bebeginiz kac gunde bi kaka yapiyo

suprise

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
121
1
kizlar benim kizim 21.08.08 dogumlu.yani iki aylik ama iki uc gunde kakasini yapiyo.merak ettim acaba doymuyomu yoksa normalmi.:ecrin_bebek:sizin bebisler kakasini hangi araliklarla yapiyo... simdiden tesekkurler.....

benimki bi aylik. bazen gunde 2 kere yapiyo bazen bi kere yapiyor. cok nadirde 2gunde bi yapiyor. anlamadim bende...

genelde günde 1 yapıyor ama bu hafta 2 günde 1 yapmaya başladı...doktorum her bebekte değişir, bebek rahatsız ve huzursuz olmuyorsa sorun değil demişti bize...sadece anne sütüyle besleniyor diye mi acaba bu aralıklarla yapıyorlar? çok işiyor bizimki :) doktor da doymasını çiş yapmasıyla ölçebilirsiniz, günde en az 5-6 bez ıslatıyorsa karnı doyuyr demektir demişti. gerçi bizimki doymazsa zaten yaygarayı koparıyor ne mümkün susturmakkaydirigubbakcemile3

aaaaaa benimkide cok cis yapiyor=))) kac kere altini degistirirken ustumuze isedi yaaaaa oglumm

aynennn :):):) onun altını değiştiriyoruz sonra kendi üzerimizi değiştiriyoruz :))kaydirigubbakcemile3

benim kızımda hergün yapıyor bazen günde 2 kere yapıyor. yapmadığı zaman çok huzursuz oluyor.

benim suyum 2 günde hatta 3 günde bir yapıyor.merak etme canım sıkıntı vermiyorsa doktor normal dedi.çok kaka yapması iyi olmazmış,aksine çiş çok yapıyorsa günde 4-5 kere dolu dolu bezini alıyorsan bebişin doyuyor demekmiş.

Arkadaşım benim kızım da 7 haftalık ve uzun zamandır 3 günde bir yapıyor kakasını.Bize de çok sıkıntı veriyor ama doktorlar normal diyor.Ayrıca az kaka yapması doymadığı anlamına gelmezmiş doktor öyle söyledi.Çişini çok yapıyo zaten önemli olan çişi ama benim derdim sürekli ıkınması.Çocuğumun o halini görünce çok üzülüyorum.Doktor her gün fitil ver dedi ama ben üç gün yapmazsa veriyorum çünkü başka bir doktor da fitil verme kulak çubuğunu zeytinyağına batırıp poposunu uyar dedi.Bu doktorların da hepsi değişik konuşuyo

cisini iyi yapiyo ondansorunumuz yok ama kakasi da galiba normal....sagolun kizlar valla icimi rahatlattinizzz

Benim bebeğim ilk zamanlar yaklaşık 10 kere kaka yapıyordu .Şimdi 2 aylık oldu 2 veya 3 kez yapıyor .Çişini tam anlayamıyorum zaten emmiyor bugünlerde doğru düzgün nedense

bizimkide 3 yada4 gunde bir yapıyor ama cisini cok yapıyor sadece anne sutu alan bebekler daha az kaka yaparlarmıs

Bizimki iki gündür kakasını yapmakta çok zorlanıyor fitil veriyorum ancak rahatlıyor yediklerimle bir ilgisi varmı acaba bilen varmı?

kızlar benim kızımnında her bezi kakalı bazen her gün yapıyooo bu normalmiii

kızlar benim kızımnında her bezi kakalı bazen her gün yapıyooo bu normalmiii

3 ayın sonunda düzelir canım,bende aynı problemi yaşadım - 10 dakka da bir değiştirsem bile mutlaka ufacik bir kaka olur.bazen benim kadar çok bez kimse kullanmamış diye düşünyorum.günde 12-14 defa değiştiriyodum,bazen daha da çok oldu,bu günlerde düzelmeye başladı,geçe artık yapmıyoruz,gündüzde 3-4 defa yapıyo.

kızlar benim oglum da aynı çişini çok yapıyor ama kakasını günde bir kere en fazla iki kere bazen de bir gün de bir doktor normal dedi ama çok zorlanırsa ağzından bir çay kaşığı zeytin yağı ver iyi gelir bağırsaklarını açar benim annemlerde bizde size öyle yapıyorduk dedi bence yapın bağırsakları temizliyormuş

her gun yapiyordu fakat su son bir haftadir gun asiri yapiyor
ama bol bol pipi yapiyor pampers resmen sisiyor pipiden.....cok pipi yapmasi doydugunun gostergesiymis evet.....

Bebeklerin günde 10 kere kaka yapmasi da normal, 10 günde 1 kere kaka yapmasida normal, yani aradaki fark cok büyük, ama normalmis.

Büyüklerde de günde 7 kere de normal, 7 günde 1 kerede normalmis.

benim oglum haftada 1 kere yapıyor..Ilk ay gunde 10 kere yapıyodu..ama sonra bıçak gibi kesildi..
fitil de vermiyorum cunku bagırsak tembelligine alıstırırmıs bebegi..zeytinyagı filan da yapma dedi doktorumuz..anne sutu alan bebeklerde normal dedi..ek gıdalara baslayınca artar kakası dedi doktoru..

Benim kızım günde 3 kere filan yapıyor. Bugünlerde sabaha karşı emmek için uyandığında, ıkınmaktan tekrar uyuyamıyor nedense. 2 gündür bu yüzden çok uykusuzum maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…