Bebek konusuna saplandim kaldim . ne olur akil verin.

yellowdaisyy

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
4.118
18
Merhaba kizlar
Nisan ayinda bebegimi kaybettim. spiralle hamile kaldim ve kurtaj olmak zorunda kaldim.
ve 3 aydan beri karmakarisigim. bebek fikrini aklimdan cikaramiyorum. suan gercekten hazir degiliz ama
gozum hicbirsey gormuyor. bu ayda hap kullandigim halde yumurtlama gunumde siviyi gordum ve bir suphe dustu
icime bu yuzden hapida kestim varsa eger bebek zarar gormesin diye ama maalesef 5 gun erken adet oldum.
yani aslinda olmasi gerekende bu ama spiralle kalinca hep acaba dedim.
ya kizlar nasil aticam ben bu fikri aklimdan, saplanip kaldim.
Adamin basini yedim beni dil okuluna yazdir diye ve oda beni yolladi
su andada tatile girdik ve benim ders calisiyor olmam lazim. ama ben kafami veremiyorum, kurtulamiyorum
esim zaten cocuk istemiyor. Ama ben ne isteyip istemedigimi bilmiyorum. 2,5 yasinda bir kizim var simdi hamile kalsam
3 yasini bitirdiginde 2. olur diyorum yasim zaten 28 . tek cocuklada kalmayi dusunmuyorum.
esiminde en az 1-2 yil daha bebek gundeminde yok. hos ben 2 yil sonra hatta 10 yil sonra bile sesimi cikarmasam
hadi cocuk yapalim demez oyle biri . kizini seviyor ama cocuk duskunlugu yok. zaten kizimda kondom kullanirken kazayla oldu. yani benim gebeliklerim hep kazaylami olmak zorunda. bende esimle isterek sahip olmak istiyorum ama
olmuyor. yani bize kalsa ilk kizimda olmucakti ama simdi beni cok yorsada iyiki olmus dedim
kizlar ben ne yapayim bilmiyorum. belki cok basit bir sorun gibi duruyor ama hic birseye yogunlasamiyorum.
benim aslinda planim eylul ayindaki sinavi gecip 3 aylik daha kur alip 3. seviyeyi bitirmekti belki kesin degil tabi ama
burda kalmaya devam edersek universiteye basvurmakti farkli bir bolum okumak icin.
ama bilmiyorum bebek olursa bunlar zor gorunuyor suandada kesin degil zaten. ote yandan ilerlede
bebek olmazsa ben hic duzelemem gibi geliyor. sanki o beni iyi edecek gibi geliyor.
uzun oldu ama icimi dokmek istedim.
zaman ayirip fikrini yazanalara simdiden cok tesekkur ederim.

öncelikle selam.....konunuzun ilk satırlarını okuduğumda hiç çocuğunuz yok sanmıştım.daha küçücük bir kızınız varmış ve beni yoruyor demişsiniz ve eşinizinde ikinci çocuk konusunda istekli olmadığından bahsetmişsiniz ki bütün bunları düşününce bence ikinci bebek için hiç acele etmemelisiniz. 2,5 yaşındaki kızınız daha çok fazla sevgiye ve ilgiye muhtaç onu biraz daha büyütüp eşinizinde gerçekten ikinci kez baba olmayı istediğinde ikinci bebeğe niyetlemelisiniz derim ben nacizane...En Büyük KK
Allah hayırlı zamanda hakkınızda en hayırlısını versin...

canım öncelikle geçmiş olsun bebeğine çok üzüldüm. allah kızına uzun ömür versin. Canım annelik duygusunu bildiğin için bu yasağın için hisediklerin çok normal. Ama bence dil okulunu flan hallet önce, kafanı dağıtmaya calış. inan çok zor oluyor şu an a.ö.f. 3. sınıf öğrencisiyim bende, çok çocuk istedim, rabbim nasip etti şu an hamileyim. ama inan çok zor. ders çalışamıyorum, sınavlara bile zar zor girdim sadece 1 tane ders verebildim. bütünlemelerde doğumuma denk geliyor. yani bu senem gitti. ama ben seçimimi çocuktan yana yapmıştım zaten sene kaybedeceğimi biliyodum olduda. yani seçim yapmalısın, ama bak yavrun kızın yanında, yapmak istediklerini yap sonra eşinle tekrar karar verirsin ikinci çocuk için. insallah rabbimin izniyle oda olur. yasın genç zamanı gelince gelecek bebeğin sana tıpkı güzel kızın gibi.:KK34:

