Bebek Beslenmesi Bebeğin emmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ciko07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
5.902
818
33 haftalik erken doğum yaptim ilk gun ememedi icin mama takviyedo yaptilar hstnede ertesi gün vucut isisi kan seker düştüğü icin bebegimin kuveze aldilar 11 gün küvezde yatti ilk 2 gun mama verdiler süt sagma makinasi kiraldim klinik tipi olanlardan snra her uc satte süt sagip gotrdum hstnye 3 satte bi beslenmesi gerektigi icin orda biberonla verdiler hep eve çıktığındada ara ara biberon ver sut sagip kan seker dusmesin dediler her uc satte bi sagyrm gene ama emzirmeyi daha ck istiyorum cnku surekli süt sagip biberonla vermek olmuyo emzirdigim zaman da doymuyo mesela emiyo yarim sat zorla emdirmye çalışıyorm doymuyo uyumuyi bi biberon veriyorum onuda bitiryo oyle uyuyo 4 5 gun once sütm azaldi normalde bi sagisda 100 120 cc çıkardı smdi 50 60 zorla cikiyo napmam lazm napcmi sasrdim bi surekli Sut mu sagip vermem gerekiyo biyere gidicek olsam makina buyuk yanmda tasymam her dkka sagdigim sutde sdce bi ogune yetiyo her uc satte bi yemesi lazm emse doymuyo sasirdim resmen

önce emzirip üstüne de biberon vermelisin. bebek suan kaç haftalık.
üzülme sütün yeterli olur. artacak zamanla. o kadar yorulmana bu miktar bile iyi. dinlenip toparlandıkça sütün artar. yetmediği yerde mama ver. o dinlensin uyusun sen de dinlen. çocuk huzursuz ac olursa gergin olursun ve senin sütün hepten gider. (yalnız mamayı fizyolojik biberondan vermelisin. mesela nuby gibi. )

Son düzenleme:
Zorlamayla da olsa emzireceksiniz ilk baştan beri memediği için damak refleksi memenize alışık değil malesef bıkmadan usanmadan 3 saatte değil 20 dakikada bir emzirme ye çabalayın allah yardımcınız olsun

Emınce nıye doymuyor..bıberondan kolayca akan sute mı alıştı acaba..

Emme refleksı gelısmedi mi ki..

Arada memenı verıp onu alıştırsan..doyar emdıkce nıye doymasın

Allah bağışlasın yavrunuzu.Bebeğin emse sütün çoğalır, hiç pes etme sürekli emzirmeye çalış canım.Biberonu tutuyorsa(o daha zor bence) seni daha kolay emer.Bir de biberonda devam etmemeye çalış ya da anne memesine benzeyenden al.O akışkan olduğu için bebek alışırsa anneden emmeyi reddediyor.Emzirmede istikrar çok önemli ben bunu yaşayarak öğrendim,hiç pesetmemelisin

Peygamber efendimiz (S.A.V ) bebekler ilk doğduğunda damağına hurma çiğneyip sürermiş. emmesi kuvvetli olurmuş.
bebek kuvvetli çekerse sütün daha çabuk çoğalır diye düşünüyorum. çoğaldığında zaten biberon takviyesine gerek kalmaz.
birde stres yapmamaya çalış sütün hepten kesilmesin. son olarak beyaz lahanayı haşlayıp dayanabileceğin soğukluğa geldiğinde göğüslerine sar biraz beklet. biz abimin eşinde öyle yapmıştık baya faydasını gördü. doymadığı yerde mecbur biberona sağcan tabi ama elinden geldiğince sütünü arttırmanın yollarını araştır internetten. senin için baya kolaylık olur. Sağlıklı sıhatli hayırlı evlat olsun inşallah . Allah Analı babalı büyütsün.

