bebeğiniz ne zaman dönmeye başladı. kaç aylıkken dönmeye başlamaları lazım??

qizemlii

Ya ALLAH Ya RAHMAN ..
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2013
314
214
merhaba. oğlum 5. ayının içinde şükür. çok hareketli oturmaya da başladı kendisi oturabiliyor destekli olarak. ayakları falan hiç durmuyor sürekli hareketli ama daha dönmüyor. ne zaman dönmeye başlıyor bebekler. geç mi kaldı ki acaba??

Benim oglum 4.5 aylikken döndü 7 aylikda oturabiliyordu kizimda 6.5 aylik dönmeye basladi kizim suan 9 aylik desteksiz oturabiliyor bence bu bebege özgü bi gelisim süreci gec kaldi diye düsünemeyiz

Benim oglum 4.5 aylikken döndü 7 aylikda oturabiliyordu kizimda 6.5 aylik dönmeye basladi kizim suan 9 aylik desteksiz oturabiliyor bence bu bebege özgü bi gelisim süreci gec kaldi diye düsünemeyiz
haklısın da işte biraz evhamlıyım.:) kilosu da fazla biraz belki ondan da olabilir

Senin biraz egzersiz yapman lazım ama. Bir de ona nasıl döneceğini göster. Yere doğru bırak ve sağa sola döndür teşvik ey daha kolay yapar

Her bebek farklıdır benim kızım 4 aylikken dönmeye başladı şu anda 6 aylik şimdide destekli oturtuyorum

Benim kız 3 aylik olcak 7 gün sonra şimdiden dönmek ve kendini kaldırmak için acayip efor sarf ediyor :KK70:

Benim kız 3 aylik olcak 7 gün sonra şimdiden dönmek ve kendini kaldırmak için acayip efor sarf ediyor :KK70:
maşallahhh erkenci demek ki. ya benim büyük oğlumda var benim oğullarım hareket yönünden değil de konuşma yönünden aceleciler.

4 aylikken donmeye calisoyordu 5 aylikken nadir donuyordu 6 aylik simdi surekli donuyor cocuktan cocuga degisiyor bu durum

4 aylikken donmeye calisoyordu 5 aylikken nadir donuyordu 6 aylik simdi surekli donuyor cocuktan cocuga degisiyor bu durum
bizimki de galiba yakında dönücek son günlerde biraz çabalamaya başladı bi tarafa doğru yöneliyor. ama oturtunca dönüyor bi tarafına. yatarkende çabalamaya başladı.

Egzersiz yaptırmayla alakası yok bence. Kendini ne zaman hazır hissederse o zaman dönecek. Benim kızım dönmeden önce kendine has emeklemeye başlamıştı. Hazır olduğunda da döndü. 6 aydaydık işte.

8 aylıkken döndü piskolojim bozulacaktı niye dönmüyor diye ama kilomuz normalden çok fazla dktr bundan oldugunu söyledi destek verip oyun yaparak ögrettim

X