Inanin size cok hak veriyorum bende bunlari surekli dusunuyorum.
Ama diyorum nisan ayina kaybettigim bebegim hala benimle olsaydi simdi 4-5 aylik olucaktim.
Problem olmasa kurtaj olmucaktim. Hayatimizi hep planliyoruz ama hic birsey planlandigi gibi olmuyor.
Zaten suanda istesemde ne yapabilirimki? esime bahsettim mayista bebek istedigimi ama o yanasmadi.
eger ben onun yerinde olsaydim ve esim boyle bir aciyla savasiyor olsaydi kabul ederdim diyorum.
belki o cok mantikli ama ben gercekten cok aci cektim. belki 5 haftalikti ama kalp sesini duydum
atisini gordum ultrasonda ve suanda buyuk bir bosluktayim sanki.
dedikleriniz cok dogru ama kalbime engel olamiyorum. esim 2. cocugu kaldiramam deyip isin icinden cikiyor zaten
bende oyle cok israr etmem. aslinda normalde bende illada cocugum olsun diyen biri degildim yani istiyordum ama
daha var diyordum zamani. ne biliyim simdi durum farkli sanki birseyleri kaciriyor gibiyim. neden boyle hissediyorum bilmiyorum

yorum yazdiginiz icin cok tesekkur ederim

Son düzenleme:
canım bebeğini kaybetmek seni derinden sarstığı için, onun yerine koyacak teselli bulucağın yeni bi bebek istiyosun, piskolojik olarak, buda çok normal. çok zor biliyorum çünkü bende anne adayıyım.seni nasıl derinden sarstı anlaya biliyorum. ama lütfen düşünmemeye çalış elinden geldiğince, tabi çok zor biliyorum, sen annesin daha hassassın, babaya göre, tabi anlayamazki bilemez, hissedemezki, sen taşıyosun onu, senin içinde can buluyor 1 günlükte olsa farkketmez. ama canım o cennette seni bekliyo zaten inan, böyle teseli et kendini, şimdi yasasaydı şu kadar olurdu, şu gün doğardı ,o gün gelir bu gün, doğacaktı dersin. içinden çıkanmıyacak hala getirirsin, bunalıma sokarsın kendini baska bişey düşünemezsin, kızınla daha çok ilgilen canım zamanı gelince küçük meleğin gelecek merak etme. hem eşininde gönlünü yaparsın bu arada.

iyi geceler
öncelikle bebeğinizi kaybetmenize çok üzüldüm
ama zaten bir cocugunuz varmıs bu kadar kafanıza takmayın bence
benım de aılemın cocukları olmamıs en basta sonradan ben olmusum
sanırım cocugunuz tek kalacak diye endiseleniyorsunuz
ama inanın tek olmak kötü bir sey değil
bütün imkanlarınızı ona sağlarsınız iyi bir gelecek kurarsınız
hıc cocugu olmayanlar var Allah size bir tane nasip etmiş belki 2. sinide nasip edecek
cok kafanıza takmayın hayırlısıyla olsun
eviniz huzurluysa 3 kisilik cekirdek aile olarakta mutlu olabilirsiniz:)

