Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Şokun ki de iyiymiş
Bnde yazın BİM’den 2 paket almıştım paket 10 ₺ ye çok iyiydi
2 gün önce ebebek te vardı indirim kelke baksaydın hep yazdılar buraya

E bebekte ki indirimli hali kuponlu halinden pahalı, o yüzden almadım 😌 şu şubat kampanyaları bitince bi zahmet bir kupon verirler inşAllah 😎

Kızlar selam, bebeğimize ana kucağı gerekli birşey mi?

gece anne yanı yatağında gündüz de odasında beşiğinde uyur diye düşündüm, uyanıkken de salonda oyun halısı üzerinde vs vakit geçirse biraz büyüyünce de odanın bir köşesine çit alsam diyorum, ne zaman oturacak çocuk ana kucağına?

bazıları çok lazım elim ayağım oldu diyor bazıları biz almadık alsak da çocuk içinde durmadı özellikle 6 -7 aydan sonra emeklemeye başladıkça hiç kullanmadık diyor, işin işinden çıkamadım sanırım alsak da çok kısa kullanacak :KK43:

gece anne yanı yatağında gündüz de odasında beşiğinde uyur diye düşündüm, uyanıkken de salonda oyun halısı üzerinde vs vakit geçirse biraz büyüyünce de odanın bir köşesine çit alsam diyorum, ne zaman oturacak çocuk ana kucağına?

bazıları çok lazım elim ayağım oldu diyor bazıları biz almadık alsak da çocuk içinde durmadı özellikle 6 -7 aydan sonra emeklemeye başladıkça hiç kullanmadık diyor, işin işinden çıkamadım sanırım alsak da çok kısa kullanacak :KK43:

Şans işi sanırım. baby plus sallanır anakucağı aldık, 10 dk durmuyor içinde. Başka çocuk belki sever.

Kısa süre Bile dursa elin ayağın olur doğru ama tamamen şans işi.Biraz büyüdüğünde belki sever arada koyup deniyorum.

Oyun halısını üstünde vakit geçirmesi için 3 ayı geçmeli sanki benimki Durmaz oyun halısında.

Çocuk 0-3 aylıkken oyun halısının üstünde durmaz bence. En azından siz mutfakta kahvaltı yaparken toplarken gözünün önününde olur. Müzikli sallanan bişey olursa vakit geçirir hemen sıkılmaz bence

Şans işi sanırım. baby plus sallanır anakucağı aldık, 10 dk durmuyor içinde. Başka çocuk belki sever.

Kısa süre Bile dursa elin ayağın olur doğru ama tamamen şans işi.Biraz büyüdüğünde belki sever arada koyup deniyorum.

Oyun halısını üstünde vakit geçirmesi için 3 ayı geçmeli sanki benimki Durmaz oyun halısında.

Çocuk 0-3 aylıkken oyun halısının üstünde durmaz bence. En azından siz mutfakta kahvaltı yaparken toplarken gözünün önününde olur. Müzikli sallanan bişey olursa vakit geçirir hemen sıkılmaz bence

Hadi ya 0-3 aylıkken su yukaridan oyuncak sarkan dikdörtgen kucuk oyun halilari işimi görür sanmıştım, durmaz mı ki onda 😕

Bir de evet şu mesele ben mutfağa, lavaboya gittiğimde çocuğu nereye bırakacağım..

Peki sizce elektirikli sesli mi olmalı, nuna leaf öneriyorlardı ama kendi kendine sallanmıyor ek aparat falan lazim, ikinci el 4moms mı baksam diye düşündüm onun da ikinci elleri bile 2500 ya durmazsa diyorum icimden :))

Hadi ya 0-3 aylıkken su yukaridan oyuncak sarkan dikdörtgen kucuk oyun halilari işimi görür sanmıştım, durmaz mı ki onda 😕

Bir de evet şu mesele ben mutfağa, lavaboya gittiğimde çocuğu nereye bırakacağım..

Peki sizce elektirikli sesli mi olmalı, nuna leaf öneriyorlardı ama kendi kendine sallanmıyor ek aparat falan lazim, ikinci el 4moms mı baksam diye düşündüm onun da ikinci elleri bile 2500 ya durmazsa diyorum icimden :))
Durmaz canım. Onlara ilgisi 3. Aydan sonra yavaş yavas başlar sende yanında durursun beraber oynarsınız. Ben elektrikli sesli olandan aldm baginin. İşimi görüyor. Sabahtan akşama kadar tabiki durmuyor sıkılıyor ama kahvaltı yaprken toparlarken oyalıyor. Sonra sıkılıp ağlıyo tabi 😂

Arkadaşlar bezin küçük geldiğini nasıl anlıyoruz. Bez kesinlikle belinde ve bacağında iz yapmayacak mı? Bez alırken bebeğin kilosunu ortalayacak mıyız. Mesela 5 kg ise 5-7 kg yazandan mı alacağız 4-6 kg mu?

