bebeişleriniz emiyor mu...

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
benım kı emmekte cok zorlandı

sımdıde emeınce hemen uyuyor

sızınkıler ne alemdee

Bu konuda hiç sorun yaşamadım ilk andan beri.Ama biraz fazla iştahlı olduğu için bazen karın ağrısı çekiyor.:))

benim bebeğimde emiyor ama sütüm doyurucu olmadığı için mamaya başladık hem emiyor hem mama veriyorum aslında çok korkuyorum mamaya alışıp memeyi bırakacak diye

Canim bende cok korktum ilk baslarda.Sag gogsumu aliyor sola gelince feryat ediyordu almiyordu gogsumu.Kimse cozemedi sebebini.Hastaneden cikmadan birgun once alisti sol gogsume yoksa almiyordu.Ve bu sebepten dolayi pompa verdiler.Simdi genelde kendi gogsumu veriyorum ama en fazlaa yarim saat emiyo sonra uyuyo atta bazen o kadar bile surmuyo bende korkuyordum ac kalmasindan.Hemen pompaya sariliyordum.Cunku 3 saatte 60 gr sut icmesi gerekiyordu.Uyudugundan alamiyordu besini.Sarilik kizimi halsiz birakiyor o yuzden devamli uyuyordu.Simdi Allaha sukur daha iyiyiz gunduzleri gogsumu veriyorum saatte bir yada iki saatte bir uyaniyo ve emziriyorum.Ama geceleri bu sekilde olunca cok yorgun dustum.Bende geceleri pompayla sutumu sagiyorum 60 gr onu biberonla veriyorum karni tika basa doldugu icin 4 hatta 5 saat araliksiz uyuyo bende daha rahat ediyorum.Bu pompa bana cok yardimci.Korkuyordum biberona alisir gogsumu almaz diye ama sukur kortugum olmadi.

benim oğlumda emiyor çok şükür geceleri 1 defa mama veriyorum hemde beni emiyor ama geceleri mıkır mıkır...

Sütünüzün doyurucu olup olmadığını nasıl anlaya bilirsiniz.?Merak ettim bunu.

Valla bende basta tereddut ettim yetmiyo diye zaten yetmiyormus 325 gr verdi yavrum uc gunde.Sonra artik olce olce beslemeye basladik.Sutu sagip veriyordum o yuzden ne yedigini biliyordum.Simdide gunduzleri emziriyorum geceleride sutumu sagiyorum yetiyo.Sutunuz nasil bu arada benim daha yeni yeni cogalmaya basladi.Emerken agzindan akiyo sagarkan epey cikiyo.Ilk zamanlar cok zordu sutum azdi cocuk acti oy oy simdi iyi cok sukur

sütün yetmediğini kilosundan anlayabilirsiniz kızlar benim bebeğim ilk 9 günde 80gr almıştı ama mamayla 3 günde 150-200gr alıyo bide doymuyodu genelde bebekler en fazla yarım saat emerler benimki aralıksız 1.5 saat bile emiyodu gerçi hala öyle mama yemesine rağmen mesela bu akşam elveda rumeli başladığında emmeye başladı bıraktığında köprü bitiyodu

benim bebeğimde emiyor,mama takviyesinin daha erken olduğu düşünce içerisindeyim bi 6 ay kadar vermemeği düşünüyorum tabi sütü bebişlerine yaramayan yada doymayanlar için başlamak şart.şükür benim bebeğim :nazar:maşşallah doyuyor ve yarıyor:nazar:

benim bebeğim ilk doğduğu gün ilk göğsümü aldığında çok güzel emmişti. ama sonra birdaha emmedi sürekli uyuyordu ne ağlama ne uyanma önce hemşire ve dr normal dediler anne karnında gibi hissediyor halen dediler ama gece 2 ye kadar emmeyince tetkikler yapıldı kan değerlerinde sorun vardı hemen tedaviye başlandı ve bu arada biberonla mama vermeye çalışmışlar biberonuda almamış çünkü halsizlik sürekliuyku hali emmesini engelliyormuş hortumla beslemişler ilk gece.. sonrada hem mama verildi biberonla hemde emdi sürekli emzirerek emme alışkanlığını kazandırdık 4 gün boyunca yoğun bakımda kaldık ve çok şükür artık cuk cuk emiyo mamayıda bıraktık ama bu günlerde çok fena gaz sancısı var şu gazıda atlatsak bir an evvel çok iyi olacak..

