Çocuk Hastalıkları Bebeğinin baş çevresi sınırda olup düzelen var mı? (mikrosefali mi?)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Mestgce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
66
28
33
Bebeğim 32 cm baş çevresi ile doğdu. Şu anda 2 aylık kız bebek baş çevresi 36,7 doktor sınırda olduğunu söyledi. Mikrosefali olabileceğini söyledi. Ama gelişimi iyi gülüyor kafasını tutuyor. Bize tepki veriyor. Yani böyle sınırda gidip de sonradan düzelen var mı? Ya da her küçük kafa mikrosefali mi? Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yazarsa sevinirim.

Ben bebeğimin kafa ölçüsünü tam hatırlamıyorum ama benim bebeğimizde kafası küçüktü., ama suan iyi çok şükür sıkmayın canınızı Allah’a tevekkül edin.

9 aylık, mesela yeğenimin de kafası küçüktü, hatta doktor abime bebeğinin vücudu büyücek ama kafası küçük kalacak yumurta kafa gibi dedi yeğenim 3 yaşında suan masallahı var gayet iyi. Allahtan ümidinizi de duanızıda eksik etmeyin yeter hersey en güzel şekilde rayına oturur.

9 aylık, mesela yeğenimin de kafası küçüktü, hatta doktor abime bebeğinin vücudu büyücek ama kafası küçük kalacak yumurta kafa gibi dedi yeğenim 3 yaşında suan masallahı var gayet iyi. Allahtan ümidinizi de duanızıda eksik etmeyin yeter hersey en güzel şekilde rayına oturur.
Allah razı olsun inşallah bizim de her şey yolunda olur Fiziken ve aklen bir sıkıntı olmadıktan sonra küçük kafalı olsun sanki ne olacak. Bu doktorları da anlamak ne mümkün. Sanki yapacak bir şey var gibi davranıyorlar. İnsana moral de vermiyorlar :KK43:

Benim kizimda da arastirma hastanesinde farkli bir sorun arastirirken ölçüm yapan doktorlar kafasinin olmasi gerekenden küçük olduğunu ve araştırılması gerektigini söylemislerdi, gelişiminde hareketlerinde bir problem olmadigindan hic kalbimi çürütmedim, iyikide devam etmemisim şuan 3 yaşina girmek üzere ve kendisi çok bilmiş gayette geveze bir hanımefendi. Oyuzden caninizi üzmeyin gözlem yapin bolca. Genetik olarak minnak bir kafası olacak belki de

Benim kizimda da arastirma hastanesinde farkli bir sorun arastirirken ölçüm yapan doktorlar kafasinin olmasi gerekenden küçük olduğunu ve araştırılması gerektigini söylemislerdi, gelişiminde hareketlerinde bir problem olmadigindan hic kalbimi çürütmedim, iyikide devam etmemisim şuan 3 yaşina girmek üzere ve kendisi çok bilmiş gayette geveze bir hanımefendi. Oyuzden caninizi üzmeyin gözlem yapin bolca. Genetik olarak minnak bir kafası olacak belki de
Rabbim uzun ömürler versin inşallah kızınıza. Ben de birkaç ay takip edeceğim eğer çok sıkıntılı bir durum görürsem gideceğim teşekkür ediyorum

X