Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
E bebekte kıyafetlerde indirim var. 2. Ayı bitirdik ve pek kıyafetimiz kalmadı başta çok almamıştm ihtiyaca göre alırım diye. Şimdi 6 aylık alsam çok mu büyük gelir? 3 aylık kıyafetler giyiyor tam oluyor. 5 kilo tahmini
Oğlum 2 buçuk aylik yaklaşık 7 kilo civarında şuanda 9 aylık kıyafetler çok az buyuk geliyor 6 ayliklar üzerine olmamaya başladı bence 6 9 ay alin bir süre birqz büyük giysin daha uzun süre kullanılır en azından

E bebekte kıyafetlerde indirim var. 2. Ayı bitirdik ve pek kıyafetimiz kalmadı başta çok almamıştm ihtiyaca göre alırım diye. Şimdi 6 aylık alsam çok mu büyük gelir? 3 aylık kıyafetler giyiyor tam oluyor. 5 kilo tahmini
Benimki 6 buçuk Kilo 10 gündür 6 aylık kıyafetlere geçtik ama ebebek çok kalitesiz bence kıyafet olayında kalıpları dengesiz
Lcw uygulamada da güzel indirim vardı 5 takım aldım çok kaliteli geldi kumaşı kalıbı güzel

Su buharı yap bana çok iyi geldi. Uçlar yanıyo biraz ama dayanamayana kadar kaynar suyun üstünde tut cek tekrar tut. Bi de ben elle iyi yapamıyorum sağamıyorum diye havluyla bastırarak açıyodum. Yine kaynar suya sokulmuş havlu tabi. Sütün çoktur az olsa niye tıkasın. Zaten bebenin ihtiyacı da az şimdiden sonra daha da artacak ihtiyaç da süt de.
Ucu çok hassas:KK43: dayanamam ona sanırım. Ama havluyu deneyeyim inşallah işe yarar.

Benimki 6 buçuk Kilo 10 gündür 6 aylık kıyafetlere geçtik ama ebebek çok kalitesiz bence kıyafet olayında kalıpları dengesiz
Lcw uygulamada da güzel indirim vardı 5 takım aldım çok kaliteli geldi kumaşı kalıbı güzel
Bnde ilk kez kızda e bebekten kıyafet aldım
Genel olarak da çok memnundu sorduklarım hata bnde sanıyordum yalnız değilmişim 🤣🤣

Kızlar selam, bebeğimize ana kucağı gerekli birşey mi?

gece anne yanı yatağında gündüz de odasında beşiğinde uyur diye düşündüm, uyanıkken de salonda oyun halısı üzerinde vs vakit geçirse biraz büyüyünce de odanın bir köşesine çit alsam diyorum, ne zaman oturacak çocuk ana kucağına?

bazıları çok lazım elim ayağım oldu diyor bazıları biz almadık alsak da çocuk içinde durmadı özellikle 6 -7 aydan sonra emeklemeye başladıkça hiç kullanmadık diyor, işin işinden çıkamadım sanırım alsak da çok kısa kullanacak :KK43:
Elektirikli ana kucağı muhakkak al bem pismanim

Oğlum 2 buçuk aylik yaklaşık 7 kilo civarında şuanda 9 aylık kıyafetler çok az buyuk geliyor 6 ayliklar üzerine olmamaya başladı bence 6 9 ay alin bir süre birqz büyük giysin daha uzun süre kullanılır en azından
Biz o kdr değiliz kilo olarak 5200 kilosu. 2. Ayı yeni bitti. 6 aylık aldım birazda 3 aylık aldım. Lcw kaliteli evet e bebek daha uyguna geldi indirimden.

Fenalık geldi memeden helak oldu çocuk. Kus kus öldü. Biberonu içerken de zorlanıyor artık Boğazı acıdı sanırım.
Memeyi kesip atasım var o derece sinirliyim.
Başka bir sorundur belki ya biberonda niye zorlansın. Dil baği filan gibi şeyler diyolar olabilir mi?

Tıkanıklık süt çokluğuyla ilgili değil bence. Sütüm çok değil ama bir gece tekini vermeyi atladım sanırım. Bu yüzden benim 1 haftadır aşırı bir sertlik var birinde. Ne kadar masaj yapsam geçmedi. Emince de değişmiyor. Sağmakta da zorluk yaşıyorum. Ne yapsam bilemedim. Üstü de kıpkırmızı sıcak:KK43:
Üşütmüş olabilirsin ben üşütüncr genelde öyle oluyor göğüslerim

Kızlar sütü tazyikli gelen var mı? Öyle olduğunda bebeğiniz nasıl tepki veriyor. Benim bazen öyle geliyor sanırım bir tutuyor bir bırakıyor ağlıyor sinirleniyor. Bazen boğazına kaçırıyor öksürüyor. Gazdan dolayı da olabilir ama kafam karıştı valla
Benimde öyle tutuyo bırakıyo sinirleniyo sinirlenincede ağlıyor. Biraz daha büyüyünce belki çevirebilirler.

Ben 4 kg olunca 2 numaraya geçtim 1 oluyordu aslında. 2 de büyük oluyor bayadır. Ama primanın 2 sinde hiç sızma olmayınca devam ettim.
Sanırım tam sınır kg olunca 4-6 devam etmek daha mantıklı. En azından 3 e geçerken ben öyle yapmayı düşünüyorum
s_gofret s_gofret bacağında ve göbeğinde iz yaptı canım Prima 2 numara. 😕 Bende Molfix 3 beden aldım bugün marketten. Kız küçük boy alıp bir deneyin dedi. Sızdırma ve pişik olmazsa güzel gibi. Hafif.

Premium Care 3 numara bizde fena iz yaptı🙁kilo aralığı da 6-10.Bu çocuk 10 kiloyu geçmiş de olamaz.Neden böyle oldu anlamadım.Elimde de stok var.Napicam bilmem.Olmadi 4 mu alıp denesem.Ya da iz varsa kesin dar mi demek.E o zaman da çocuk ağlamaz mi.Keyfi de yerinde bilemedim ki.

Premium Care 3 numara bizde fena iz yaptı🙁kilo aralığı da 6-10.Bu çocuk 10 kiloyu geçmiş de olamaz.Neden böyle oldu anlamadım.Elimde de stok var.Napicam bilmem.Olmadi 4 mu alıp denesem.Ya da iz varsa kesin dar mi demek.E o zaman da çocuk ağlamaz mi.Keyfi de yerinde bilemedim ki.
Bize de 7-12 kilo aralığındaki bez iz yapıyo 4 de ciddi büyük. Ama minik paket al dene istersen

Ben de 3 aylık 3 numara stokladım. 8 kiloya kadar kaldırır 3 gibi geldi

X