Bebek Bakiminda Püf Noktalar

J

Jege

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Jege
BEBEKLERE BAKMANIN VE SAĞLIKLARINI KORUMANIN PÜF NOKTALARI NELERDİR ?
01- Bebekler yetişkinlerin ilgisine muhtaçtır, bu doğru. Ancak en yakınlarını bile sürekli başında istemez, dinlenip uyuma ihtiyacı vardır.

02- Ağlayan bir bebek cevap ister. Üstelik ne kadar küçükse cevap verme süreniz o kadar kısa olmalıdır. İlginiz onu şımartmaz, bebeğe onu sevdiğinizi ve anladığınızı gösterir.

03- Bebek gaz sancısıyla ağlıyorsa, bacaklarını bedenine doğru çekmeniz iyi sonuç verir. Her bacağı dönüşümlü olarak bükerek gövdesine hafifce bastırmanız fazla gazın dışarı çıkmasını sağlar.

04- Bebeği uyumadan beşiğine yatırırsanız, uykuya daima ve derin uyuma konusunda problemlerin çıkmasını önlemiş olursunuz.

05- Geceleri mamasını loş ışıkta yedirirseniz gece ile gündüz arasındaki farkı öğrenir.

06- Geceleri zorunlu olmadıkça altını açmayın. Çünkü bez değiştiriken bebeğin uykusu dağılır ve bu her gece tekrarlanırsa, alışkanlık haline gelir ve her gece aynı saatte bebek uyanır.

07- Gündüzleri bebeğinizin uyuduğu odayı tamamen karartmayın ve bebek uyuyor diye parmaklarınızın ucunda yürümeyin. Işığa ve sese alışmasını sağlayın.

08- Bütün gece deliksiz uyumuyor diye üzülmeyin. Bebekler yetişkinlerin sandığından daha az uyur. 24 saat içindeki uyuma süreleri 12 ile 18 saat arasında değişir.

09- Bazı bebekler soğuk beşiğe yatırıldıklarında ürperirler. Bu nedenle bebeği yatırmadan önce beşiği sıcak su torbasıyla ısıtın.

10- 4 aydan itibaren bebeğinizin gece beslenmesine son verin. Eğer uyanırsa su ya da çay vermeniz yeterlidir.

11- Daha yaşamın ilk haftalarında kendi kendine uyumaya alıştırın ve bunu bir sisteme bağlayın. Bebeği beşiğine yatırdıktan sonra bir ninni ve masalla kendi kendine uyumasını sağlayın.

12- Bebeği gündüzleri uykusuz bırakmak, geceleri rahat uyuyacak anlamına gelmez. Aksine gündüz birçok izlenim edinmiş yorgun bir bebek, geceleri de kötü uyur.

13- Yeni doğan bebeklerin mideleri çok küçüktür, çok az süt içebilirler. Bu nedenle ilk haftalarda saat başı beslenmeleri gerekir.

14- Çok kusan bir bebeği yatırarak değil mümkün olduğunca oturtarak doyurun.

15- Kusma lekeleri gerçekten kötü kokar. Bir fincan su ve bir tatlı kaşığı karbonat karışımıyla sildiğiniz lekelerin hem kokusu hem de izi kalmaz.

16- Emzik arada verilirse bile bebeği anne memesinden soğutabilir.

17- Bebeğin gece boyu uyuması annenin lehinedir ama süt üretimi açısından olumsuz etki yapar. Bu nedenle bebeği uyandırıp emzirin.

18- Emziren annelerin mutlaka uyması gereken iki nokta var: Bol bol sıvı almak ve dinlenmek.

19- Meme emerken uykuya dalan bir bebek ya aç değildir ya da tamamen uyanamamıştır. Uyanması için bebeğin altını emzirmeden önce değiştirin.

• Konu Sahibi Jege
a.s.bu 14 şıkkı denicem bakalım işe yarayacakmı cok kusuyor kızım
paylaşım için saol emegine saglık canım

• Konu Sahibi Jege
benimde oğlum cok kusuyo arada bir bayağı kusuyo batırıyo heryerı :çok üzgünüm:korkuyom bazen

doktora götürdüm ben sırf kusuyor diye idrar tahlil yapıldı
temiz cıktı
ilaç verdi suya karıştırılıyor amam içmiyorki
gece kaltım emzir meye sahab batmış üstü sırımsıklak olmuş yok bide gösünden üşütüp hasta olcak okadar ıslanırmı üfffffffff önlük lede yatılmazki
kusması normal de işte bide bana sor evhamlanıyorum

• Konu Sahibi Jege
bizde gıttık normal dedı ama arada bi bı kusuyo sankı büyük insan dedığın gıbı üsü sırılsıklam oluyo banada sırtından üsütuyon dıyolar sırtımda yelek var kalın penye var ne yapayım ben daha anlamadım gıttı ofkı ne off:çok üzgünüm:

• Konu Sahibi Jege

ayaklarını utunma corap giy benim cok üşüyor :bbo:

• Konu Sahibi Jege
sabah kaltım sabayı actım üstünü degiştirdim havalarda soguk hasta olcak diye korkuyorum daha küçüklerki kıyamammmmmmmm
ay canım baksana abi kardeş ne güzel cıkmışlar:))9

• Konu Sahibi Jege
dikkat etmek lasım kızlar
üşütmeyelim
gerçi artık büyüdüler ama olsun yinede dikat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…