of offf bu gün bir aylık olduk hala emmeyi bilmiyoruz memeyle kavga ediyoruz.ilk başta tutarken meme ucu ağzında olduğu halde hala arnıyor ağlıyor tutturana kadar kırk büklüm oluyorum tutuncada bırakmıyor namıssız bellerim kırılıyor.bağrış çağrış bir ayı devirdik allah bol bol sabır versin bana inat edip mamaya başlıyacam bende.biliyorum hemen sakın mama verme diyeceksiniz ama hakikaten tükeniyorum arkadaşlar.(ama bir gerçek varki çok tatlı bal köpüğüm helede sabahları geceleri al başını kaç):))

kızlar çok uyuyan bebklere dikkat edin. Bizimkide ilk doğduğunda gece aralıksız 6-7 saat uyuyodu. Bizde tecrübesiziz ya aç olsa uyanır diye düşünüp uyandırmadık. Sonra doktor kilo alımı çok az deyince durumu anlattık.Bebekler acıkınca kan şekerleri düşer kan şekeri düşen bebekte çok uyur dedi.Gündüz 1,5 en geç 2 saatte bir gece 3-4 saate bir uyandırıp karnını doyurun dedi. Çok üzülüp vicdan azabı çekmiştim bende.
Bir de Anniş sana 3 saatte bir 60 gr yemesi gerektiğini doktormu söledi.Sen öylemi yapıyorsun.Ben 2 saatte bir 60 veriyorum ama 100 versem yiycek bende azmı veriyorum acaba diye merak ediyorum. Memeden emdiği zaman ne kadar içtiğini görmediğim için içim rahat etmiyo.Bende sağıp veriyorum. Bebeğim 38 günlük.

kızlar çok uyuyan bebklere dikkat edin. Bizimkide ilk doğduğunda gece aralıksız 6-7 saat uyuyodu. Bizde tecrübesiziz ya aç olsa uyanır diye düşünüp uyandırmadık. Sonra doktor kilo alımı çok az deyince durumu anlattık.Bebekler acıkınca kan şekerleri düşer kan şekeri düşen bebekte çok uyur dedi.Gündüz 1,5 en geç 2 saatte bir gece 3-4 saate bir uyandırıp karnını doyurun dedi. Çok üzülüp vicdan azabı çekmiştim bende.
Bir de Anniş sana 3 saatte bir 60 gr yemesi gerektiğini doktormu söledi.Sen öylemi yapıyorsun.Ben 2 saatte bir 60 veriyorum ama 100 versem yiycek bende azmı veriyorum acaba diye merak ediyorum. Memeden emdiği zaman ne kadar içtiğini görmediğim için içim rahat etmiyo.Bende sağıp veriyorum. Bebeğim 38 günlük.

Canim ilk zamanlar 60 gr di simdi masallah dun gogsum cok agirdi cocukta uyuyordu emmedi bende sagdim rahatlamak icin 100 gr sagdim ve kizima verdim masallah 90 gr icti.Artik buyudukce gramida yukseliyo tabi.Benim kizim suan 35 gunluk ve 100 gr aliyo her ogunde.Ve bu ona 3 saat yetiyo.Yalniz devamli sagma canim sutun kacar cunku pompa kuru kuru cekiyo ama bebek emerken dudaklarindaki bir salgi ve yaptigi hareketlerden dolayi meme basindaki sutu yapan yeri uyariyo ve daha cok sut geliyo.Zorunlu kalmadigin surece bence sagma

