Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
1 ay kullanmana rağmen karnın nasıl Peki? Ben de dayanabildiğim kadar dayanmak istiyorum
Nasıl olacak bakalım

Merve granüllerde parfüm var ama yoksa ben de granül alacaktım
Var göbeğim yok diyemem. Ama ayı gibi de yiyorum serbetli tatlının üstüne cikolata filan yiyorum mesela o dozdayım. Doymuyorum asla asla. Ay cok yedim deyip bırakıyorum. Ama gebelikten önceki kotlarımı kullanıyorum. 1 2 kilo filan kaldı sadece. Ve şu an göbek değerlendirmesi için çok erken. Sadece emziriyorum ben. Bebe gittikçe daha çok yoruyor hem hareketleniyor hem ağırlaşıyor. E yürüyünce de koşturma artacak. Gebelik öncesinden de aşağı düşerim gibi. Ama muhtemelen gobek yine kalır. Ona da ben çok takılmam. Belki erken dönemde spora filan başlayabilirsen hani o mucize seni bulursa çok daha kısa sürede eskisi gibi olur.

Dalan zeytinyağlı kullanıyorum. Basit bi sabun kokusu var hemen geciyo o da kururken. Ben sıvı deterjan sevemiyorum ya. 😬😬 ayrıca evet bebe kiyafetleri ayrı yıkanacak ama kucağıma alınca benim t-shirtü yiyo engel olana kadar 🤣🤣 Temiz içerik olduğuna inan kullan çok da kurcalama 🤣

Ben ağlatmadan da olsa uyku eğitimine biraz karşıyım sanırım. Daha daha soft alışkanlıklar rutinler olusturulabilir. Yani bana birileri tembihlesin sunu yap bunu yap ben de uygulamaya çalışayım istemiyorum. Bebeğimin de kendimin de rahat ettiği seyi beraber bulmak istiyorum. Haa uyku konusunda cidden kafası karışık ve zorlayıcı bir bebeyse olabilir. @melinda- mesela cidden zor durumdaydı ona lazımdı. Ben şimdi bi düzen oturtmuşum mutluyuz da gayet. Durup da uyku eğitimi kurcalamam mantıksız. Ben senin de çok sorun yaşadığını düşünmüyorum nedense. Şu uyku gerilemesini bi atlat hele zaten kendisi bi düzene geçiyor. Benimki erken uyumaya kendiliğinden başladı mesela. Biraz dişler zorlayacak sanırım bundan sonra. Yani her şey hep değişecek.

Korse ben ilk günden kullananlardanım. Sezaryenliyim. Ilk gün karnij birden bosalınca sabitleme ihtiyacı oluyo sonra yavas yavaş sıkarak ilerledim. Bir hafta sonra sıkabildiğim kadar sıkıyodum. Bir aylıktan beri de kullanmıyorum tamamen iyileşince bunaldım. Raj kullandım owlinin muaddili cok memnundum.

Deterjan da ben hep granül sabunlardan kullandım çok memnunum. Hemen hemen hepsi temiz içerik granüllerin.
merve merve ağlatmadan olan rutinlerle yapılıyor işte. Belli bir kalıba göre değil de sadece uykuya meme de ya da ayakta sallayarak geçirmiyorsun. Mesela masal okursun ya da banyo yaptırırsın ya da masaj yaparsın ışığı kapatırsın yanında pış pış yaparak başlarsın yatağına koyarsın dalmasını beklersin ağlarsa alır sakinleştirir tekrar koyarsın vs vs sabır işi yani.. Kendi kendine uyumayı öğreniyor. Gece uyandığımızda tekrar uykuya dönebiliyoruz ama bebekler dönemiyor çünkü uyumayı henüz bilmiyor uykuya dönmek için tekrar meme arıyor ya da sallanmak istiyor. Sana ve kendine göre ilerlersin. Bizim gece uykumuz meme de uyuma, biraz da sallama sonra da beşiğine yatırma şeklinde, bu aralar atakta var ağlamalı oluyor biraz 😄

Ben de öyleyim kıyamıyorum🥰 Bir tanecik bebeklerimiz var. Zaten daha çok minikler. Öyle anlayıp karakterleri etkilenecek dönemde de değiller.
Dün herkes kucağa alışmışlar bir sürü şeyler söylüyor. Şirket iftarıydı bu arada. Genelde erkekler söylenenler😂 Yani bir daha ne zaman kucağa alabileceğiz ki. Büyüdüklerinde istesek de olmayacak. En kucaklamamız gereken zaman zaten.
Birisi diyor ki, karnı tok altı temizse, odaya bırakıp kapısını kapatıyorum. Ağlaya ağlaya uykuya dalıyor. Şok oldum. Neymiş sebepsiz ağlıyormuş. Halbuki sebepsiz de olsa ağlayacaksa kucağımda sarılırken ağlasın.

