Bebeğin suyu erken gelip de sağlıklı doğum yapan var mı?

zeynepthevideographer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2023
754
1.747
28
Merhaba,
16 haftalık hamileyim. 3 gün önce serklaj olmuştum. Serklajdan önce de az berrak sıvı görüyordum camasirda. Bugün hapşırmam ile beraber bir akıntı oldu. Baktım su gibi bir şey. Şüphelendim ve acile geldim. Maalesef bebeğin suyu sızıyormuş. Ultrasonda bebeğin suyu gayet iyi durumda. Açılmam yok. Şu an hastaneye yatırdılar. Bebek enfeksiyon kapmasın diye antibiyotik veriliyor ve bekliyorum. Sizce 27. haftaya kadar bu şekilde suyu tam bitmeden dayanabilir miyim? Başına benzeri bir şey gelen var mı?

Merhaba,
16 haftalık hamileyim. 3 gün önce serklaj olmuştum. Serklajdan önce de az berrak sıvı görüyordum camasirda. Bugün hapşırmam ile beraber bir akıntı oldu. Baktım su gibi bir şey. Şüphelendim ve acile geldim. Maalesef bebeğin suyu sızıyormuş. Ultrasonda bebeğin suyu gayet iyi durumda. Açılmam yok. Şu an hastaneye yatırdılar. Bebek enfeksiyon kapmasın diye antibiyotik veriliyor ve bekliyorum. Sizce 27. haftaya kadar bu şekilde suyu tam bitmeden dayanabilir miyim? Başına benzeri bir şey gelen var mı?
Geçmiş olsun canım 😞 durum ile ilgili bilgim yok ama umarım sağlıkla bebişine kavuşursun

Gecmis olsun canim. Bir suredir siteye girmiyordun. İnsallah iyidir diye aklimdaydin. Doktorun ne dedi?
Çok teşekkür ederim. Doktorla görüşemedim. Şehir hastanesindeyim. Şimdi yatırdılar. Pazartesi perinatoloji bakacak dediler. Ya sonlandiralim diyecekler ya da sen devam etmek istersen edersin dedi yatıran doktor.

Çok teşekkür ederim. Doktorla görüşemedim. Şehir hastanesindeyim. Şimdi yatırdılar. Pazartesi perinatoloji bakacak dediler. Ya sonlandiralim diyecekler ya da sen devam etmek istersen edersin dedi yatıran doktor.
İnsallah saglikla ilerlersiniz 🙏🏻

Su bir kere geldimi dogum gerceklesmesi için çok bekletmezler benimde öyleydi şansa 36.cı haftadaydım bir saglık sorunu yaşamadık belki küvezde bekletirler yaşar Allah büyük

Suyum tamamen geldi mi demiş kadın kendi korkunç tecrübelerinizle korkutuyorsunuz. Deli midir nedir ya?
Kardeşim inşallah sağlıkla atlatırsınız. Ben 21. Haftada ayrıntılı ultrason beklerken şehir hastanesinde bi kadınla tanıştım. Kadın 5 aydır hastanede yatıyormuş. Kalkmıyor yerinden. Sürekli kontrol ve diyetle 34. Haftasına gelmiştir. Serklajlıymış suyu da neredeyse hiç yokmuş çünkü bebeğinin böbreğinde sorun varmış. Kalbini karartma ol der olur. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın. Herkesin farklı bir imtihanı var. Henüz kalbi atarken gebeliği sonlandırma.

Kusura bakmayın kimseyi korkutmak ya da üzme derdin de değilim. Zaten benim acım bana yetiyor. Ve herkesin öyle olcak diye bir durumu yok doktoruna bağlı diye de ek bir açıklama yaptım. Sadece sorduğu soruya yanıt verdim. Hakaret etmenize gerek yok. Bu formda olabildiğince zaten insanlar dertli üzüntülü eğer strese soktuysam da kusura bakma demesini de bilirim.

X