Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende şu an uykuya dalmasını bekliyorum Gaz sıkıntısı arttı ve uykuya hemen dalamıyor. Damlaya başladım 3 gündür biraz daha rahatladı. Evet var annem 40 gün kaldı gitti, her gün kız kardeşim geliyor. Aynı sitede oturuyoruz o yüzden şanslıyım. Tek başına zor gerçekten kızıma bakıyor işlerimi hallediyorum evde ya da biraz uyuyorum. Ya da hava alayım bi diyorum bahçede üşenmezsem.Böyle dönüşümlü gidiyor. Dışarı çıkmak tam bir kaos havalar güzelleşince daha kolay olur diye düşünüyorum. Arada anneme , kv deye çıkarım da bir avmye şimdi gidemem bebek arabasını da severse inşallah bahçede de gezdiririm. Uyanıkken öyle güllük gülüstanlık takılmıyor gözümü korkuttu bu kız benim

Emzirme danışmanından destek al onlar çözüyor bu tarz durumları

Sırtına vurma daha da kaçarmış alnının ortasına masaj yap.. yukarı doğru parmağını basyır çektir.
Benimki kahverengiyi komple alabildi uçlar çok büyük olmasına rağmen. Destek al tutturamadıysan. Uzun vadede daha da zorlayabilir.

Kızlarr benim bebişin astronot tulumu küçük gelmeye başladı
Owlinin kundak gibi olanlardan da var ama elleri açıkta kalıyor çok sevmedim.
Tekrar bi astronot alsam gereksiz mi olur bu saatten sonra? Ama almazsam çocuğa me giydiricem dışarı çıkarken

Yani biraz gereksiz olur 15-20 gün sonra giyilmez
Peluş tarzı tulum alsan
Bn açık alana çıkacaksam öyle giydiriyorum

B BitterCikilata bitterim 36.9 37 ateş mıdır?Bı defa 37 ölçtüm.Onun dışında 35.9 36 kusurlerde.Strese girdim.Hic iyi değilim.Doktora gidicektim ona da gidemedim.Esim covid testi verdi sonucunu beklioruz.Ben cumartesi verdim negatifti.Onunki gelsin ben gidicem teste

Kız çocuklarında çok fazla gaz olmaz derler ama o da yalanmış demek Bana herkes erkek çocuğu gaz çok olur modunda yaklaşıyor

Biz avm ye 16 günlükken gittik. Kuzu gibiydi. Emzirme odasında beslendi sonra alışverişler yaptık yemek bile yedik. Eve girer girmez bastı çığlığı. Uyanıkken bizde de durum aynı yani:)

Aynı sitede olmaları muhteşemmiş. Çok büyük avantaj. Biz aynı şehirde değiliz. Bakıcı arıyorum her yere haber saldım.

Burası çok rüzgarlı bence cok gerekli ya. Sadece astronotla kucağımda az önce sokakta bi tur attık geldik. Gerekirse içine incecik giydirirsin ama rüzgarı bütün kesiyo ben çok rahat ediyorum. Battaniyeye saramıyorum. Mont gibi bi şey illa lazım. E bu sefer poposu kalcak derken içime anca bu siniyo.

Doktor 38den asağı ates gözüyle bakmıyo

Yani biraz gereksiz olur 15-20 gün sonra giyilmez
Peluş tarzı tulum alsan
Bn açık alana çıkacaksam öyle giydiriyorum

Doğru söylüyorsunuz kızlar peluş tarzı bişey zaten elimdeki de ondan memnundum 9 ayını alacağım şimdi o zaman kalıpları biraz dar hem bunalmaz da içinde

Emzirme danışmanından destek al onlar çözüyor bu tarz durumları

Ben de zamanla düzelir diye düşünüyordum Küçüklüğüne vermiştim. Doktora danışayım tekrar. Önerir belki birini.

Doktor 38den asağı ates gözüyle bakmıyo
Hiç bilmiorum Mervem.Beslenmesi yerinde,gayet hareketli,huzursuzluğu yok.Ben mi taktım yine çocuğa acabaBak ateş olcerim bu.Eger ateşi yüksek bulursa uyarı veriyor.Aylara göre ölçümü var.Uyari vermedi.Ama ben taktım yineArtık hayatım cehenneme döndü

Eklentiler

• IMG_20220221_144445.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20220221_144342.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 44
Keyfi yerindeyse hiç elleme. Benim de bi gün ateslendi 38.3 bile gördüm ama gülmeye oynamaya devam ettim keyfi yerinde diye 38i geçtikçe suya soktum o kadar. 38 olursa ateş düşürücü verirsin. Sakin ol.

Anlık olanlar önemli değil devamlı olursa gidersin
Drlar onu yetişkinde ateş bebek vücut ısısı görüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…