Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
B BitterCikilata primaya amazon faturasını yükleyebildim. Web sürümünden açıp faturanın ekran resmini attım kabul ettiler. Ama haftalık kota varmış. Max süre var mı bilmiyorum yüklemek için:)
Oo süper 🤩 bn şifremi bilmiyorum o yüzden wep açamadım
Sanırım 1250₺ ye kadar sınırlama var
Eskileri yükle yenileri de 1 gün arayla yükle

Hangi modeli almıştınız? 0-18 mi 0-36 mı emin olamadım. Besafe te 0-36 yok sanki. Tek seferde 36 kiloya kadarı almak mı sonra ikinciyi almak mı kullanışlı olur.
Izi go bizimki 0-13 yaziyor ustunde. Yani 0-36 var mi bilmiyorum ama varsa da nasil guvenli olur ki? Minnacik bebeklikten 36 kg ya kadar nasil genisleyebiliyor acaba🤔 zaten belli bi sure kullanim yillari var sonrasinda guvenlik icin degistirmek gerekiyormus o yuzden biz minikle basladik, sonra bi ust kg lisini aliriz dedik

Izi go bizimki 0-13 yaziyor ustunde. Yani 0-36 var mi bilmiyorum ama varsa da nasil guvenli olur ki? Minnacik bebeklikten 36 kg ya kadar nasil genisleyebiliyor acaba🤔 zaten belli bi sure kullanim yillari var sonrasinda guvenlik icin degistirmek gerekiyormus o yuzden biz minikle basladik, sonra bi ust kg lisini aliriz dedik
Baş bölgesi genişliyor boya göre. Yine minderler de çıkartılıyor büyüdükçe. 0-18 ler de öyle.
Değiştirilmesi gerektiğini bilmiyordum belki her markada o yüzden 0-36 yoktur

Hangi modeli almıştınız? 0-18 mi 0-36 mı emin olamadım. Besafe te 0-36 yok sanki. Tek seferde 36 kiloya kadarı almak mı sonra ikinciyi almak mı kullanışlı olur.
Bence öyle almayın güvenlik için geniş aralık önerilmiyor 😌 ne kadar küçük aralıksa o kadar güvenli 👍🏻

Baş bölgesi genişliyor boya göre. Yine minderler de çıkartılıyor büyüdükçe. 0-18 ler de öyle.
Değiştirilmesi gerektiğini bilmiyordum belki her markada o yüzden 0-36 yoktur
Kitapcigini okuyunca belli bi sene sonra degistirilmesi gerektigini ogrenmistik, belki de daha cok satmak icin bilemiyorum🥶
Ama en guvenli marka be safe, adac testlerinden falan da gecmis. Vardir bi bildikleri herhal🙄

Bence öyle almayın güvenlik için geniş aralık önerilmiyor 😌 ne kadar küçük aralıksa o kadar güvenli 👍🏻
İsofixliler 0-18 genelde güvenli olur inşallah:)

Kitapcigini okuyunca belli bi sene sonra degistirilmesi gerektigini ogrenmistik, belki de daha cok satmak icin bilemiyorum🥶
Ama en guvenli marka be safe, adac testlerinden falan da gecmis. Vardir bi bildikleri herhal🙄
Evet ben de adac testlerinden geçenlere bakıyorum. Be safe e karar verdik biz de inşallah sadece önlem olarak kalır🙏🏼

Kızlar selam🌿Aranızda tesettürlü olan var mı?Kendinize pijama mı aldınız gecelik mi?Hangisi rahat olur☺️
bi gecelik aldım, onu giymiştim bi de lcw dan beyaz takıl aldım kumaşı cok güzel ama kullanmadım boşuna hastaneye götürdüm.
0-6 aldım, 1 ayı doldurduk öyle vermeye çalıştm çokta ısrarcı olmadım belkide ondan tutmadı. Bibs aldım geçenlerde kauçuk belki dedm tutar onuda almadı deneyeceğim ama

bende 2ci hafta verdim avent ssothie denedim tutmadı - nuk denedim tutmadı , bufün bibs sipariş ettim bakalım tutacak mı . abisi ne güzel tutmuştu bu tutmuyor

Henüz süt sağım pompası almayanlara tavsiyem ev tipi almayın, hastane tipi kiralayın.
Doğum öncesi ev tipi almıştım 1-2 kere deneyip attım köşeye. Şimdi süt arttırımı umuduyla hastane tipi kiraladım ve neden daha önce kiralamadım diye kızıyorum kendime.
Mümkün değil süt yoktur dediğim yumuşacık dediğim halde süt çıkıyor ve çok rahat kullanımı.
Spectra S1 kiraladığım cihaz. Şarjlı ve 1 hafta gidiyormuş şarjı

Henüz süt sağım pompası almayanlara tavsiyem ev tipi almayın, hastane tipi kiralayın.
Doğum öncesi ev tipi almıştım 1-2 kere deneyip attım köşeye. Şimdi süt arttırımı umuduyla hastane tipi kiraladım ve neden daha önce kiralamadım diye kızıyorum kendime.
Mümkün değil süt yoktur dediğim yumuşacık dediğim halde süt çıkıyor ve çok rahat kullanımı.
Spectra S1 kiraladığım cihaz. Şarjlı ve 1 hafta gidiyormuş şarjı
Karşılaştırdın mı peki, ev tipine göre ne kadar fazla çıkarıyor? Ben de süt arttırmaya çalışıyorum, lansinoh kullanıyorum

pişik kremlerini unutun, zeytinyağ alın derim :rapci:
pişik olduk mustela - pepantol - penaten denedim geçirmedi
en son zeytinyağ kullandım o hızlı toparladı
Zeytinyağını da asit olayından dolayı ısıtıp soğutup öyle kullanın diyorlar
Her zeytinyağının asit oranı farklı oluyormuşama şahsen bende zeytinyağı ve kantaron yağı kullanmayı düşünüyorum

Her zeytinyağının asit oranı farklı oluyormuşama şahsen bende zeytinyağı ve kantaron yağı kullanmayı düşünüyorum

bende öyle yaptım,
cezvede çok ısıtıp soğuttum bi şişeye koydum pişik kremi yerine kullanıyorum
oğlum bebek yerine zeytinyağ kullanıyor :KK70: :KK70: :KK70:

Karşılaştırdın mı peki, ev tipine göre ne kadar fazla çıkarıyor? Ben de süt arttırmaya çalışıyorum, lansinoh kullanıyorum
Bence kesinlikle fark var. Sütüm bence hep azdı. Ama kilo alımı iyiydi. Haftalık 350-400 alıyordu. Geçen hafta 50 gram almış:KK43: Alerjisi olduğunu öğrendik. Tüm süt ürünlerini ve yumurtayı kesince iyice etkilendi sütüm sanırım:KK43:
O yüzden emzirdikten sonra sağarak arttırmayı deneyeceğim. Birini emzirip aynı tarafı sağınca 40 cc çıktı. Ev tipinde emzirmeden de anca o kadar çıkıyordu. Başkasında muhtemelen daha fazla çıkar

Pisikte en etkili çözümlerden biri kesinlikle havalandırma her alt açmada mutlaka havalandırın.

X