Şimdi ben de bazen uyanıyor gündüz, beşiğinde sessizce duruyor. Görüyorum dokunmuyorum mızmızlanma aşamasına geçene kadar. Zamanla kendi kendine durmaya iyice alışacaklar herhalde.
Oha diyorum cidden oha. Bu sanal bebek mi canım ihtiyacını karşıla bırak. Sevgi de ihtiyaç sevgiii. Az önce kanguruda geziyoz biraz açık yakalı idi t-shirt meme verdim ordan sirf zevk için. Ya bu bebeğe ben türlü şebeklikler yapıyorum sırayla oyuncaklarıni salllıyorum bi şeyler yapıyorum oyuncağın kenarından ta gözümün içine bakıyo. Beni seviyor. Onu seviyorum. Annesiyim. Daha ne olsun ya dünyada. Çok bilmiş gerizekâlılar ten teması ve göz temasının nörolojik katkılarını arastırsınlar bir de.

Ben de öyleyim kıyamıyorum🥰 Bir tanecik bebeklerimiz var. Zaten daha çok minikler. Öyle anlayıp karakterleri etkilenecek dönemde de değiller.
Dün herkes kucağa alışmışlar bir sürü şeyler söylüyor. Şirket iftarıydı bu arada. Genelde erkekler söylenenler😂 Yani bir daha ne zaman kucağa alabileceğiz ki. Büyüdüklerinde istesek de olmayacak. En kucaklamamız gereken zaman zaten.
Birisi diyor ki, karnı tok altı temizse, odaya bırakıp kapısını kapatıyorum. Ağlaya ağlaya uykuya dalıyor. Şok oldum. Neymiş sebepsiz ağlıyormuş. Halbuki sebepsiz de olsa ağlayacaksa kucağımda sarılırken ağlasın.

Şimdi ben de bazen uyanıyor gündüz, beşiğinde sessizce duruyor. Görüyorum dokunmuyorum mızmızlanma aşamasına geçene kadar. Zamanla kendi kendine durmaya iyice alışacaklar herhalde.
Ay öyle hayatta yapamam. Ben mümkün olduğunca ağlatmıyorum bile. Tam ağlayacak koşarak yanına gidiyorum 😄 Sadece banyodan çıkınca ağladığında ya da üstünü giydirirken ağlıyor onu da engelleyemiyorum

merve merve ağlatmadan olan rutinlerle yapılıyor işte. Belli bir kalıba göre değil de sadece uykuya meme de ya da ayakta sallayarak geçirmiyorsun. Mesela masal okursun ya da banyo yaptırırsın ya da masaj yaparsın ışığı kapatırsın yanında pış pış yaparak başlarsın yatağına koyarsın dalmasını beklersin ağlarsa alır sakinleştirir tekrar koyarsın vs vs sabır işi yani.. Kendi kendine uyumayı öğreniyor. Gece uyandığımızda tekrar uykuya dönebiliyoruz ama bebekler dönemiyor çünkü uyumayı henüz bilmiyor uykuya dönmek için tekrar meme arıyor ya da sallanmak istiyor. Sana ve kendine göre ilerlersin. Bizim gece uykumuz meme de uyuma, biraz da sallama sonra da beşiğine yatırma şeklinde, bu aralar atakta var ağlamalı oluyor biraz 😄
Tamam rutine eyvallah ama o rutini bana biri tarif etmesin ben bulayım bebeğimle.

ne güzel dedim, bebeğin de annenin de rahatı en önemlisi🥰 Yok çok şükür zorlanmıyorum. Emzirerek uyutmaktan da memnunum aslında. Zaten toksa omzumda da uyumaya başladı. 20:30 gibi gece uykusuna da geçiyor. Sadece geçmeye çalışırken ağlıyoruz.
Dediğin gibi dişi var atağı var. Beraber alışacağız değişimlere. Bugün 90 günlüğüz🥰 Şu güne gelene kadar neler değişti neler. Çok şükür bugünümüze🙏🏼

R ROSEE34 ün uyku arkadaşı fikri çok mantıklı geldi. Yanına koyuluyor sanırım. Onu kesin deneyeceğim
Evet bende dün koymaya başladım yanına, alıştırmak için tam zamanı. Peluş bir oyuncak olur farklı bir şey olur hiç farketmez ne olduğu sevsin alışsın yeter. Yatağında duracak günlük oynamayacak onunla

Aynen sen kendin buluyorsun zaten. Fikir yürütebilmek için araştırıp okuyorum aynı rutin olsun diye değil
Tabi ki okuyacaz canım. Dün topikte de vardı ya mesela uyku ritimleri mi ne deniyodu cidden o saatlerde uyumaya başladı. Yani ben yine oynatıyorum filan emerken bi bakıyorum uykuya geçiyo.