canım bebeğini kaybetmek seni derinden sarstığı için, onun yerine koyacak teselli bulucağın yeni bi bebek istiyosun, piskolojik olarak, buda çok normal. çok zor biliyorum çünkü bende anne adayıyım.seni nasıl derinden sarstı anlaya biliyorum. ama lütfen düşünmemeye çalış elinden geldiğince, tabi çok zor biliyorum, sen annesin daha hassassın, babaya göre, tabi anlayamazki bilemez, hissedemezki, sen taşıyosun onu, senin içinde can buluyor 1 günlükte olsa farkketmez. ama canım o cennette seni bekliyo zaten inan, böyle teseli et kendini, şimdi yasasaydı şu kadar olurdu, şu gün doğardı ,o gün gelir bu gün, doğacaktı dersin. içinden çıkanmıyacak hala getirirsin, bunalıma sokarsın kendini baska bişey düşünemezsin, kızınla daha çok ilgilen canım zamanı gelince küçük meleğin gelecek merak etme. hem eşininde gönlünü yaparsın bu arada.
Canim gercekten cok guzel yazmissin.
o tibbi bir sorun vardi yapmak zorundaydik diyor. ne biliyim benim verdigim tepkiyi vermesini bekleyerek
hata yapiyorum belki. ilk ogrendiginde cok bozuldu zaten, buda benim zoruma gitti acikcasi.
bu kadar cocuk dusunmeyen biri oldugu bilsem evlilik fikrimi gozden gecirirdim acikcasi
bn eminim ki 2. bebek olursa illaki benim istegimle olucak. ne zaman isticeni bilmiyorum.
ama bende zaten cok cesur degilim hazir bu kadar cesaretim varken bir tane daha olsun istiyorum.
cunku ona bakacak olan benim, o zaten bana yardim etmicek yani bebegi istesede etmez cunku
bebek bakmak ona gore sadece annenin gorevi. Rahati bozmayip yapmasaydin der.ben rahatimini bozmucam diye tekrar anne olmayacakmiyim. simdi kizim krese gidiyor. evde yalnizim saat 4 e kadar. bakabilirim diye dusunuyorum.
hem ilerde bende artik vazgecersem ve tek cocukla kalirsam sonrada pisman olurda onu suclarsam bu sefer
daha kotu olucak. cunku cocuk bakmakta en cok anne yipraniyor anne zorlaniyor. ben bunu goze herzaman alamamki . bilmiyorum aklima birton fikir girip cikiyor
hem ustelik bana demzeki su sene yapalim. ucu acik zaman verir
zaten suan belirsiz hersey is degisikligi yapmak istiyor . is degisikligi yapincada bilmiyorum ne dicek ozamda bir toparlayalim kendimizi der bilmiyorum. ona bu konuda guvenmiyorum acikcasi.
birde sinir oldugum baska bir konu ben spiralle hamile kalinca bana kalkti sen cikarttinmi yoksa dedi.
yuh dedim ya zaten o zamanlar bende cocuk dusunen biri degilim. dedim sana inanamiyorum. nasil
dersin bunu bana. bu ay da suphelendim hap kullaniyorum. yoksa duzenli almadinmi diyor bakarmisin
yani seytan diyorki gercekten yap . gorsun gununu.
iyi geceler
öncelikle bebeğinizi kaybetmenize çok üzüldüm
ama zaten bir cocugunuz varmıs bu kadar kafanıza takmayın bence
benım de aılemın cocukları olmamıs en basta sonradan ben olmusum
sanırım cocugunuz tek kalacak diye endiseleniyorsunuz
ama inanın tek olmak kötü bir sey değil
bütün imkanlarınızı ona sağlarsınız iyi bir gelecek kurarsınız
hıc cocugu olmayanlar var Allah size bir tane nasip etmiş belki 2. sinide nasip edecek
cok kafanıza takmayın hayırlısıyla olsun
eviniz huzurluysa 3 kisilik cekirdek aile olarakta mutlu olabilirsiniz:)

canim boylede mutluyuz ama ben tek cocukla gercekten kalmak istemiyorum
yani esim bole olmasa ekonomik problem olmasa 3-4 tane yaparim.
cunku bu ele gecmicek bir firsat belli bir yasa gelince zaten istesende yapamazsin.
35 den sonrasi riskliymis hem zaten bakmasida zor olur. eminim tek cocuk olmaminda guzel yanlari vardir
ama ben en az 2 olsun istiyorum.

canım merhaba,
öncelikle bebeğini kaybetmene çok üzüldüm; ama gönlünü ferah tut, kısmetse olur ikincisi de, hayırlısını dileyelim. ama bana sorarsa çocuk konusunda eşinin de rızasını almalısın, onun da tamam dediği bir vakitta bebeğiniz olsa daha iyi olur bence sizin için. şimdi acın daha çok yeni, yaş içinse sakın öyle düşünme. kısmetse, hayırlısıysa olsun de. 35 yaşından sonrası zor diyorsun; ama kaç yıl bebek için uğraşan insanlar var, zmaanı vardır emin ol. allah gönlüne göre versin.

Canım neden böyle saplantı haline getirdin anlamadım.. yazılarındaki kızım sözcüğünü çıkarsak sanırsın yıllardır çocuğun hiç olmamış..
zaten daha küçük bir çocuğun var büyütmüşte değilsin.. yani tabiki isteyebilirsin ama saplantı yapacak kadar birşey yok ki..
valla benim oğlumda 3 üne girecek ben daha küçükken çok ara vermem sanıyordum ama büyüdükçe ve en yorucu dönemlerine geldikçe bir on sene sonra yaparım heralde diyorum gözüm almıyor. üstelik yaşımda genç.. yani acele etme bence 35 ını geçmiş değilsin ya.. 1-2 sene sonra yaparsın ne olacak..
madem eşinde o kadar çocuk düşkünü değil, bu sefer yardımcı da olmazsa çok bunalırsın iki küçükle.. tabi yine tercih senin.. ama saplantı yapma orası kesin..

