bebek hareketleri

Ben hiç anlamıyorum poposu nere ayağı neresırnaşık şeyama tek bildiğim baya uzun boyu yani ben sadece o göbek kısmında hayal ediyorum onu yanılıyorum.Dün gece soluma doğru yattım sağ böğürüm ve sol böğürüme aynı anda vurdu bitarafa elle diğer tarafada ayakla tekmeliyordu sanırım:dance:İlginç hakikaten:asigim:

benim zillim de genelde sabahları sag tarafıma toplanıyor orası kocaman şişiyor,yamuluyor çok hoşuma gidiyor onu izleyip duruyorum yataktan çıkmak istemiyor insan

gece yatarken sola yatıyorum egerkı oynamak ısterse bı sag bı sol ayagını gobegıme dayıyor oyun yapıyor hanfendıı :nazar::nazar:

arkadaşlar bebeğiniz ritmik hareketler yapıyormu.mesela sol yanınıza yattığınızda ayağıyla düzenli olarak vuruyor gibi oluyormu?
yada içinizde titriyormuş gibi ritmik hareketler yapıyormu?

Çisemim :) bebeklerimiz hıçkırıyor canım. Benim dün iki kez oldu. Daha önce sadece iki kez hıçkırık tutmuştu bebeğimi. Dün bir gün içinde iki defa oldu.

Bu arada ben doktorumun önerisiyle her gün bebeğimin hareketlerini sayıyorum. 10 olursa artık saymana gerek yok dedi. 10'u bulmazsa bir saniye bekleme hastaneye gel dedi. Arka arkaya olan haraketleri saymıyoruz. İki hareketin arasında en az 5-10 dk. olması gerekiyor. Benim öğleden sonra 3'te falan 10 oluyor. Aklınızda bulunsun dedim...

evet canım nasipse aynı haftada doğarlar sanırım.:nazar:
şükür kızımın hareketleri çok güzel, ama bazen titrer gibi ritmik hareketler yapınca ve uzayınca endişeleniyorum.

canım korkmana gerek yok.aynısı bendede oluyor titrer gibi ritmik hareketler.hıçkırınca öyle oluyormuş sanırım.

Benimkide coşuyor bu günlerde maşallah.Ritmik danslar ediyor bize :)) Geçen gün nasıl da korkutmuştu yaramaz :p Hareketlilik iyidir kızlar korkmayın.
Yalnız 32. haftadan sonra hareketler azalacakmış.En hareketli olduğu zamanlarda 30-32 sanırım.Amniyon sıvısının en elverişli olduğu haftalarmış.Ben sanırım bu haftalara girdim.Çok GüzeL HareketLer BunLar :))

benim oğluşum da coşmuş durumda
sürekli sağ tarafatn ritmik bi şekilde tekmeliyor :)))
bazen toplanıyor sağ yanıma ohhhhhhhhh gel keyfim gel
sonra karnımda yer değiştiriyor ve en sevdiğim hareketi bu
evet darkcım dediğin gibi en hareketli zamanları herhalde
çok güzel hareketler bunlar :)

benim tam göbek hizamda hala
ve artık ayadığını dayadığında canımyanıyor
karnım yırtılacak zannediyorum

iyiki varsınız kızlar.beni mutlu ediyorsunuz.a.s.
bugün doktorumuza gittik MAŞALLAH bebeğimiz çok iyiyiymiş.ne kadar çok hareket ederse okadar sağlıklı olduğunu gösterirmiş.:nazar:
demek oluyorki titremek dahil tüm hareketler artık mutluluğumuzu artıracak.:CüvCüv:

çisemim ne güzel sevindim bebeğinin iyi olmasına
o zaman Allah'a şükür ki bizim yaramazlar bol hareketli
Allah herkesin bebeğine sağlık versin inşallah

Evet arkadaşlar nerede hareket orada bereket misali sırnaşık şey hareketli olmaları çok iyiymiş, ben de daha önce yazmıştım çok hareketli olmasından endişeleniyoruz bazen diye geçen gün doktora gittiğimizde sorduk hareketli olması sağlıklı olduğunu gösterir dedi.Şimdi doğmasını sabırsızlıkla bekliyoruz ama ben içimdeki bu hareketleri özleyeceğime eminim, kıpır kıpır birşeyler olmasına çok alıştım çünkü, olmayınca eksikliğini çok hissediyorum, bazen biteceğini düşününce bile hüzünleniyorum zaten duygusalllık tavan yapmış durumda.

Çisemim bak gördün mü boşu boşuna endişelenmişsin :) Tadını çıkaralım, beyazmelek in dediği gibi çok özleyeceğiz bugünleri...

kızlar benim pıtırcıgım geceleri hiç durmuyor uyutmuyor bile cadı.sizinkiler en çok günün hangi vakitlerinde daha hareketli.

canım özellikle gece ve sabah uyandığımda çok vuruyor benimki ..gün içinde de tekmeler filan idare ediyoruz işte..

X