Aslında şu var ve çok memnunuz. Düşünenlere link bırakayım.

Piş piş sesini açıyoru evde çok ses varsa. Hemen sakinleşiyor. Yatağına yanına mı koymam gerekir?
Bu varsa çok güzel, yanına koyuyorum ben ama yüzünün hizasında çok bırakma görebileceği gibi koy

Tabi ki okuyacaz canım. Dün topikte de vardı ya mesela uyku ritimleri mi ne deniyodu cidden o saatlerde uyumaya başladı. Yani ben yine oynatıyorum filan emerken bi bakıyorum uykuya geçiyo.
Benim sıkıntım şu an, gece uykularında derin uykuya geçemiyor hemen, o yüzden oda da uzun kalıyorum. Uyuyor ama derin uykuya geçince yatırıp çıkabiliyorum. O kısmı çözemedim 😄 cumartesi akşam misafir gelecek mesela uykusu gelince huzursuzlanacak uyutmaya gitsem o seste dalabilir mi bilmiyorum. Budizzz yok bende artık tlfndan beyaz gürültü açarım sesleri bloke etsin diye 😄 s_gofret s_gofret

Bi de bu işin ideali yok yani en mükemmeli aramaya çalışmak nafile sürekli söylüyoruz her çocuk ayrı. Ben bakıp mutlu olduğunü görüyorsam doğruyu yapmışımdır. Bu şekilde söylemlerim de çok kontrolsüz ielrleyeceğim izlenimi veriyor olabilir ama o kadar da deģil tabi. 🤣 Benim çok kucakçı bebe şimdiye kadar kucağa alınmasa yatırılsa mesela resmen katılarak ağlıyodu. Şimdi bırakıyorum pusette isimi yapıyorum mızırdanıyo mızırdanıyo uzunca süre. Tam ağlayacakken alıyorum üzmek istemediğimden. Simdiye kadar ilk mızırdanışta alırdım bilirdim strese hemen girdiğini. Simdi mesela ufak ufak alıştırmaya çalışıyorum buna. Ki o süre uzuyor da.
Benim paşa da kucakçı ya ne zamandan beri pusete alıştı yere yatınca basıyor çığlığı

Benim göbeğimde belli belirsiz renksiz çatlaklarım var. Kreme 16. Haftada basladım 30dan sonra gobek kocaman olunca yağa devam ettim. Neyse.. dogurunca anam o bacaklar fil bacağı gibi bi şiştiii bacaklarımın içinde uzun bir çatlak cizgim var mor kırmızımsı sırf birden ödemle sişip indi diye 🥲 Demem o ki sortluyu unut. Saranlar daha pratik o ödemi atacam diye dk başı çise gidiyosun zaten zor olur.
Bende lierac kullanıyordum bi kalçalarıma sürmemiştim oralar morumsu çatlak duruyor şu an. Başka çatlak olmadı. Geçiremez miyiz acaba 🤣

😆😆Kaynanam geldi hafta sonu aaa kucakçı olmuş bu diyor dedim napayım ağlasın mı
Ay sormaa. Cumartesi eltime iftara gittik kızım zaten yabancılıyor ağlıyor kalabalık ortam iyice huzursuz oldu bende kucakta tutuyorum ne yapayım da sakinleşsin ya da nereye koyayım onun evinde oyun halısı yok bir şeyi yok. Bana demez mi eltim sen bunu şımartmışsın kucağa alışmış diyor bana sinir oldum. Konuşmak için konuşuyor ya

Ne kadar da güzel bir konu 🤭
Hemen iki soru sorabilir miyim
Kullanıp memnun kaldığınız korse markası ve bebeklerinize kullandığınız deterjan isimlerini merak ediyorum, temiz içerikli kimyasal olmayan bir marka arıyorum
Şimdiye kadar green clean, domolun alerjik ciltler için ürettiği deterjanı kafama yattı
Sizler neler kullandınız 🙂
Hamileyken beni yemek kokuları değil deterjan ve yumuşatıcı kokuları rahatsız ediyordu. Çamaşırı asana kadar ne çekiyordum. Denemediğim kalmadı clean da denemiştim.. ben kokusundan tiksindim onun ama memnun kalan var. Önerebileceğim granül sabun ya da baby me bebek deterjanı. Başka kullanmadım kızıma

Ya bu çatlak konusuna bende çok takılmıyorum ama çevremde gözümü korkutuyorlar. Yok ağrırmış yeri yok bilmem ne. Görüntü dışında başka sıkıntısı oluyor mu
Yok be ne ağrıması. Sezaryen yeri ağrımıyo 3 gun sonra da o mu ağrıyacak. Bizim milletimiz sever can sıkmayı. Dert yanmayı. Pozitif konusan ben kendimden baska insan bilmiyom. Kendimi övücem valla bu konuda. 🤣

X