Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Alt pijamayı da çıkartayım mı? Çorap ?
Ben zıbın çorap bırakmıştım hepten gaz olmasın diye dayanamayıp çorap giydirmiştim. Ama ateşin yükselip düşmesine göre bi tane ayaklı alt vardı onu giydiriyodum düşer gibi olunca corabı çıkarıp eklemler zaten ateşi düşürecek yerler ya.

Ben kanguru aldım beybiliboylar. Bi deneme yaptım evde içinde uyuyacaktı nerdeyse ama memesiz uyuyamadığı için dalamadı uykuya. Neyse aldım emzirdim uyuttum. Normalde meme harici hic uykuya yaklaşmaz bile. Bi yıkayayım kurusun iyice dener yazarım memnuniyetimi insallah. Aşıri kucakçı çünkü. Mahvoluyo her yeri bi öyle bi böyle taşırken. Durur insallah.
Kanguru hangi marka merve bir heves bende aldım ama benim oğlusta hidrosel var doktor geçene kadar kullanma dedi, sünnetini de iptal etti hidrosel yüzünden

Henüz süt sağım pompası almayanlara tavsiyem ev tipi almayın, hastane tipi kiralayın.
Doğum öncesi ev tipi almıştım 1-2 kere deneyip attım köşeye. Şimdi süt arttırımı umuduyla hastane tipi kiraladım ve neden daha önce kiralamadım diye kızıyorum kendime.
Mümkün değil süt yoktur dediğim yumuşacık dediğim halde süt çıkıyor ve çok rahat kullanımı.
Spectra S1 kiraladığım cihaz. Şarjlı ve 1 hafta gidiyormuş my
Henüz süt sağım pompası almayanlara tavsiyem ev tipi almayın, hastane tipi kiralayın.
Doğum öncesi ev tipi almıştım 1-2 kere deneyip attım köşeye. Şimdi süt arttırımı umuduyla hastane tipi kiraladım ve neden daha önce kiralamadım diye kızıyorum kendime.
Mümkün değil süt yoktur dediğim yumuşacık dediğim halde süt çıkıyor ve çok rahat kullanımı.
Spectra S1 kiraladığım cihaz. Şarjlı ve 1 hafta gidiyormuş şarjı
Ben s1 kiraladim 1 ay kadar da kullandim ancak sarji 1 hafta gitmiyor maximum 1 gun (cihaz sifir gelirse belki sure uzar) . Cift motorlu olmadigindancift memede yeterince cekmiyor… onun yerine gectigimiz hafta spectra dual s kiraladim. Cok cok daha guclu ve daha fazla modu olan bir cihaz.

Kızlar deterjan muhabbeti dönmüş, ben Minoris almıştım, cok cok cok memnunum. Stoklamisim iyi ki. Asiri konsantre urun. 20 ml tum makineye yetiyor (9kglik), biraz kirliyse 30ml koyuyorm. Kesinlikle yumusatici istemiyor çamaşırlar cok hafif kokuyor ve yumusak oluyor. Mis gibi. Siddetle tavsiyedir.

Ben,@Bitter cikilata ,@MevsimBahar,bı de yanlış hatırlamıyorsam gofretcim primaciyiz canim:KK49:
Arttiriyorum; yalnizca primaci olmak beni kesmedi sadece prima pure kullaniyorum. Onu kullandiktan sonra premium care bile kotu geldi. 0 numarasi yok, buyusek de geri donsem cici bezime ❤❤❤ trendyolda indirimli satanlarin stoklarini ben patlatiyorum 😉

Arttiriyorum; yalnizca primaci olmak beni kesmedi sadece prima pure kullaniyorum. Onu kullandiktan sonra premium care bile kotu geldi. 0 numarasi yok, buyusek de geri donsem cici bezime ❤❤❤ trendyolda indirimli satanlarin stoklarini ben patlatiyorum 😉
Ben premium care aldım hep
Onun fiyat yüzünden bile evde dengemiz şaştı
Sen birde pure alıyorsun
Allah yardımcın olsun canım 😀

Ben s1 kiraladim 1 ay kadar da kullandim ancak sarji 1 hafta gitmiyor maximum 1 gun (cihaz sifir gelirse belki sure uzar) . Cift motorlu olmadigindancift memede yeterince cekmiyor… onun yerine gectigimiz hafta spectra dual s kiraladim. Cok cok daha guclu ve daha fazla modu olan bir cihaz.
Aa bendeki s1 1 hafta rahat gidiyordu. Ben tek tek sağım yapıp orta seviyede çalıştırıyorum. Ancak artık pek sık kullanamıyorum. Hatta son 1 haftadır toplam 2 defa kullandım. Bebeğim biberonla ya da kaşıkla kabul etmediği için uyandığında yavaş akımı beğenmeyip aç kaldı 1-2 kere. Ben de sağmayı bıraktım.

Ancak Cuma doktoru geceleri beslenmeden 1 saat sonra olmak üzere toplam 3 kere 15 er dakika sağmamı önerdi. Süt üretimi de fazla olduğu için sorun yaşamayız dedi. Bakalım bu akşam denemeye başlayacağım.

