Bebek fazla kilo almamış

Dün bir arkadaş hamileliği sırasında bebeğin kilo almadığını kendisinin aşırı kilo aldığını görünce
diyetisyene gittiğini
diyetisyenin tavsiyeleri ile kendi kilo alımının durduğunu bebeğin kilo aldığını söyledi

acaba diyetisyene gitsem mi?

arkadaşım doktor normal dedi ise takma kafanı diyetisyene hiç gerek yok ben de şimdi 26+5 günlük hamileyim ayın 17 sinde gittiğimiz 757 gr dı ama doktorum kendim 7 kilo aldım zayıf biriyim şimdi 52-53 kilo arasıyım hiç bişiy demedi normal dedi herşey. meyve bol ye. hayırlısını diliyorum.

teşekkür ederim canım ama
ben çok zayıf değilim 66 kilo ile başladım 76 kilo oldum

geçen hafta düştüğümde acile gitmiştim
dr bebeğe baktı
25 haftalık gözüküyor dedi ama 28 haftalık olması gerekirdi

ayın 5 inde kontrolüm var ondan sonra zaten 2 ayım kalıyor
bebeğin küçük olacağı endişesinden uyuyamıyorum

lütfen bilgisi olanlar yazsın

bende cuma doktora gıttım 31+2 de 1500 kg olmus sanırım 2500 kg anca dogar napalım bızde kendımızı dogduktan sonra ıyı beslerız dıye avutacagız

o kadar ıyı beslenıyorum ama yınede almıyorsa yapacak bısey yok stressız gelecek haftalrı gecırmelıyız ne olacagı bellı olmaz

tabi hayırlısı canım ,
ama maşallah benim dr un dediğine göre
sizin bebiş 3 kğ dan az doğmaz sanırım

bence yemekle değil dediğin gibi bünyeyle alakalı.. annem bizlerde hiç beslenememiş sabah akşam paso bazlama tarzı şeyler yemiş ama ben 4,000 kg doğmuşum..

kızlar bebeklerin sağlıklı kilo almaları için hamileler cevz,fındık,yeşil yapraklı sebze,mercimek özellikle yeşil,peynir,süt yada yoğurt,portakal suyu,et,haftada 1-2 balık,pekmez,haftada 1 baklagil tüketimine önem vermeli...
ayrıca sigaralı ortam,stres,havalandırılmamış ortamlar bebeğin kilosunun düşük olmasına sebep oluyor...
temiz hava yürüyüşleri de iiii

canım çok süt iç sabah ve aksam hergün yumurta ye haftanın 2 günü balık muhakkak hergün agzına 3-4 tane ceviz at...sabahları 1 tatlı kasıgı bal ve pekme birde ıspanak ve bulgur pilavı ...doktorun vitamin vermedimi elevit adında ilac vat vitamin ilacı genelde doktorlar bunu veriyorlar...dediklerimi yap bak bebişin nasıl kilo alıyor

550 gram 1530 gr arasında oluyormus...yani normal canım üzme kendini...ama yazdıklarımı yeee...görceksin bak nasıl kilo alıcak...birde danetta puding yada meyveli yoğurt ye günde 1 yada 2 günde 1...bide muz ye...günde 1

doguma kadar 2500 kılo olanlar kendını kurtarır arkadaslar canınızı sıkmayın bebegın kılosu yuzunden bence onemlı olan saglıklı dogması ve dogduktan sonra emmesı dıye dusunuyorum...

merhaba bence acı yemeyin. dr.unuza danışın yinede.ama benim dr. acıyı tavsiye etmez.
hem metabolizmayı hızlandırdığı için hemde acı tat olarak bebeğe geçer.
doğum kilosu düşük olan bebeğinizdede mi acı yemiştiniz?

Sabahları 2 yumurta ve yarım çay bardağı pekmez yiyorum,
sütü de artırdım yaklaşık 4 bardak su içiyorum,

bu gün dr a gittim 10 günde 240 gr almış bebek demek ki yemekle de biraz alakalı oluyor
vitamini gebeliğin başından beri içiyorum,

balık yiyemiyoruz ,
ama ceviz yiyorum,

bu gün gittiğim dr erken doğurmayız İnşallah dedi,
bebeğin drumu 2 hafta geri olmasına rağmen iyi dedi

biraz rahatladık

canım benim üzülme sakın kilolu bebek sağlıklı bebek değildir.zayıf ve sağlıklı olsun ki sen daha 7 aylık falan hamilesin bebek son ayda kilo alımına başlarmış dah fazla.üzülme.

canım benim üzülme sakın kilolu bebek sağlıklı bebek değildir.zayıf ve sağlıklı olsun ki sen daha 7 aylık falan hamilesin bebek son ayda kilo alımına başlarmış dah fazla.üzülme.

aslında 32 haftalık hamileyim,
eski dr um 29. hafta da doğum öncesi iznimi başlatıp
erken doğar bu bebek deyince çok telaşlandık

tabiki küçük olsun ama sağlıklı olsun değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…