Bebeğinizin yemeklerini nasıl yapıyorsunuz ayrıntılı yazar mısınız

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
KIZLAR NETTEN BAKIYORUM KİMİSİNİ ANLAMIYOR YADA BEĞENMİYORUM SİZLER NELER KATIYOR VE NASIL YAPIYORSUNUZ YAZAR MISINIZ LÜTFEN HEM BİLGİLENMİŞ OLURUZ....

Mesela makarna felan katanınız var mı tavuk felan nasıl yapıyorsunuz kavrulupta mı yoksa hepsini suya mı koyverip de pişinceye kadar hepsini kaynatıyor musunuz...irmik vs ne zaman katıyorsunuz...

selam valla benim kızım 7.5 aylık onun yemeğini 1 patates havuç 6-7 yaprak ıspanak biraz brokoli mecimek pirinç yazdan kuruttuğum 2 dilim domatesi ve 2 yemek kaşığı kıyma veye biraz tavuk veya balık 2 yemek kaşığı da zeytin yağ koyup kısık ateşte 45 dak pişirerek yapıyorum daha sonra rondodan geçiriyorum kızım bayılıyor bu çorbaya tavsiye ederim kesinlikle çiçek yağı kullanmayın dr dedi ya tereyağ ya da zeytin yağı inşallah yardımcı olmuşumdur ii günler

cnm ben aralın yemeklerınden ornek vereyım

aralın yemegı duduklu tencerede pişiyor.
havuç ıspanak brokoli patates (kucuk) bazen maydonoz (ocaktan ındırmeye yakın zamanda)
bıraz kıyma yada tavuk

yeterınce suya koyup (kup kup dogranmı şekılde) pişiriyorum ocaktan alıyorum blendırdan gecırıyorum
ıçıne bıraz zeytın yagı (bazen mısır ozu yagı)
bırazda tatlı kaşınıgın ucuyla tere yagı koyuyorum (lezzet verıyor)

bu arada ıcıne cok az kuru soganda atıyorum bır ıkı dılım (mınık)

daha sonra bu karısımı 2-3 dakıkak daha ocaga koyuyorum cok yuksek ateste deıl ama ..

daha sonra ıcıne ekmek yada bebek ekmegı dograyıp yedırıyorum

bır bardak su da alıyorum yanıma artık.. mesela 5 kasık yemek verdım arkasından 3 kasık su verıyorum.. oyle agır gelmıyor arala yıyor maşallah

bu sebzelerı degısımlı koyabılırsın arada pırınc yada tel sehrıye katabılırsın blendırdan gecırdıkten sonra .

bu arada aral bızımle masada yemek yemeye bayılıyor. gecen gun kofte patetes verdım masada ona ardından portakal suyu verdım

canım bende aynı şekilşde hazırlıyorum ama tabi iştah meselesi birazda dişler hepsi üstüste geldi bende kızım da yıprandı....düzelir inşallah daha küçük meleğim atlatması zor oldu...

evet canım ya daha cok mınıkler aslında bız onları gozumuzde buytuyoruzz .. cok zor bırsey dış cıkarmak .. ama bence yemeklerınıde guzel yıyıcek ıştahıda acılıcak sonradan annesı hele bır yaşlarına gelsınlerde...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…