.Basta bende endise ediyordum acaba doyuyuo ne kadar iciyo diye ama kafamdan o dusunceyi attim ve devamli istedigi her zaman verdim emzirdim sonra tarttik baktik masallah kilo alimi cok iyi.Artik sagmiyorum zorunlu kalmadigim surece.Dunde sagip verdigimde dogru yaptigimi anladim cunku kuzum emince tas gibi olan gogsum yumusacik oluyo ve tek gogsumden ne kadar sut ciktigini biliyorum ve icim rahat.Dolu dolu emiyo kizim sukur
:asigim:

Canim ilk zamanlar 60 gr di simdi masallah dun gogsum cok agirdi cocukta uyuyordu emmedi bende sagdim rahatlamak icin 100 gr sagdim ve kizima verdim masallah 90 gr icti.Artik buyudukce gramida yukseliyo tabi.Benim kizim suan 35 gunluk ve 100 gr aliyo her ogunde.Ve bu ona 3 saat yetiyo.Yalniz devamli sagma canim sutun kacar cunku pompa kuru kuru cekiyo ama bebek emerken dudaklarindaki bir salgi ve yaptigi hareketlerden dolayi meme basindaki sutu yapan yeri uyariyo ve daha cok sut geliyo.Zorunlu kalmadigin surece bence sagma

.Basta bende endise ediyordum acaba doyuyuo ne kadar iciyo diye ama kafamdan o dusunceyi attim ve devamli istedigi her zaman verdim emzirdim sonra tarttik baktik masallah kilo alimi cok iyi.Artik sagmiyorum zorunlu kalmadigim surece.Dunde sagip verdigimde dogru yaptigimi anladim cunku kuzum emince tas gibi olan gogsum yumusacik oluyo ve tek gogsumden ne kadar sut ciktigini biliyorum ve icim rahat.Dolu dolu emiyo kizim sukur
:asigim:

Ama benim sütün miktarı çok dengesiz.Bazen bir göğsümden 20 ml çıkarken bazen 80 çıkıyo.Hiç belli olmuyo. İyice vesvese yaptım bu durumu.Doydumu doymadımı diye düşünmektense. Ha birde biberondan önce mememi veriyorum zaten unutmasın diye. Artı günde 3-4 öğün mama takviyemiz var. Kilo alımı çok az.Offf yaaaaaaa.. Ne yapsamki?kafamçokkarıştı

Annemim bebeğimin iştahı için dilekleri ve duaları tuttu kadıcağız bende çok çekmiş ama torunun performansı süper gündüzleri saatte bir emiyor 150ml geceleri 2 saatte bir oda bir kere yine satte bire düşüyor bende bazen fazlamı emiyor biraz yavaşlatsammı diye düşündüm çünkü 2 haftasında 120 ml içiyordu ve bunu gören tanıdıklarım fazla buluyorlardı bu kadar verilmez diyorlardı hele bir vermiyim kıyamet kopuyor her geçen gün tabi emmdği artıyor ve 3 aydan sonra ne yapıcam bilmiyorum sütün bebeğime yetmemesinden korkuyorum ama fak doğan bebeğim çok hızlı kilo alıyor ve boyu uzuyor bu da sevindirici benim için...

eylulum doktor gıttın mı.
doktor sutun yetıp yemedıgını anlıyor yaa

tabiki gittim canım. İlk başta zayıfladığını görünce günde 2 defa 30 ml mama başla dedi. Sonraki kontrolde kilo aldğını görünce mamayı bire düşür dedi. En son gittiğimizde bir haftada 150 gr alması gerekirken o 10 günde 150 gr aldığı için mamayı arttırdı. Günde 4 defa 40 ml önerdi bu seferde. Kısacası ne dediğini oda bilmiyor. Kilo alımına göre mama oranını azaltıp çoğaltıyo. Anladığı bu. Dediğim gibi benim sütümde de var bi dengesizlik.Saat 4 te doktora gitcem. Bakalım ne diycek.:uhm:

X