Ben,@Bitter cikilata ,@MevsimBahar,bı de yanlış hatırlamıyorsam gofretcim primaciyiz canim:KK49:
Prima candır😂 Valla sayenizde erkenden denedim. Keşke doğuştan direkt alsaymışım diyorum. Gece üst değiştirme olayı sıfırlandı resmen. Bunun için bile değer. Hem o kadar çişe kupkuru kalıp kızarıklık bile yapmıyor.
O yüzden primaya devam:21:

Prima candır😂 Valla sayenizde erkenden denedim. Keşke doğuştan direkt alsaymışım diyorum. Gece üst değiştirme olayı sıfırlandı resmen. Bunun için bile değer. Hem o kadar çişe kupkuru kalıp kızarıklık bile yapmıyor.
O yüzden primaya devam:21:
Benim bezim de yapmıyo kupkuru :63:

Nasıl bir fark var? Fiyat farkı dışında😂😂
Premium care de kızarma sızma olayımız yok ama anneme göre büyüdükçe olmaması imkansızmış. Gece için pure alınabilir daha iyi tutuyorsa?

Geçenlerde sleepynin defolu ürünlerinin satılabileceğini konuşmuştuk.
Dün bir tanıdıkla konusu geçti. Eşi önceden primada çalışıyordu. Ben de bebeğe bezler bedavaya gelmiştir dedim. O da eskiden defolu, arızalı bezleri çalışanlara verdiklerini ancak suistimal edilip koli koli satıldığı için iptal ettiklerini söyledi. Marketlere satıyorlarmış sonra tüketiciden şikayet geliyormuş. Onun üzerine çalışanlara dağıtmamaya başlamışlar.

Muhtemelen o dolapta yüzlerce sleepy satan satıcıların ürünleri de böyle arızalı.

O kadar savundun bir denemedik. Bilmiyorum güvenemiyorum😂😂
Şaka bir yana ben de denesen mi bir diye düşünüyorum ama pişik bakımını duyduktan sonra gözüm almıyor.
Zaten ben de kimseye sebep olmak istemem minik paket alıp denesin herkes belli olmaz tabi şans işi bu. Ama çok ciddi para ya bana günah geliyo. Ekstra durumu olanlar alerjikler prematürelere bi sey demem tabi.

Geçenlerde sleepynin defolu ürünlerinin satılabileceğini konuşmuştuk.
Dün bir tanıdıkla konusu geçti. Eşi önceden primada çalışıyordu. Ben de bebeğe bezler bedavaya gelmiştir dedim. O da eskiden defolu, arızalı bezleri çalışanlara verdiklerini ancak suistimal edilip koli koli satıldığı için iptal ettiklerini söyledi. Marketlere satıyorlarmış sonra tüketiciden şikayet geliyormuş. Onun üzerine çalışanlara dağıtmamaya başlamışlar.

Muhtemelen o dolapta yüzlerce sleepy satan satıcıların ürünleri de böyle arızalı.
Ya nasıl yapabiliyo insanlar cidden ş.rfsizlik. bak ben sizdıran sleepy paketine gectiğimde neler yaşadım ya yok öyle sinir harbi soy komple popo yıka giydir 🤦🏻‍♀️. Tam da minikti bebe soyunmayı sevmediği zamanlar. Şimdi c
çıkarıyorum donunu daha iyi tepiniyor daha çok seviyor.

Ben zıbın çorap bırakmıştım hepten gaz olmasın diye dayanamayıp çorap giydirmiştim. Ama ateşin yükselip düşmesine göre bi tane ayaklı alt vardı onu giydiriyodum düşer gibi olunca corabı çıkarıp eklemler zaten ateşi düşürecek yerler ya.
Ateşi 36,5- 37 arası gidip geliyor. Zıbınla tutuyorum sadece. Sanırım soğuk algınlığı var arada hapşırıyor öksürüyor. Doktora götüreceğim. Evin içinde üşüttü çocuk 😔

Ben kanguru aldım beybiliboylar. Bi deneme yaptım evde içinde uyuyacaktı nerdeyse ama memesiz uyuyamadığı için dalamadı uykuya. Neyse aldım emzirdim uyuttum. Normalde meme harici hic uykuya yaklaşmaz bile. Bi yıkayayım kurusun iyice dener yazarım memnuniyetimi insallah. Aşıri kucakçı çünkü. Mahvoluyo her yeri bi öyle bi böyle taşırken. Durur insallah.
Hangisinden aldin ben ayakta emzirmeye calisiyorm ya severmi acaba cok zorlaniyrm bnde insallahbfayda gorursub

Ateşi 36,5- 37 arası gidip geliyor. Zıbınla tutuyorum sadece. Sanırım soğuk algınlığı var arada hapşırıyor öksürüyor. Doktora götüreceğim. Evin içinde üşüttü çocuk 😔
Evde niye üşüsün olacağı vardır takılma hiç. 37nin altı ateş değil normal. Hatta 38in altı normal derler de ben 37i geçince korkuyom. Burnunu temizliyon mu güzel

X