Bebeginde Metabolik hastalığı olanlar yardım

Ahahahah :) benim duzenle ilgili kotu bir anim var hic sevmem kendilerini. O yuzden bir doktor beni oraya yonlendirdiginde kirk takla atiyorum gitmemek icin.
Benimde çok kötü anım oldu işte orda bizim amonyak değerimiz pik noktasındaydı ama 1 hafta geçmeden hastanede yaptırdığım zaman çok şükür normal çıkmıştı. Rabbim bidaha muhtaç etmesin. Sizinde yüreğinize ferahlık versin insallah.

Bende aynı dertten muzdaripim beni Diyarbakıra sevk ediyorlar doktor kızıyor niye geldiniz diye özele gidiyorum bir tahlil 600 TL bebeğim iki aylık bu sıcakta köhne bakımsız bir üniversite hastanesinde doktorlara yalvarmak hayattan bezdiriyor bakalım hayırlısı inşallah

Neden takiplisiniz acaba metobolik rahatsızlıklar ciddi şeylermi zeka ve bedene yansıması nasıl

Allah yardımcın olsun, metabolik hastalığı Yenidogan hemşiresi olan yengem söyle anlattı, bir ağac düşün binlerce köke sahip metabolikte aynen öyle binlerce çeşidi var, oyüzden çok zor tesisi konuluyor.

Neden takiplisiniz acaba metobolik rahatsızlıklar ciddi şeylermi zeka ve bedene yansıması nasıl
Oldukca ciddi seyler.

Biz metabolik rahatsizlik şüphesiyle takip ediliyoruz ama bunlarla ilgili testler oyle tek seferde sonuc verip tamam hastaliginiz su seklinde olmuyor ne yazik ki. Bir testte bir sonuctan hoslanmadiklarinda onun detaylisi yapiliyor, orasi temiz cikarsa bu sefer acaba su deger mi problemlidir diyerek onun testi yapiliyor. (Kan/ idrar tahlilleri ve mr gibi goruntuleme testleriyle birlikte degerlendirilerek sonuca variliyor)

Aile oykusu aliniyor herseyden once, bize en cok sorulan ailede sebebi bilinmeyen bebek olumu hikayesi var mi? Bu soruyu ilk duydugumda canımdan can kopmustu hic unutmuyorum.

Metabolik hastalıklar ozellikle akraba evliliklerinde sık gorulen rahatsizliklardir.

Soyle cok basit anlatmaya calisayim.

Siz bir et (veya baska bir besin grubu) tukettiginizde vucut bundan almasi gereken vitamin ve mineral gibi degerleri alabilmek icin enzimler salgiliyor, hah iste o salgilanan enzimlerde hata oluyor ya da o enzimi salgiliyor vucut o vitamini aliyor ama bu sefer dogru isleyemedigi icin o vitamin vucuttan hicbir ise yaramadan atiliyor.

Simdi boyle anlatinca diyebilirsiniz ki o zaman vitamin destegi kullanir, evet bazilarinda vitamin destegi sorunlari cozuyor ama bazilarinda o vitamin destegi de sorunu cozemiyor ne yazik ki, bilinen onlarca metabolik rahatsizlik var, hangisi oldugunu teshis etmek uzun suruyor.

Ne yazik ki bir cogu fiziki gelisim geriligi yasattigi gibi zihinsel gerilige de sebep olabiliyor.

Keske imkaniniz olsa da Ankara gibi bir sehre gelip testlerinizi yaptirabilseniz.

Şuan o durumu yaşıyorum ve deli gibi hastane hastane geziyorum çok zor bir durum bi an önce Rabbim şifa versin diyorum

Kesinlikle hepsine katılıyorummm.

Yaaa, kuzum benim Rabbim korktuklarınızla sınamasın sizi, birden mi oldu bu dedikleriniz? Yani daha önce hiç şüphe etmediniz mi ?

Yaaa, kuzum benim Rabbim korktuklarınızla sınamasın sizi, birden mi oldu bu dedikleriniz? Yani daha önce hiç şüphe etmediniz mi ?
Bi anda oldu yemeden içmeden kesildi ,sürekli kusma ve ishal . İnanın kilosunun altınada düştü ölecek sandım ,hastane hastane koşturdum. Önceden reflü vardı ama gelişimi çok iyiydi . Şimdi patlak verdi anlamadım ki

Ahh benim güzel kuzum, Rabbim bebeğinize Şafi ismiyle şifa versin, öyle bi şifa versin ki hiç bir hastalığının izi kalmasın, dua edin sadaka verin, Rabbim ona kalıcı hastalık vermesin insallah çok çok üzüldüm inanın. Suan hastanede mi bebeğiniz. İlk sonuç negatif mi gelmişti pozitif mi ? Bagırsaklarına baktılar mı ? Sonuç pozitif geldikten sonra bagırsaklarına bakıyorlar diye biliyorum insallah çok çabuk iyileşir de birseye gerek kalmaz.

Amin hepimizin yavrularına şifa versin Rabbim yutma merkezine gitcez ,sonra alerji tesletleri yapılcak daha sonra mide bağırsağa bakılcak . İlk yaptırdığımızda negatifti ,hasta olunca başka hastanede yaptırdım pozitif geldi . Doktor daha detaylı bakacak inşallah şuan evde ama iştahsız ,karın ağrısı var

Genetik bir hastalık diye biliyorum, çevrenizde var mı çölyak ? Veya uzun süreli bi antibiyotik kullandı? Sonucu buraya yazarsanız sevinirim, insallah hiç birseyi yoktur.

Genetik bir hastalık diye biliyorum, çevrenizde var mı çölyak ? Veya uzun süreli bi antibiyotik kullandı? Sonucu buraya yazarsanız sevinirim, insallah hiç birseyi yoktur.
5 ay üst üste antibiyotik kullandı . Reflü olunca mideden asit gelirdi boğaza ve kulağa vururdu kızartırdı . Yutkunamayınca mecburen kullandım . Onun üzerine çok çok iyiydi . Ama bu ara ne oldu anlam veremedim . Sonucu burda paylaşırım

Kusma ishal karın ağrısı ama tahliller temiz çıkıyor anlam veremedi doktorlar , daha detaylı araştırılıyor .
Sübhanallah enfeksiyon yok ama kusma ishal devam ediyor öylemi hiç oyalanma metabolizmaya git kan ver bana dediler bekle önce alarji doktoruna git ben dedim zaten gidecem şimdi gidip tahlil vereyim sonucu zaten aylar sonra çıkıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…