Sağlıklı hayırlı salih evlat olsun inşallah, sakın vazgeçme emzirmekten aç olunca biberon verirsen artık hiç tutmaz canım, arkaya doğru yaslanarak emzirme pozisyonu var tomrisin emzirme günlüğünü okumanı tavsiye ederim

Oyle ypyrm cnm ztn ins cnm

Zorlamayla da olsa emzireceksiniz ilk baştan beri memediği için damak refleksi memenize alışık değil malesef bıkmadan usanmadan 3 saatte değil 20 dakikada bir emzirme ye çabalayın allah yardımcınız olsun

Oyke ypmyi denyim cnm birde ztn bi emdrmye clstimmi bi sate zor emiyo onn icn

Emınce nıye doymuyor..bıberondan kolayca akan sute mı alıştı acaba..

Emme refleksı gelısmedi mi ki..

Arada memenı verıp onu alıştırsan..doyar emdıkce nıye doymasın

Aynen bibern kolay geliyor doymuyo uyumyo agzni acjyo yine

Sagl cnm hklsn emzrmye clscm

Amin cnm arastryrm ztn br

Okucm cnm mtlkaa

canim benim ya rabbim hic bir anneye evladinin acisini gostermesin allah yardimcin olsun ilk once bebeginin sagligi yerinde olsun daha sonrasinda ise sutunun artmasini istiyosan bunlar dahil hic birseyi kafana takma cunku stres sut uretimini gercekten etkiliyo sonrasinda iyi beslen ve kararli ol zamanla bebeisin de alisacaktir suan cok yorgun ve kucucuk annesi sakin ol stresini oda aliyo unutma ben ne zaman uzulsem aglasam bebegimde huzursuz olurdu uyumazdi memeyi tutmazdi sakin ol ve kararli allah yardimcin olsun

Biberonu verirsen emmeye gayret etmez .uzun da surse emzir az ve sık sık emer belki ilk basta yoruldugu icin ama duzelir zamanla.
Ben ilk zamanlar iki saat memede tuttugumu biliyorum emsin diye.

Daha yolun basindayken emmeye alistirabilirsin.

Allah bagislasin minigini:)

Oyke ypmyi denyim cnm birde ztn bi emdrmye clstimmi bi sate zor emiyo onn icn
Zaten erken doğmuş kövezde kalmış haliyle ikinizde yıpranmışsınız vaz geçme sakin sakin denemeye devam et hep kucağında kalsa ne olur annesi zaten doğmuş ama siz beraber zaman geçirebilmek için beklemişsiniz kaybettiğiniz zamanı telafi edin inşallah

Bebek emerek doymuyor diyorsaniz emzirdikten sonra sagdiginiz sutu biberonla degil kasikla verin biberona alisan bebekler genelde memeyi erken birakiyor.

Her konuya ayni seyi yazıyorum biberon hem annenin hem bebeklerin kolayina geliyor. Bebegim dogdugunda emmek istemedi iki cekip memede oyle duruyordu. Hastanede emzirdikten sonra sutu sagip kasikla vermemi ve kesinlikle biberon kullanmamami soylediler 1 ay her emzirmeden sonra kasikla sagilmis sut verdik yavas yavas alisti. Biberon verseydim eminim emmezdi.

Kucuk bebekler cabuk doyar. Bu yuzdrn ilk zamanlar annrnin sutu az elir. Her emme hiissi ac oldugunu göstermez. Gazda uykusuzlik yapabilir.

Israrla emzirin, brbrk buyudukce sut miktari artavaktir zaten.

Uyku sut yapar dikkat edin.Incir, badem, maden suyu, komposto sutu cok fazlalastirir. Birde abartmamak kaydiyla tahin ve isirgan otu.

Allah sağlık versin bebeğinize.bir süre zorunlu olmadığı sürece dışarı çıkmayın makine büyükmüş madem.ayrıca stres yapıyorsnzdr bu bebeğide etkiler sizide sütünüzüde.süt yapıcı yiyecekler tüketin doktora sorup.bebeğinzn gelişimi normal devam ediosa hiiiç skntı yapmayın allah yardmcınz olsun sağlıkla büyütn inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…