek istemedi.benim ot küçücük bişeydi koktuğu zamanlarda suyunu döküp tekrar suyla doldurdum.kullandığım ay hamile kalmadım ama bu ay yeni öğrendim 4-5 haftalık hamileyim yani henüz ultrasonda görmedim ama kan testi yaptırdım.inşallah bebeğim benimle ve sağlıklıdır.Arkadaşlar bu otu yabana atmayın derim benim prolaktin hormonum hiç düşmüyordu bu yüzden gebe kalamıyordum Allah bu topiği açan arkadaştan razı olsun burada görüp denedim.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah hamileliği

Arkadaşlar ben bu otu kullandığım ay değil ama bi sonraki ay hamile kaldım .yumurtlama döneminde suya koydum her gün birer bardak suyunu içtim bir iki kere de eşim içti ama tadı tuhaf olduğu için içmek istemedi.benim ot küçücük bişeydi koktuğu zamanlarda suyunu döküp tekrar suyla doldurdum.kullandığım ay hamile kalmadım ama bu ay yeni öğrendim 4-5 haftalık hamileyim yani henüz ultrasonda görmedim ama kan testi yaptırdım.inşallah bebeğim benimle ve sağlıklıdır.Arkadaşlar bu otu yabana atmayın derim benim prolaktin hormonum hiç düşmüyordu bu yüzden gebe kalamıyordum Allah bu topiği açan arkadaştan razı olsun burada görüp denedim.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah hamileliği

Çok güzel bir haber buuuu :KK19:
Tebrik ederim arkadaşım, inşallah sağlıklı bir gebelik geçirir ve bebeğini sağ salim kucağına alırsın :nazar::emir_bebek::KK16:
Bu arada otu atmıyor ve doğumunun kolay olması için saklıyor, doğumun geldiğinde tekrar doğum için olan usule göre kullanıyorsun tamam canım? :KK16:

Çok güzel bir haber buuuu :KK19:
Tebrik ederim arkadaşım, inşallah sağlıklı bir gebelik geçirir ve bebeğini sağ salim kucağına alırsın :nazar::emir_bebek::KK16:
Bu arada otu atmıyor ve doğumunun kolay olması için saklıyor, doğumun geldiğinde tekrar doğum için olan usule göre kullanıyorsun tamam canım? :KK16:

teşekkür ederim darısı başınıza :KK49: otu atmadım dediğiniz gibi.saklıyorum.kurudu zaten yine küçücük kaldı.doğuma belki lazım olur bakalım.çok fena bulantılarım var onlarla günüm geçiyor ama gün boyu sürdüğü için insan stres oluyo çok zor ama Rabbime binlerce şükür insan katlanıyor sonucu için :KK34: inşallah isteyen her kadına bu duygu nasip olur

teşekkür ederim darısı başınıza :KK49: otu atmadım dediğiniz gibi.saklıyorum.kurudu zaten yine küçücük kaldı.doğuma belki lazım olur bakalım.çok fena bulantılarım var onlarla günüm geçiyor ama gün boyu sürdüğü için insan stres oluyo çok zor ama Rabbime binlerce şükür insan katlanıyor sonucu için :KK34: inşallah isteyen her kadına bu duygu nasip olur

Amin canım, inşallah :KK16:
Bulantılar gebeliğin tuzu biberi canım, bebek sağlıklı olsun da inşallah, annelere azcık olacak o kadar :KK19:
otu nerdenn bulabilirim yaa bende uygulamak istiyorummm:44:

Diğer sayfalarda yazmıştık canım, bir bak sen oraya :KK34:

Merhaba bayanlar...
Forumun çok eski topiklerinde karşılaştığım bu bilgiye istinaden denemek üzere biz de sonunda bulabildik bu otu.
İnanılmaz bir şekli var ve kızlar suya koyunca bööyylee bir açılıyor ki şaşarsınız, sudan çıkartınca da eski haline dönüyor.
Bu ot, yalnızca kutsal topraklarda bulunan ve Fatma Ana'mızın kendi elleriyle diktiği bir bitki imiş.
Söylenenlere göre bu ot çocuğu olmayan kadınlara şifa verip gebe kalabilmelerini sağlıyormuş.
Ayrıca yine bu ot, bayanların doğum esnasında doğumunu kolaylaştırıp rahat bir doğum yapmalarını sağlıyormuş.
Realitesini bilemiyorum tabi ama, şifasına inanarak uyguluyoruz biz...

Nasıl kullanıldığına gelince okuduklarımca yazıyorum;

Gebe Kalabilmek İçin;

Sanıyorum ki ovülasyon zamanına yakın ve ovulasyonu takip eden birkaç günde uygulanıyormuş...
Uygulama öncesi otu bir sudan geçirin.
Geceleyin eşinizle aynı anda bir defa 2 rekat namaz kılıp, sonrasında yine eşlerle birlikte Felak, Nas ve Ayetel Kürsi dualarını okuyarak (Bu duaların okunacağını yine bir başka topikte okumuştum ama siz bunların haricinde başka dualar da okuyabilirsiniz diye düşünüyorum. Hatta biz otu alınca bir amcamıza Meryem suresini okuttuk otun üzerine, malum o surenin faziletini birçoğunuz biliyorsunuzdur).
Neyse sonra dediğim gibi dualarla birlikte o otu büyükçe bir cam sürahinin içine koyup içme suyu ilave ediyorsunuz...
1 gün sonrasında eşlerle birlikte içmeye başlıyormuşsunuz.
Biz eşimle sahurda ve iftarda olmak üzere birer bardak içtik.
Tadına gelince çok hoş bir tadı vardı kızlar, böyle tarçınımsı, güzel bir baharatımsı bir tat idi...
Biz ovulasyondan sonra ancak alabildiğimiz için 1 sürahi bitince bitirdik.
Ama siz ovulasyonu da katarak devam edeceğiniz için su eksildikçe üzerine ilave edin...
Ovulasyondan birkaç gün sonra da sanırım bitirmek gerekiyor.
Su bitince bitki tekrar kapanıp eski haline geliyor, çok ilginç...
Ama otun işi bitmiyor, sonradan tekrardan uygulayabilirsiniz, atmayın bence saklayın, verirseniz başkasına da şifa olur, doğumda da kullanırsınız...
Bizim bu ay olmazsa diğer ay tekrarlayacağız bakalım kısmet...

