Bebek kanala yerleşmeden açılma olur mu?

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
1.006
348
25
37. Hafta da gittim doktorum 1 cm açılman var dedi 38. Haftamda sadece ultrason ile muayenem oldu ve bebek daha doğum kanalına inmemiş dedi. Hergün çok fazla egzersiz yapsam bebek 40 dan önce mi gelir bu egzersiz süreleirnş nasıl ayarlamalıyım ben 40. Haftasında doğsun istiyorum.

Kaçıncı haftadasınız şu an?

Doğum süreci pek sizin elinizde olan bir şey değil. Doktorunuz ne önerdiyse onu yapın. Egzersizle ilgili ne söyledi doktorunuz?

Dogum süresi senin elinde olan bisey değil,Bebek kanala girince hissedersin. Ağrı sancı olur.

Kaçıncı haftadasınız şu an?

Doğum süreci pek sizin elinizde olan bir şey değil. Doktorunuz ne önerdiyse onu yapın. Egzersizle ilgili ne söyledi doktorunuz?
38+ 4 doktorum günde bir saat yürü yer sil bir saat verdiği egzersizler var onları yapmamı ekstra her gün merdiven çıkıp inmemi her gün squat yapıp kapıya bağladığım bir ipe asılmamı hergün dayanabildiğim kadar ördek yürüyüşü yapmamı söyledi. Plates topuda önerde ben bunalrın hepsini yapmaya kalksam evimi b.k götürür

Dogum süresi senin elinde olan bisey değil,Bebek kanala girince hissedersin. Ağrı sancı olur.
Agrı eşiğim yüksek oldugu için muhtemelen sancıları belli bir düzeye gelene kadar hissetmeyecekmişim zaten bugüne kadar hiç
Sancım olmadı hemşirenin dediğine göre sancıları ben hissetmemişim

37. Hafta da gittim doktorum 1 cm açılman var dedi 38. Haftamda sadece ultrason ile muayenem oldu ve bebek daha doğum kanalına inmemiş dedi. Hergün çok fazla egzersiz yapsam bebek 40 dan önce mi gelir bu egzersiz süreleirnş nasıl ayarlamalıyım ben 40. Haftasında doğsun istiyorum.
Bebeğin canı ne zaman gelmek isterse gelir bana 36 da gelebilir dediler 41 de suni ile doğurdum.
Bu sefer de doğsun diye merdiven in çık 10 bin üstü adımlar pilates topu her şeyi yaptım:KK70: gelesi gelmedi

Benim 1cm açilma vardi suyum gidiyordu sancidanda mahv oluyordum ama kanala asla inmedi o yüzden sezeryan oldum inince tam açılma oluyor doğum başlıyor zaten.

38+ 4 doktorum günde bir saat yürü yer sil bir saat verdiği egzersizler var onları yapmamı ekstra her gün merdiven çıkıp inmemi her gün squat yapıp kapıya bağladığım bir ipe asılmamı hergün dayanabildiğim kadar ördek yürüyüşü yapmamı söyledi. Plates topuda önerde ben bunalrın hepsini yapmaya kalksam evimi b.k götürür
Yerleri gırgırlayıp sileceksiniz. Bu sebeple götürmez 😅

Canları ne zaman isterse o zaman geliyorlar belirleme şansınız yok. Sizin doktorun önerdiği herşeyi bende yaptım 3 hafta 1 cm açıklıkla gezdim ama gelmedi suni ile doğurdum

Hepsini yapmanıza gerek yok gücünüzün yettiği ve canınızın istediği kadarını yapın.. Bu yaptıklarımız doğumdan ziyade doğum sonrası iyileşme süreci için çok daha faydalı. Pozitif düşünün, son günlerde keyfinize daha çok bakın. Sağlıkla kolaylıkla kavuşun inşallah.

Bu arada tüm bunları bende yaptım, doğumum 39+3 te sabah başladı, öğleden sonra 4cm açıkla acilden giriş yaptım. hızlı ilerledi doğumum ancak 8 cmden sonra yaşanan aksilikten ötürü acil sezeryanle sonuçlandı. Bu süreçte yapabildiklerinize odaklanın ama sonuç sizin elinizde değil unutmayın.

Bu arada tüm bunları bende yaptım, doğumum 39+3 te sabah başladı, öğleden sonra 4cm açıkla acilden giriş yaptım. hızlı ilerledi doğumum ancak 8 cmden sonra yaşanan aksilikten ötürü acil sezeryanle sonuçlandı. Bu süreçte yapabildiklerinize odaklanın ama sonuç sizin elinizde değil unutmayın.
Çocuğum ikizler burcu olmasın ya bari 22 sine kadar beklesin 😅

Agrı eşiğim yüksek oldugu için muhtemelen sancıları belli bir düzeye gelene kadar hissetmeyecekmişim zaten bugüne kadar hiç
Sancım olmadı hemşirenin dediğine göre sancıları ben hissetmemişim
Benim acı eşiğimde yüksek. Kanala girince hissedilmeyecek gibi değil tuvaletin geliyormuş hissi,baskı,kanama yada suyun gelir

X