Bebeğine ilaç kullanmak istemeyenler neler kullanıyor nasıl yol izliyor ?? Ve bebeğim 4 buçuk aylık boynunu tam kaldiramiyor lütfen bilgi ve tecrub🤗

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

htcogretmen

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2022
129
18
29
Selamün aleyküm. Bebeğim 4 buçuk aylık. Normal doğum yaptım bebeğim 38+4 te geldi o sekidle.
Sağlık ocağından verilen d vit. Kullanmak istemiyrm ilaçlar birçok bu tarz takviyeler zararlı. 4 aya geçince de demir ilacı verdiler bebeğime. Bilen araştıran anneler bu dediklerimin zararlı oldgunu bilecklerdir.
İlaç yerine doğal yollarla bebeğime ne kullanabilirim. Gelişimi ii bir metabolizmasi boy kilo gelişimi için neler önerirsiniz şimdiden başlamak isterim.
Uzun boylu olması sağlıklı olması için herturlu doğal yağlar çörekotu yagi mi vs nelr biliyorsaniz. Koca karı şeyleri semizotu suyuyla yıkayın kuvvetlenir diyenler dahi oldu. Ben bunlara inaniyrm.
Boynunu t yatarken kaldırıyor ayakta yada oturur gibi tuttuğumuz da tutuyor kafasını ama arada öne düşüyor ? Tam bizim gibi tutabilmeli mi yavrim için bu konu ile ilgili veya bahsettiğim doğal şeylerle ilgili veya ilgisiz her türlü bilgiye tavsiyeye açığım. Bu d vit ve kan demir damlası yerine neler kullandinz dogalci anneler. İleride beni neler bekliyor vs vs vs.
Depremde hatay da annemi kaybettim. Ve çevremde bana yol akıl gosteren kimsem yok. Tek başıma arartirarak bsieler yapmaya çalışıyorum bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var

Merhaba ben sizi anlıyorum ama maalesef ki herşeyi doğal yollardan çözemezsiniz. Devir o devir değil maalesef ki hele ki çocuklara aklınıza gelen şeyleri veremezsiniz . D vitamini için hep kullanmanız lazım onu da sağlık ocağının verdiğini değil ocean marka kullanabilirsiniz doktorunuza danışın tabi . Demir ilacı içinde aynı şekilde biz sidefer marka kullandık ve düzenli kullandığım için demirle ilgili hiç sorun yaşamadık aynı şekilde d vitamini de böyle . Düzenli olarak doktor kontrolüne götürdüm bir yaşından sonra da 6 ayda bir veya 3 ayda bir götürdüm sanırım . Doktorumuz kan tahlillerine baktı boy gelişim vs . Ek gıda Zamanı alması gereken besinleri düzenledim . Mesela haftada 2 güb kırmızı et 2 gün sebze bakliyat balık hergün bir kase yoğurt kefir yumurta kuruyemiş gibi gibi düzene soktum .

D vitamini kullanmadiginiz icin kaldiramiyor. Dogal yollardan almak istiyorsaniz bebeginizi sokaga cikartip gunes altinda birakacaksiniz saatlerce.

Ama bunu yapamazsiniz.

Besinlerden temin edebilirsiniz ki tamami hayvansal gıdalar onlarda 4 aylik bebege verilmez.

Dolayisiyla tek sansiniz devit 3.

Ileride neler bekliyor?

Yurumeye basladiktan sonra parantez bacak sendromu bekliyor ornegin. Kolay kirilabilen kemikler bekliyor. Ilac ve asi reddini yapmadan once ciddi bir arastirma yapip alternatif yollari ogrenseydiniz keske.

Doktor reddi de yapmadıysanız 4 aylk bebek kafasini zapt edemiyorsa doktor kontrolunden gecmeli, aklinizda bulunsun. Baska bir sorunu olabilir cunku.

Boynun olayını tam anlamamıştım pardon d vitamini kullanmadığınız için bebek kafasını tutamıyor . Sizi üzmek istemem ama benim oğlum doğduğu anda tutar doğmuştu . Ben anne karnındayken de tüm depolarımın dolu olmasına çok dikkat etmiştim tabi ki ayrıca da düzgün beslenmiştim sonra da dikkatli davrandım kas kemik gelişimi kaba motor gelişimi hızlı ilerledi . 6.5 aylıkken emekliyordu 3 aylıkken dönüyordu vs vs diyeceğim şu kafanıza göre onu vermem vs diyemezsiniz ilerde bebek çok sıkıntı çeker . Bıngıldağı kapanmaz Allah korusun geç yürür vs vs

Bir doktor olarak yazıyorum lütfen bir an önce bilinçlenin, yenidoğmuş bebeğe semiz otu bilmem ne ne demek asıl o zaman bebeğinizin sağlığını bozarsınız, o vermek istemediğiniz d vitaminini almasının başka yolu yok yeni doğmuş bebeği saatlerce güneşte mi bekleteceksiniz ileride deri kanseri olması için? O vermek istemediğiniz d vitamini olmazsa ne kemikleri gelişir güçlenir ne bıngıldağı kapanır bebeğin. Anne sütü dışında hiçbir şey yedirmeyin içirmeyin lütfen Allah korusun bebeğinizi kaybedersiniz karaciğerine yazık zaten daha minnacık gelişmemiş bir de siz yükleneceksiniz. Demir ilacı da d vitamini de devletin verdiğini kullanmayın madem, parasını verin temiz içerikli ürünler var hangi yüzyılda yaşıyoruz ya ne kadar cahil düşünceler

