Doğuma Hazırlık Bebegin cinsiyeti ve ovilasyon

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Sadece Ovilasyun gunu tek iliski ile bebegin cinsiyeti?

• Erkek

OY: 11 78,6%
  • Kiz

OY: 3 21,4%

• Ankete Katılan
    14
Yanitin icin tessekuurlwr canim
Ben hem ovilasyon takine gittim kezin olarak biliyorum catladiktan sonra tek iliski oldu

Acaba arkadasin ovilasyona dikkat ettimi hani oglan mis kiz olmus bende oyle olmayaydim
O bahsettiğim arkadaşım ovulasyonu takip etmeden hamile kaldı. Fakat ablam ikinci bebeğin de ovulasyona çok dikkat edip hamile kaldı. O bebeğine önce kız dediler hem ünlü bir prof doktor. Sonraki haftalarda bebeğin erkek olduğu anlaşıldı.

Merhaba canim yanitin icin cok cok cok tedrkkur ederim bende ovilasyona cok dikkat ettim bebek kiza donubce sasirdim tabiki kiz okma ihtimali de var ama ben bosunami cabaladim diye uzuluyor insan birde baska bebek dusunmuyorum
Bende takip yaptim dr ile we catlamadan once hic birliktelik olmadi catladi dedikten sonra 1 defa
Kendi dr umda cok iyidir biminmis bir hastane dontorudur neden biyle dedi anlamiyorun
O cikinti 11. Haftalarda kizda da erkekdede oluyor soylemesinler
Ablani anlayabiliyorum oda benim gibi cabalamis prof soylese ben bayirdim bence

Canim seninle su an tam tersi psikolojideyiz. Benim.bir kizim var cok sukur Rabbime. O kadar cok kiz cocuk seviyorum ki. Bu hamileligimde de kizim olsun diye cok dua ettim. Cunku sunu biliyorumki canim ne yaparsan yap ayet var Rabbim açıklamış.
"Göklerin ve yerin hâkimiyeti Allah'ındır. O dilediğini yaratır. Dilediğine kız evlat, dilediğine erkek evlat verir, yahut kızlı oğlanlı olarak her iki cinsten karma yapar. Dilediğini de kısır bırakır. O her şeyi mükemmel bilir, dilediği her şeye kadirdir." (Şura, 42/49-50)

Yani ovulasyon gunu, yumurtlama takibi vs. Hepsi bos, belki elimden geleni yaptim tum bilimsel metodlari denedim demek adina yapilabilir bunlar ama Allah sana ne verecekse bunlari yapsanda yapmasanda onu verecek. Bende bunu bildigim icin Korunmayi birakmak disinda bisey yapmadim hicbisey denemedim hep cok dua ettim. Nolur bir kizim daha olsun diye ama Rabbim erkek evlat veriyo. İsin kotusu benim hayatimda erkek olmadigi icin (dedelerimi tanimadan öldüler, abim yok, dayım yok, babam genc öldü, ablamin kizlari var yani erkek yok bizde) erkeklerden korkarak buyumus biriyim. Bir tek eşim. Su an o kadar yabanciyimki erkek evlat duygusuna. İnan bir an once dogsun, bana o sicakligini versin diye bekliyorum. Ama bir kizim daha olsaydi durumu hala icimde kalmistir.
soyle dusun tabiki Rabbim gonlundekini versin hayirlisiyla ama kesin kizsada uzulme cunku cok fazla insanin hayaline sahipsin.. İlerde iki kizin senin en buyuk destekcin olacak.

Canim mesajin icin tesekkur ederim ben biliyorum cok sukur ewlat nasip etti bana diye sukur icindeyim caresiz derde dusurmedi hamdolsun insallah sende saglikla bereket bollukla al kucagina oglunu degisikli olmasina inan cok sewindim :)))ne bileyim insan 2 dogum yapicaksa hayatta ikisinde tadina bakmak istiyor nefis bu neyin yoksa onu istiyor o yuzden ben biliyorum mulk rabbimin diledigine werir dilemedigine vermez dilemis olsun banada insallah sanki bana madalya mi takicaklar :)) insan olsun istiyor sadece once saglikli hayirli sonra gonlumuzce olur insallah.bu arada en hayirli ewlat kiz ewlattir sende yawrunun iyi gunlerini gor insallah

Birde şunu farkettim ki ilk gebelikte pek takilmiyoruz cinsiyet olayina cok sukur dogurabiliyomusum yasasin falan gibi bi psikoloji geliyo birde ne de olsa kizimda yok oglumda ne dogsa ilkim olacak deyip akisina birakiyoruz ki en dogrusu da bu aslinda. Ama ikinci gebelikte baskın bi bicimde cinsiyet tercihi oluyo herkeste ve dikkat ediyorum genelde gonulden gecen nadir oluyo. Cevremdeki butun gebeliklerdeki buna bende dahil hangi cinsiyeti istediysek tersi oldu:) suna kanaat getirdim Rabbimin verdiği de imtihan vermedigi de. Biz aaa kiz istoyodum erlek.oldu tuh vah yapiyoruz su an belki 10 yil sonra kiz evlattan daha evla hayirlilikta olacak ya da sizin icin tam tersi kiz evladim iyi ki olmus diyeceksiniz. Rabbim mutlaka gonlumuzden geceni bilir ve dualarimizi kabul etmistir ama biz daha ondaki hayiri goremiyoruzdur.. Hayirla ve saglikla kucaklayin yavrunuzu. Annemin lafi evladin kizi erkegi olmaz hayirlisi hayirsizi olur der. Dua edelim hayirli olsunlar. Saglicakla kalin

Ne guzel dedin hayirli salih evlatlar olsunlar amin insallah.aynen 2.lerde insanlarin bir kalbinden gecen istegi oluyor ilker her zaman ozel ilk goz agrisi hayirlisi olsun
Ben bugun hastaneye gittim oylesine baska bir doktora gideyim diye
Az ilerde aglayan 6 yaslarinda bir kiz cocugu dikkatimi cekti (benimde kizim oldugu icin uzgun kiz cocugu gorunce dayanamiyorum)anneside 9 aylik aglamakli yanlarina gittim bi sey ihtiyaclari olup olmadigini sordum kadin 39+4 olmus doktoru izne ayrilmis bebegin kalp atimlari dusmus acil sezeryan olmasi gerekiyormus
Moral verdim bak kardesin geliyor aglama diye birde cinsiyetini sordum bebegin kadin sormadik aklimiza gelmedi dedi kendimden utandim
Rabbim ne verirse saglkli versin insallah biz bil.eyiz o bilir takdir onun mulk onun saglikla bebeklerimize kavusmak dilegimle

Yanitin icin tessekuurlwr canim
Ben hem ovilasyon takine gittim kezin olarak biliyorum catladiktan sonra tek iliski oldu

Acaba arkadasin ovilasyona dikkat ettimi hani oglan mis kiz olmus bende oyle olmayaydim
Çattan sonra vajina asidik oluyor bu da kız ihtimalini yükseltiyor +12 deniyor yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…