Bebeğin kalp atışlarını 10-11 haftada duyan varmi

Denizyelken

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2021
183
16
Merhaba
Bebeğin kalp atışı 10.haftaya kadar duyulmama ihtimali varmı?geç tutunan bir bebekse olabilirmi?kaçıncı haftaya kadar beklediniz?psikolojim alt üst oldu.5-6 haftasında çok gergin ve sinirli bir dönem geçirdim ilk bir ay bilmeden sigara içtim, doktor progestan verdi onu içince kabız oldum.acaba bunlarda etkileyebilir mi.bebegin gelişimi 6+2 de Çarşambadan c.tesiye kadar bir değişim olmamis

Merhaba
Bebeğin kalp atışı 10.haftaya kadar duyulmama ihtimali varmı?geç tutunan bir bebekse olabilirmi?kaçıncı haftaya kadar beklediniz?psikolojim alt üst oldu.5-6 haftasında çok gergin ve sinirli bir dönem geçirdim ilk bir ay bilmeden sigara içtim, doktor progestan verdi onu içince kabız oldum.acaba bunlarda etkileyebilir mi.bebegin gelişimi 6+2 de Çarşambadan c.tesiye kadar bir değişim olmamis
Geç döllenmedir belki tekrardan bi doktora görünün allah umut kesilmez bende ilk ayında sigara içmiştim bilmiyodum hemde deli gibi içiyodum progestan tutunsun diye düşük olmasın diye vermiştir

Evet geç döllenme demişti doktor.siz birakabildinizmi peki sigarayı
Yani kısmen evet 3 4 günde yarım bazen de 1 tane ama tiksindim çok içemiyorum güzel gelmiyo artık eskisi gibi ama kafamı toplamak için 3 4 güne bi bâzen yarıda söndürüp içemiyorum bazen 1 tane aslında bazı doktorlar kuzenim hamile ona günde 3 4 tane içme hakkı vermiş okadar içiyor ama ben içemiyorum canım hiç istemiyo

Evet 3 gün sonra farklı bir doktora gittiğimde bana 6+2 dedi🥺
doktorun makinesindeki farktan da olabilir. ağrınız, kanamanız falan yok ama değil mi?
benim bebek 6+6 da kalp atışını görmüştük, 7+6da da duymustuk. ultrasona göre yani. yani 8.haftaya kadar kalp atısı duyulmayabilir ama gebeliğin ilerlememesi sorun. bence bi hafta sonra falan tekrar gidin baksınlar gelişim var mı diye

Arada bir hafif karın ağrısı oluyor kanamam yok.progestan kullanmaya devam ediyorum.peki kalp atışını duydugunuzda reglinize göre kaç haftaliktiniz?

Merhaba
İkinci gebeliğimde 6+0’da kalp atışını duymuştum geç döllenme idi sat’a göre 10.haftaya denk geliyordu. İlk gebeliğimde bahsettiğiniz durumu yaşadım bebeğe her hafta bakılıyordu hiç gelişim yoktu. Sat’a göre 10.haftada kürtaj olmak zorunda kalmıştım. Umarım sizinki sağlıklı ilerler.

Benim sata göre 9.haftadayim.benim hesabim 7.hafta.acaba halambir umut varmıdır ki kalbi geç atmaya basliycak belki.ikinci hamileliğiniz de doğum gerçekleşti mi gerceklesti ise 10 haftada kalp atışını duymussunuz acaba haftada yanılma olabilirmi yada aynı hafta içinde iki kez doktora gidildiğinde günde farklılık olmaması normal olabilirmi

X