Aynen doktoruna sorucam bu cumaya randevu aldım. İyi bir marka icin. Çoğu vitamin ve demir ilaçları paraben içeriyor. Bende doğal içeriği temiz ürünler onerisi almk için yazdım buraya

Anne sutunde olmayan tek vitamin d3. O yuzden takviye olarak almaniz lazim. Herkesin dedigi gibo d vitamini vermediginiz icin cocuk boynunu kaldiramiyor. Lutfen vitaminini verin cocuga

D vitaminini bikac haftadır bıraktım doğal marka araştırmasındayım. Saatlerce çocuğu birakamayacagimiza göre.
Bende doğal katkısız parebensiz bir sayfa veya mrka önerisi almak için yazdım. Zamp edemiyor yazmadım yazdiklarimi duzgun okuyun. Tam mi kaldirabilmeli bizim gibi, yoksa her gelisim farklı mıdır vs yazdim. yazın yada yazmayın sizin mantığıniza yatar yatmaz yatmiyorsa yazmayın. Katkısız ürün sordum sadece. Ne yazdığınızi saniyosunuz. Ben sözlerimi okdr secerk kullanırken insanlar pata kute konuşmaya geliyro karşıma

Her bebeğin gelişimi farklıdır. Bazı bebekler daha hareketlidir bazı bebekler daha hantaldir kardeşler bile değişiklik gösterir. Sizin oglunuzla kızımı kiyaslamiyrm şuan.
Bnde hamileyken tüm takviyelerimi aldım. Benim bebeğim de dönüyor kafsini kaldırıp kalkmak istiyor..sadece tam bizim gibi tutabilmeli daha erken mi diye sormaya çalıştım.
Vermem demiyrm doğal marka ürün sordum.

Sakin ol sampiyon, ben sozlerimi gayet duzgunce yazdim hic ama hic desteklemedigim bir fikir oldugu halde. Fikrinizi savunurken dikenlerinizi cikarip sertlesiyorsaniz o fikirden hic emin degilsinizdir, cunku savunamadiginiz anlamina gelir bu.

Icinize sinmis olsaydi bu fikir size saldirdigima dair herhangi bir ibare bulamazdiniz yazdiklarimda.

Ben 4 aylik bir yavrucagin iyiligi icin yazdim. Kotu tek bir kelimem yok.

Son düzenleme:
Kocakarı zımbırtılarına inanıp çocuğu yağdan alıp semizotuna batırmak çok mantıklı ama sağlık bakanlığının onayladığı takviyeleri kullanmak akıl dışı öyle mi? Annelik için de bir ehliyet olsun artık bezdim sizin gibi insanları görmekten ya!

Ben bilincliyim zaten. Bilinci sizden ogrenmicem. Semizotu yedircem demedim dikktli okursanız. Eskiden dede nenelerimiz semizotunu kaynatıp banyyoda suyuna katıp bekletirlermis biraz gucelndirirmis mesela. Bunu anlatmaya çalıştım. Keşke dikktli okusanız biraz.
Doğal marka sordum ben vermek istemiyrm demedim saglik ocaginda verilen marka paraben içeriyormus.
Güneşte bekletmicem elbette. Aptal ettiler iyice beni.
Anne sutu dışında bişey vermiyorum zaten.
O sizin cahilliginiz. Bende doğal içerikli temiz ürünler doğal yontemler sormaya çalıştım. Bi akıllı sizsiniz ya. Boşalmaya gelmis bana. Tabi tüm ilaçlar bizi ii etmek için var zaten ilaç firmalarını veya bu firmalarla anlaşmalı doktorları zengin etmek için değil.

Kaç kere dediler bu nenelerden kalma şeyleri yapmayın diye. Semizotu suyunda ne işi var çocuğun var. Akşamdan suda beklettiğin fasulye mi bu çocuk? Derisinden kemiğinden nasıl emecek semizotunun suyunu.

O d vitaminindeki parapen zarar vermez çocuğa.

Ocean d vitamini kullanabilirsiniz. Yukarıda da önerilmiş. Saglik bakanliginin bebek takibi cok sıkı ve güzel. Lutfen onlarin dediklerini uygulayin. Bakin yazdim size anne sutunde d3 vitamini yok, vermeniz lazım. Bingildagin kapanmasi bile d3 vitamini ile ilgili

Mantığıniza yatmayan bir konuysa cevap vermeyin hanımefendi. Ben ne yazıp ne yardimi istiyorum bana yazılanlara bak. Buraya yazarak hata ettim galiba. Benle aynı fikirde olan kişiler fikir verebilir mi demiştim baştan.

Birde onun suyuyla yıkasın çocuk alerji olsun dokunsun o zaman gör

Yavrumu benden çok siz dusunecek değilsiniz. Bende bilmediklerim bilgilenecegim şeyler için yazdım da. Hata oldu galiba

Çok komik. Kime neyi söylüyorum siz bildiğiniz gibi yapın. Bu konu sizin mantığıniza uymuyorsa lütfen çıkın ve yazmayın. Zarar vermezmis bayan profesör

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…