Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Maşallah en başından beri mi sevmiyor dışarıyı sonradan mı oldu?

Kızlar eksik var mı bilemiyorum çantayı hazırladım ben

Sağlıkla giyin. Yelek bana çok gereksiz geliyo normalde de kullanmıyorum. Bi tane nohut gibi kalın bi battaniye de olsun. Ne olur ne olmaz. Kendine ped de koy. Ben 2 depend kullandım sonra pede geçtim. O kullanımlar da hiç gerek bile yoktu zaten kanamanın yoğunu ben ayağa kalkana kadar geçti hastabakıcılar değistirdi.
Benim bebeyi küvöze aldılar ben sürekli sağımla süt cıkarmaya çalıştım o esnada da pamukla sildim hep gögüslerimi bi oaket pamuk da koyabilirsin. Artı küçük el havlusu da koymuştum onla da muslukta sıcak suya tutup tutup gösğsüme kompres yapmıştık. Göğüs pedi de almıştım yanıma emzirmeye gitmeden göğsümü silip ped koyup gidiyodum giysi tozu olmasın diye.

Ay amaaan yeleksiz olur mu annem ilk onları çıkardı koydu mazallah çocuk donar Daha bide bana yelek bak onu da unuttum

Nohut var aslında kaldırmıştım kışın kullanırım diye. Pazen yeterli olmaz mı o da kalın ya penyeye göre?

Ped ekliyorum
Pamuk da ekliyorum
Göğüs pedini unutmuştum onu da sipariş veriyorum
Terlik eklenecek bana şimdi farkettim

Kızım senin daha bi cacık hazır diilmiş ki aboov göğüs pedi kesjnlikle lansinoh blue lock başka hic bi şeye para verme. Yani yelektense ensesine filan sürtcek kalın kalın tam sirt terletmelik. Kundağın uzerine kalın battaniye bence daha iyi. Rüzgar olur güneş olur klima olur pencere acılır gerekebilir. Ilk sıcak tut olabildiģince yanından hızlıca yüruyen birinin yeli bile ona farklı gelir. Sonra bi kaç güne zaten normal giydirirsin. Senden bi kat kalın ilacak sekilde sadece.

Kız bi göğüs pedi alınacak lansinoh not aldım.

Valla anneme kalırsan üşüyecek edecek yeğenimi öyle büyüttü çocuk durmadan hasta ufacık soğuk görse hasta oluyor. Ben öyle büyütmeyi düşünmüyorum çok sıcağa alışmasın

Ben büyük boy devasa valiz hazırlamıştım.Hicbiseyi kullanmadım.Dunya kadar da para döktüm onlara.Hastaneme sormadım bile ne alayım yanıma diye.Penye bı t shirt elbise altına baldira kadar emboli çoraplarıyla geçirdim hastane günlerimi.Dogumdan sonra bebeğime hastane kendi kiyafetlerini giydirdi.Citcitli body çorap ve bere.Cikana kadar onunlaydik.Bana da bı çanta verdiler içinde süt artırıcı içecek bile vardı.Hergun 3 öğün farklı çeşit hosafima kadar yolladılar odaya.Ben o valizi taşıdığimla kaldım wala.Hastanene sor kuzu doğumda sana ve bebeğe neler verilecek.

Ben de düşünmüyorum. Battaniye de sar diye demiyom zaten bulunsun diyom sadece.

Acıbademde miydi doğum? Bizim de aynı şeyleri yaptılar. O verdikleri çıtçıtlıyı hele tulumunu uzunca zaman kullandık Tulumu ilk zamanlar oğluma tam olan tek şeydi evde de hala verdikleri battaniyeyi kullanıyorum
Hastane depend de vermişti 1 paket. Bebeğin bakımı için her şey hastanedendi. Göğüs ucu silikonuna kadar odaya getirdiler.
Hastaneye sorup ona göre hazırlanmak lazım.

Aynen canım Acibademde yaptım doğumu.Anne baba kutlama yemeğimize kadar yolladılar odaya.Ben o valizi hazırladığımla kaldım wala

Bizimki hiç bir halt vermiyor küçük şehirdeyim

Ayyy
Merve genelde sıcak duşun sütün gelmesine fayda sağladığını okudum ama sezaryen olanlar hemen duş alamayacağı için çantaya sıcak su torbası koymak fayda sağlar mı sence ? En azından havluyu filan öyle ısıtıp sararız ya direk sıcak su torbasıyla ısıtır ovarız mesela diye düşündüm.
Bir de zırt pırt cafeye inmektense odadan çıkılmasındansa odaya minik bi elektrikli cezve, yanımıza kahve, bitki çayı sallama çaylar bardak filan almayı düşünüyorum şuanki notlarım arasında bunlar da var.
sempatik_kiz

Benim doğumu yapmayı şimdilik planladığım hastane ana lohusa yemeği, şerbeti, yenidoğan kıyafet takımı, örtü filan veriyor da başka ne veriyor bi öğrenmek lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…