Arkadaşlar bezin küçük geldiğini nasıl anlıyoruz. Bez kesinlikle belinde ve bacağında iz yapmayacak mı? Bez alırken bebeğin kilosunu ortalayacak mıyız. Mesela 5 kg ise 5-7 kg yazandan mı alacağız 4-6 kg mu?
Bacağını sıkıyorsa küçüktür bnm için bu yeterli oluyor 😬
Mevcut kullandığın numarayı yükselteceksin
1 no mesela kullanıyorsan 2 ye geçmelisin 1 den 3 atlamak olmaz çok büyük olur

Oyun halısını 2.5 -3 aydan sonra kullanmak daha iyi oluyor çünkü öncesinde bebe durmuyor amca 5 Dk zar zor büyüdükçe kavramaya başladıkça daha iyi oluyor
Ana kucağı için bişey diyemicem almadım evde daha çok puset kullandık reflü yatağında yatırdım
Bnce duruma göre al ilk 20 gün bakarsın ihtiyaç görürsün alırsın

Bu da çocuktan çocuğa fark eden bir şey bence
Benim arkadaşımın bebeği 2 aylık
Bu oyun halısının üstünde kendi kendine takılıyor 😀

Durmaz canım. Onlara ilgisi 3. Aydan sonra yavaş yavas başlar sende yanında durursun beraber oynarsınız. Ben elektrikli sesli olandan aldm baginin. İşimi görüyor. Sabahtan akşama kadar tabiki durmuyor sıkılıyor ama kahvaltı yaprken toparlarken oyalıyor. Sonra sıkılıp ağlıyo tabi 😂
Ay evet baginin dandini modeli su an e bebek indiriminde ona da bakayim araştırayım, dogru diyorsunuz bebek doğmadan önce insan hayal edemiyo sanki cocugu hep kucagimda tutacakmisim hic bırakmayacakmışım gibi 😅 ama az birsey oyalasa bile yeter
Oyun halısını 2.5 -3 aydan sonra kullanmak daha iyi oluyor çünkü öncesinde bebe durmuyor amca 5 Dk zar zor büyüdükçe kavramaya başladıkça daha iyi oluyor
Ana kucağı için bişey diyemicem almadım evde daha çok puset kullandık reflü yatağında yatırdım
Bnce duruma göre al ilk 20 gün bakarsın ihtiyaç görürsün alırsın
Eveet bunu da düşündüm simdiden almasam diye sadece indirimdeyken alinacaksa alayim diye danıştım aslinda ama ihtiyaca gore almak da mantikli 👍🏻

5-7 kg yazandan alınmalı, ben öyle yapıyorum.

.
Bacağını sıkıyorsa küçüktür bnm için bu yeterli oluyor 😬
Mevcut kullandığın numarayı yükselteceksin
1 no mesela kullanıyorsan 2 ye geçmelisin 1 den 3 atlamak olmaz çok büyük olur
Molfix 3 beden aldım. Gayet hafif bir yapısı var. İnşAllah pişik filan yapmaz.🙏🏻
Ana kucağı bende Fisher Price Ormanlı modeli var. Kızım günü yarısı onda geçiriyor. Onda sallanıyor, önüne koyduğumuz oyuncaklara bakıyor. Uyuyor. Benimki manuel. Elektrikli bir model daha işe yarardı.

Oyun halısı düz ben kusma korkusuz düz şekilde daha yeni yeni yatırıyorum ki çok kusan reflülü bi bebek filan değildi. Ilk 20 gün de anakucağında uyudu reflü yatağı almadım o eğimli diye onda yattı. Ilk bir aydan sonra yanımda yatıyor emerek uyuyor 🥲 beşiğinde hiç uyumadı bir gece bile 🥲

trendyolda e bebek kampanyası vardı,
tişörtler 7 lira şortlar 8 lira falan
renkleri modelleri çok güzeldi, kendime 6 takım yapmıştım haziranda bebek 4 aylık bende 6 ay aldım
ilk geldiklerinde gözüme küçük gelmişti ama emin olamamıştım
bide iadeye zamanım olmadı kaldı öyle, ama maalesef hepsi yazın ona olmayacakmış belli
ama şu an bakıyorum da hem e bebekte hem de bi kaç mağzada aldığım bi kaç ürün kalıp olarak cok küçük

oğlum 30 günlük üzerinde 3 ay yazan e bebek zıbını tam oluyor
A101 e bebek ürünleri gelmişti kumaşı cok güzel diye 6-9 ay yazan zıbın ve alt almıştım
o bile tam oluyor oğlana, artık tek tek deneyip alacağım kıyafetleri

trendyolda e bebek kampanyası vardı,
tişörtler 7 lira şortlar 8 lira falan
renkleri modelleri çok güzeldi, kendime 6 takım yapmıştım haziranda bebek 4 aylık bende 6 ay aldım
ilk geldiklerinde gözüme küçük gelmişti ama emin olamamıştım
bide iadeye zamanım olmadı kaldı öyle, ama maalesef hepsi yazın ona olmayacakmış belli
ama şu an bakıyorum da hem e bebekte hem de bi kaç mağzada aldığım bi kaç ürün kalıp olarak cok küçük

oğlum 30 günlük üzerinde 3 ay yazan e bebek zıbını tam oluyor
A101 e bebek ürünleri gelmişti kumaşı cok güzel diye 6-9 ay yazan zıbın ve alt almıştım
o bile tam oluyor oğlana, artık tek tek deneyip alacağım kıyafetleri
Ebebegin 3 aylık zıbını boydan 20 günlükken gerdirmeye başlamıştı. 50 günlükken civilin 6 ay yazan takımını giymeye başladı. Gidisata göre almak lazım 😬 ben yazlıkları asla kestiemiyorum. Arkadaş 9-12 ay elbise almış penye. Iki kez incecii kivırdım kolunu tam oldu. Kıvırmayınca biraz elinin uzerine geldi.

X