Doğumu Kolaylaştırmak İçin;

Sanırım bu da doğuma giderken, sancınız/suyunuz geldiğinde hemen suya koyuluyormuş ve anne adayı o sudan birazcık içiyormuş.
Ama içse de suyu bitmemeli sanırım koyduğunuz camda...
Ve o ot açıldıkça anne adayının rahmi de açılıyormuş ve doğumu kolay oluyormuş...
Okuduğuma göre de doğum bitince, hemen evdeki kişi bu bitkiyi sudan çıkarmalıymış ki rahim kendini toparlasın diye...

İşte böyle kızlar, okuduklarımca birşeyler toparlamaya çalıştım sizlere.
Bir ümit işte nasip olur belki de...
Bilenler, duyanlar varsa onlar da katkı sağlasın lütfen...

Bu otu kutsal topraklara giden bir yakınınızdan rica edebileceğiniz gibi, Mısır çarşısında da bulabilirsiniz.
Biz eşimle birkaç aktar gezdik Mısır Çarşısı'nda ve tek bir aktardan bulabildik, sorunca zaten onu tarif ediyorlar.
O adam da doğudan bi tanıdıkları vasıtasıyla Suriye aracılığıyla getirtiyormuş, tabi oraya da mutlaka kutsal topraklarımızdan getiriyorlarmış... (Biz büyük boy olanı aldık 10 liraya aldık, küçük olanları da 5 lira imiş)...
Hatta adam dedi ki bir ebe varmış, doğum yaptıracağı zaman hemen onu suya koyup öyle doğum yaptırıyormuş...
Sizin için resmini de ekleyeyim kızlar;

Yalnız lütfen bilgisi olanlar, duyanlar, sonuç alanlar paylaşsın bizimle

Kızlar bakın bu da sudaki hali;

Bir arkadaşımızdan referans, bizzat denendi ve sonuç;

bu tarz seylerı doktor kontrolu dısında ıcmemek lazım .

merhabalarr kızlarr..

banada haftasonu bı akrabam tarafından geldi bu ot..daha once hıc adını duymmıştım ılk defa duydum ve gordum..bana hacdan geldı ve yollayan kısı ıkı rekat namaz kılmamı bu ota yasın meryem süresi ve bıldıgım butun duaları okumamı soyledı..ayrıca sızınde yazdıgınız gıbı bı parcasını kestım ve nuska seklınde dıktım uzerımde tasıyorum ılıskı esnasındada uzerımızde olması gerekıyormus ve ovulasyon zamanında sabah akşam içilcekmiş ben şuan ovulasyon zamanımdayım bugun basladım ve bı kac gun devam edıcem..inşallah hepimiz mucizelerimize kavuşuruz..daha fzla bekletmez inş. rabbim

canım fatma ana otunun faydasını gördun mu? :KK49:

Ben bebek için içtim 2 ay canım, 2. ay aromasını kaybetti ve artık kötü kokmaya başlamıştı, yeni ot da alamadım henüz, yani ara vermiş oldum. En kısa sürede tekrar edineceğim inşallah...
Ama doğum esnasında kullanmak için otu yenilemeye gerek yok kanımca, birçok kez kullanılabilir doğuma giden anne adaylarınca
:KK34:

merhabalarr kızlarr..

banada haftasonu bı akrabam tarafından geldi bu ot..daha once hıc adını duymmıştım ılk defa duydum ve gordum..bana hacdan geldı ve yollayan kısı ıkı rekat namaz kılmamı bu ota yasın meryem süresi ve bıldıgım butun duaları okumamı soyledı..ayrıca sızınde yazdıgınız gıbı bı parcasını kestım ve nuska seklınde dıktım uzerımde tasıyorum ılıskı esnasındada uzerımızde olması gerekıyormus ve ovulasyon zamanında sabah akşam içilcekmiş ben şuan ovulasyon zamanımdayım bugun basladım ve bı kac gun devam edıcem..inşallah hepimiz mucizelerimize kavuşuruz..daha fzla bekletmez inş. rabbim

Şifa olsun inşallah canım :KK16:

hepimize inşallah..cnm bıde sen sureklımı içtin bana sadece ovulasyon gunlerınde ıc dedıler
:KK34:

Yok canım, her zaman değil, ovulasyon günüme yakın ve ovu günümü takiben bi 5-6 gün daha içtim, ilk sayfaya da yazmıştım zaten :KK34:

merhabalar kızlar siteye yeni üye oldum araştrma yaparken ben pcosum bu ay klome başladım buarada bi arkadaşa hacdan bu otu getrmişler oda sağolsun banada verdi bi kaç kez içtim yalnız arkadaşm kaynatıp içmemi söyledi onada öyle söylemişler şimdi napacağımı bilemedim yardımcı olurmusunuz?

X