Bebeğinin Bıngıldağı Kapanan varmı????

startuba

bir varmışş bir yokmuşş
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
126
0
3 gün önce sağlık ocagına aşıya gittik hemşire bebeğimin bıngıldağının yarım santım kaldıgını söğledi endişelendik dk götürdük kafa ölçümü normal cıktı doktorumuz kapansada kafa ölçümleri normal oldukdan sonra bişey olmaz dedi başka doktorada götürdük oda kapansın normal herşeyi dedi d vit devam edin dedi sizin bebişlerde böğle olan yada bilgisi olan varmı????????

canım bende sağlık ocağına kızı götürdüğümde bize de aynı şeyi söylediler .. bıngıldağının kapanmak üzere olduğunu bu sebeple de dvit inin kesilmesi gerektiği söylendi. halbuki iki gün öncesinde dr görmüştü ve bu konuda herhangi bir şey sölememişti. doktorumuzu aradım hemen .. doktorumuz böyle bir gelişim görmediğini aynen dvit e devam etmemiz gerektiğini söyledi 15 gün sonrası içinde kontrole cagırdı. kontrole gittiğimizde tekrar baktı ve herhangibir sorun olmadığını gelişiminin gayet doğru ilerlediğini söyledi. sağlık ocağı bizi de boşu boşuna telaşa soktu. zaten hiçbir şeyini orada yaptırmıyorum sadece aşılarının özelde yapıldığına dair kendilerine bilgi veriyorum o kadar onda bile ortalık karıştırıyorlar maşallah.

sağlık ocaklarından nefret ediyorum
hiç bişey bilmiyolar
benim kızıma da kalça cıkığı dedilerdi
evleri yakın hemşilerin burda yemeğin altını kısıp işe geliyolar
işte de akıllarının bişeye erdiği yok

bıngıldak için bizim orda
bebek taş dedimi kapanır derler
konuşunca kapanacağını söylerler hep

Benimki de aksine kapanmak bilmiyoo.Çok açıklık vardı hala doktor devit i çoğalttı. şimdi biraz daha azaldı ama hala var tabiki.daha var kapanmasına dedi doktor.erken kapananlarda devit i kesiyorlar dediğiniz gibi bişey olmaz yani.

elif sağlık ocağına ilk aşıya götürdüğümde pirayeye de kalça çıkıklığı olabilir dediler yok bacakları yanlara çok açıkmış dedim dr umuz baktı bi sorun görmedi belki bana öle gelmiştir dedi hemşire,ağlaya ağlaya doktoruma gittim hemen baktı hiç bi sorun yok dedi tamam tedavisi var ama çok üzülmüştüm, bide löng diye söylüyolar hemen telaşlandırıyolar emzirdiğimizi sütümüzün bundan etlieneceğini düşünmüyolar kaldıki 1.ayın sonunda zaten zaten kalça usg si çekiliyo o sölemesede çıkar herşey

bizede sağlık ocağında bıngıldağı çok küçük 1 cm filan d-vit i kesin dediler umursamadım dr a kontrole gittiğimizde bıngıldak açık bir sorun yok d-vite devam dedi..bişey bilmiyolar konuşuyolar zaten bilselerdi sağlık ocağında değil hastanede görev yaparlardı ..

bizede sağlık ocağında bıngıldağı çok küçük 1 cm filan d-vit i kesin dediler umursamadım dr a kontrole gittiğimizde bıngıldak açık bir sorun yok d-vite devam dedi..bişey bilmiyolar konuşuyolar zaten bilselerdi sağlık ocağında değil hastanede görev yaparlardı ..

sana kesinlikle katılıyorum eylülcüm , iki ay önce aşıya götürdüğümde tutturdular doktora muayene ettiricez diye , bende işden izin almışım ve işe yetişmem gerekiyor , vaktim yok zaten bu hafta içinde doktoru muayene edicek dedim amanınnnn demez olaydım :eek:klava: bi dövmediği kaldı hemşirenin , doktor da doktor olsa uzaktan bakıp iyi bişeyi yok bunun dedi kafamçokkarıştı bide üstüne üstlük boşanıyomuş onu anlattı -tatlicadiarzu- ne diim aşılar bedava katlandık bizde , o kadar parayı vereceğime oğluma harcarım diyip özelde yaptırmıyosam sağlık ocağına da katlanıcam mecburen :nazar:

sağlık ocağında doktr kontrol etmiyormu, ben sadece bir kez 2. ay aşılarında götürdüm aşıdan önce doktor muayene etti nerdeyse özel doktorumuz kadar ilgilendi ve bilgi verdi, özele götürecek durumum olmasa hiç endişelenmeden götürürdüm , götürmememin nedeni hem zaman, çalıştığım için özele hafta sonuda gidebiliyorum hemde daha az mikropla karşılaşması, aylık kontrolede götürdüğümüz için iki iş olmaması,

o nedenle sağlık ocağındaki doktor yada hemşire kötüdür diyemem iyiside kötüsüde vardır illaki, nasıl özel doktorların hepsi iyi değilse onlarında hepsi kötü olamaz diye düşünüyorum