Son düzenleme:
ayni durumu bende yasadim, inanin esim hatta bana kizmisti hamile oldugumu ögrenince. Zaten istedigi de oldu sanirim, bebegimi kaybettim.
O tarihden itibaren bende cok istedim ama esim asla istemedi.
Sizin kiziniz var en azindan, Allah bagislasin, onunla ilgilenin, okulunuza bakin derim.
Inanin cevremdekilerden biliyorum, o kaybettiginizin yeri dolmaz. Bosuna genc yasta kendinizi daha da yormayin.
Hem tüm sartlar olgunlasirsa belki esiniz ister ikinci bir cocugu?

Esimle dun konustum beni biraz rahatlatti.
suan dogru zaman olmadigini bende biliyrum ama yasadigim olay beni
hakikaten derinden sarsti. Gercekten yerine birsey konulmuyor.
Kizim var evet daha kucuk onunda bakima ihtiyaci var.
Ama ne biliyim. takildim kaldim bu konuya. gerci bugun daha iyiyim
daha saglikli dusunebiliyorum. Insanin basina beklemedigi bir olay gelince dagiliveriyor
gercekten.
bu konuyu bir sure daha rafa kaldirmaya karar verdik.
sinavlarim bitince ki buda gelecek yilbasini bulur o zaman duruma tekrar bakacagm.
universiteye basvurum kabul edilmezse gidemezsem bir sekilde
sanirim o zaman dusunucem bebegi.
tesekkur ederim bana yorum yazdiginiz icin.

ayni durumu bende yasadim, inanin esim hatta bana kizmisti hamile oldugumu ögrenince. Zaten istedigi de oldu sanirim, bebegimi kaybettim.
O tarihden itibaren bende cok istedim ama esim asla istemedi.
Sizin kiziniz var en azindan, Allah bagislasin, onunla ilgilenin, okulunuza bakin derim.
Inanin cevremdekilerden biliyorum, o kaybettiginizin yeri dolmaz. Bosuna genc yasta kendinizi daha da yormayin.
Hem tüm sartlar olgunlasirsa belki esiniz ister ikinci bir cocugu?

canim basin sagolsun cok uzuldum. bu erkekler niye boyle anlamiyroum gercekten
hani belki cocuk istemeyebilir korunmayi tercih edebilir ama ona ragmende hamile kalindiysa
yapicak birsey yok
ben 2 hamileligimde planli olmadi ama esim bana baski zorlama yapmadi yada istememezlik
yani tabiki hazir degildi ama olanada birsey demedi kizimii zaten dunyaya getirdim
diger bebegiminde saglik sorunu olmasa onuda doguracaktim. ama nasip degilmis.
riskli gebelikti.
Allah esine sefkat merhamet versin sanada sabir canim.

Son düzenleme:
canim daha gencsin esinin ve senin hazir olmanizi bekle belki onu bu fikre yavas yavas heveslendirerek alistirabilirsin ,kizin daha kucukmus zaten az daha bekle kafani topla:KK34:

canim daha gencsin esinin ve senin hazir olmanizi bekle belki onu bu fikre yavas yavas heveslendirerek alistirabilirsin ,kizin daha kucukmus zaten az daha bekle kafani topla:KK34:

sagol canim, zaman ayirdigin icin.
bende oyle karar verdim
Su dil sinavlarini gecnce gelecek yil bakicam tekrar duruma.
Allah hayirlisini nasip etsin. Sabredip belicem artik

merhaba ben bu siteye yeni uye oldum ilk sizi okudum bebeyinize úzuldum ama su acindan bakarsaniz daha rahatlarsiniz eger bebek isteseniz ugrassaniz olmasa birde bi kiziniz var hemde okuyosunuz siz esiniz istemiyo diye bu kadar cocuga yogunlasmisiniz eyer esiniz isteseydi zannederim bu kadar yogunlasmazdiniz. benim 8 sene cocugum olmadi butun tedavilere ragmen hepsini denedik maddi manevi coktuk hic beklemediyim bi an RABBIM bana kizimi verdi simdi hic korunmadigim halde gine olmuyo hic sorunda yok .yani kismet diyorum kismetinizde ikinci varsa olur bence kafaniza bu kadar takmayin .ALLAH hic olmayanlara ve tum isteyenlere versin hayti cocugunuzla yasamaya bakin.

X