Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Cevap için çok teşekkür ederim 🙏🏻 peki hangi numaradan kaç paket alsam hangisine yüklensem acaba. Memnuniyet durumu da var tabi ama ben 84 adet 1 numara 84 adet 2 numara alırım diye düşündüm 3 numarada da değişik şeyler görünce durakladım 🙂cırt cırtlı var külot var aktivite bezi var hangisini almalıyım bilemedim.
Ben 1 numara almadım. 2 numara 400 civarı kullandım ama elimde var diye, biraz daha erken 3e geçebilirdim. 3 numaradan 200 kadar kullandık, 100 150 daha vardır.

Prima premium care
1 no: 140 adet
2 no: 240 adet
3 no: 288 adet
4 no: 252 adet

Sleepy
1 no: 84’lü (birde ekstradan yarım paket daha var)
Sleepy’ler hediye gelmişti.

Bundan sonra stoğa 5 no alacağım kızlar 😂
Yada 4e takviye gerekir mi bilemedim 🤷🏻‍♀️
Senin bu mesajıni okumuştum :KK24:Bende bu adetler kadar almak istiyorum ama çocuğum tombiş olur da küçük gelirler kullananam diye 1-2 no ne kadar alayım emin olamıyorum

Senin bu mesajıni okumuştum :KK24:Bende bu adetler kadar almak istiyorum ama çocuğum tombiş olur da küçük gelirler kullananam diye 1-2 no ne kadar alayım emin olamıyorum
Primanın kalıbı diğer numaralara göre daha büyük oluyor dediler.
Ondan dolayı 1 numaradan 2 paket aldım.
2 numaradan 4 paket almıştım. Şuanki aklım olsa 3 paket alırdım.
Ama 3 ve 4 numara kullananların yorumlarını okudum. Bence aldığım sayılar ideal.
1-2 için yorum yapamam.
Ama 3-4 numara için benim aldığım sayılarda alabilirsin.
Tabi markaya göre değişir. Ben bunları prima kullananların tecrübelerine göre aldım hep 🙈

Ben normal cırtlı olan bezlerden aldım
Prima premium care 1,2,3,4 bedeni stokladım
Ama aktivite bezine baktımda. Bir tek sleepyde çıkıyor. Ondan hiç duymadım sanırım
Kızzz yeter aklını karıştırma 😂😂

Gaz için bu damlayı kullanan var mı?

Eklentiler

• 400261D2-78A6-468C-A6B8-5975B070EBDC.jpeg
    400261D2-78A6-468C-A6B8-5975B070EBDC.jpeg
    57,4 KB · Görüntüleme: 40
Primanın kalıbı diğer numaralara göre daha büyük oluyor dediler.
Ondan dolayı 1 numaradan 2 paket aldım.
2 numaradan 4 paket almıştım. Şuanki aklım olsa 3 paket alırdım.
Ama 3 ve 4 numara kullananların yorumlarını okudum. Bence aldığım sayılar ideal.
1-2 için yorum yapamam.
Ama 3-4 numara için benim aldığım sayılarda alabilirsin.
Tabi markaya göre değişir. Ben bunları prima kullananların tecrübelerine göre aldım hep 🙈
Ne iyi yapmışsın 🙃 demek onun bedenleri daha büyükmüş bende bu adetlere bakarak alışveriş yaparım :KK68:2-3-4 numara 200er adet gönül rahatlığıyla alabilirim demek ki :KK55:

Son düzenleme:
Kızlar hastaneden geldik biraz enfeksiyon varmış. Çok olsaydı hastaneye yatacaktı şükür eve geldik antibiyotik ve ağrı kesici ateş düşürücü verdi. Benimde stresten başım, bacak kemiklerim ağrıdı gece de uykusuzdum bi parol içtim kendime geldim. Korktum hasta olmuyorum inşallah dedim nasıl bakarım neyse ki iyiyim.
Kilosu da 5.700 geldi. 3 aylık olmasına 1 hafta var 300 gr alır dimi, kusuyor dün geceden beri. 3.000 gr doğmuştu 6.000 olması gerekir dedi 3 aylıkken

Kızlar hastaneden geldik biraz enfeksiyon varmış. Çok olsaydı hastaneye yatacaktı şükür eve geldik antibiyotik ve ağrı kesici ateş düşürücü verdi. Benimde stresten başım, bacak kemiklerim ağrıdı gece de uykusuzdum bi parol içtim kendime geldim. Korktum hasta olmuyorum inşallah dedim nasıl bakarım neyse ki iyiyim.
Kilosu da 5.700 geldi. 3 aylık olmasına 1 hafta var 300 gr alır dimi, kusuyor dün geceden beri. 3.000 gr doğmuştu 6.000 olması gerekir dedi 3 aylıkken
Canım benim bildiğim 5 aylıkken doğum kilosunun 2 katı, 1 yaşındayken de 3 katı olması gerekiyor en az.
Geçmiş olsun bu arada 🍀

Allah acil şifalar versin cnm

Bu başlığı az okumadım zamanında 😄 Benim de bir faydam olur belki anne adaylarına 😌 İyi ki almışım dediğim ilk şey reflü yatağı. Bebişi doğduğunda reflü yatağına yatırıyorsunuz ordan oraya kolayca taşıyabiliyorsunuz. Alıp almamak konusunda çok kararsızdım burda da sordum ama en çok kullandığım şey oldu. Tam 1,5 ay kullandım. Benim oğlan tombik doğdu aslında 2 ay da rahat kullanılabilir. İkincisi korbell bebek bezi çöp kovası. Çok pratik. Ne koku oluyor, ne bezi nereye atayım derdi. Üçüncüsü ilk çocuğunuzsa ve emzirmeyle ilgili bir fikriniz yoksa gümüş kapaklar. Başta çok yara oluyor. Bütçeniz yetiyorsa temiz ikinci el babybjörn ana kucağı hayatı kolaylaştırıyor gerçekten. Başka marka kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum. Aldığıma pişman olduklarım ise bir sürü yenidoğan atlet, kıyafet ve çoraplar. Sadece iki hafta kullandım. Bebeğiniz iri doğarsa boşa para harcamış oluyorsunuz. Göğüs pedi ve mochi süt toplama pompasını da boşuna almışım. Öyle gürül gürül sütünüz yoksa gerek yok bunlara. Benim sütüm az değil ama öyle akacak kadar da çok değil. Hiç kullanmadım kullanacak gibi de durmuyorum. Göğüsler için şimdilik gümüş kapaklar yeterli. Bazı şeyleri baştan değil de doğumdan sonra sürece göre bakıp almak daha mantıklı. Bir de yatırımı kitaplara yapın derim. Her ay iki üç tane alıp kenara atın. Fiyatları gittikçe artıyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar kızlar 🤗

Kızlar deterjan muhabbeti dönmüş, ben Minoris almıştım, cok cok cok memnunum. Stoklamisim iyi ki. Asiri konsantre urun. 20 ml tum makineye yetiyor (9kglik), biraz kirliyse 30ml koyuyorm. Kesinlikle yumusatici istemiyor çamaşırlar cok hafif kokuyor ve yumusak oluyor. Mis gibi. Siddetle tavsiyedir.

Nerden aldınız acaba?

X