sizlere kötüleri denk gelmesi birazda szin şanssızlığınız sanırım

sana kesinlikle katılıyorum eylülcüm , iki ay önce aşıya götürdüğümde tutturdular doktora muayene ettiricez diye , bende işden izin almışım ve işe yetişmem gerekiyor , vaktim yok zaten bu hafta içinde doktoru muayene edicek dedim amanınnnn demez olaydım :eek:klava: bi dövmediği kaldı hemşirenin , doktor da doktor olsa uzaktan bakıp iyi bişeyi yok bunun dedi kafamçokkarıştı bide üstüne üstlük boşanıyomuş onu anlattı -tatlicadiarzu- ne diim aşılar bedava katlandık bizde , o kadar parayı vereceğime oğluma harcarım diyip özelde yaptırmıyosam sağlık ocağına da katlanıcam mecburen :nazar:

artık özel hastanede aşıları ücretsiz yapıyorlar canım katlanmak zorunda değilsin

artık özel hastanede aşıları ücretsiz yapıyorlar canım katlanmak zorunda değilsin

nası yani gerçekten ücretsiz mi :1shok: sağlık ocağına götürmem o zaman ben yuppiiii.. canım ben ilk sağlık ocağına götürdüğümde bi doktor çok ilgilenmişti bide hemşire , ay bayılmıştım o zaman acaip şaşırmıştım hatta burda da yazmıştım ama ondan sonra gittiğimde o doktorla hemşireye denk gelemedim ve çok kötülerdi , bunaldım anlayacağın..

sağlık ocağında yapılanlar ücretsiz, biz sadece rota virüsü aşısına ödedik o da isteğe bağlı zaten

sağlık ocağında yapılanlar ücretsiz, biz sadece rota virüsü aşısına ödedik o da isteğe bağlı zaten
biz rota virüsü aşısı yaptırmadık hemşirelerde bişiğ demedi zaten bizimki kıyametleri koparıyo en ufak şeyde hiç konuşma fırsatıda vermiyo onlarında canına minnet neyse acaba bi fikriniz varmı geçiktikmi yokma yaptırabilirmiyiz

bu arada canlarım unuttum bani rahatlattınız demek tek değilim bu konuda Allah kimseyi evladığla sınamasın

rota aşısını bende yaptırmayı düşünmüyordum ama doktorumuz bu virüs nedeniyle hastanede yatan bebeklerin olduğunu söyleyince yaptırdık, geçenlerde arkadaşlar araştırmışlardı yanlış hatırlamıyorsam 5 aya kadar yaptırılabileceği söylenmişti , dra sormakta fayda var

aslında bıngıldağıda bir başka doktora gösterseniz iyi olur eğer gerek yoksa d vitaminini kesmezsiniz

biz iki doktoroda gösterdik ikiside bıngıldağa baktı kafa ölçüsünü aldı 42 normal dedi d vit devam bebeğin kemikleri için önemliğmiş ama sağlık ocağındaki hemşireler öğle kesin konuştularki hatta bizim d vit bitmişti yenisini verdiler bile doktor başka yazdı eczaneden aldık valla güneşe bi çıkmaya başlada d vit üstüne düşmem öğle arada veririm heralde bilmiyorum kafamçokkarıştı

bizim dr ilk muayenede bıngıldağının kapanmaya başladığını oyuzden dvit kullanmamız gerektiğini söyledi hiç dvit kullanmadık biz

bazen düşünüyorumda bizim zamanımızda d vitmi varmış

bındıldağımız kapanmamışmı kapanmış
şimdi herşey o öyle bu böyle
inceledikçe pürüzler çıkıyooo

bazen düşünüyorumda bizim zamanımızda d vitmi varmış

bındıldağımız kapanmamışmı kapanmış
şimdi herşey o öyle bu böyle
inceledikçe pürüzler çıkıyooo
AYNEN katılıyorum ya bebişe şunu ver bunu ver ooofffffffff oluyo bisürü :kızgın: hiçbişey vermiğcende işte neyse

ayol bizim zamanımızda bıngıldağın ne olduğunu biliyolar mıydı acaba?? benim teyzem oğlanın başını okşayıp duruyodu bende huylanıyorum en sonunda dedim ki teyze başını elleme bıngıldağı açık daha , hassas orası.. kadın şaşırdı kaldı bıngıldak da neymişl dedi , bu hatunun iki tane kocaman çocuğu var , oturdum anlattım bıngıldak ne demek diye , şaşırdı kaldı , hiç duymamış böyle bişeyi...
bence dikkatli olmak lazım , özen göstermek lazım yavrularımıza ama böyle herkese de inanıp üzülmeyelim , o kapandı dedi o açık dedi , insan mahvoluyo bunlar yüzünden , ben çok kaale almıyorum başkalarını birtek doktorumu dinliyorum başka türlü kafayı yiyeceğim yoksa..
mesela dün annem dedi ki ben bir aylıkken havuç suyu içiyormuşum :1shok: nasıl yani dedim , gözlerim güzel olsun diye içiririmiş annem ayol biz 6 ay süt dışında bişey vermiyoruz çocuğa düşünün aradaki uçurumu :1closedeyes:

annem diyo
babaannen sizi yıkarken kafanızdaki konakları fırçayı bastıra bastıra temizliyodu diye
şimdi biz annemle yıkarken anne kafasına elleme yavaş vs...
eskiler bilmiyomuş bile hakikatten
ama yiyecek konusunda pek incelemiyorum
muhallebiye az şekerde atıyorum sütte karıştırıyorum
bişi olmaaz

X