Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Onu biliyorum
Kutunun üstüne kocaman resmini basmışlar zaten kullanım şekli diye 😂
Ama millet yinede içine kaçıyor yazmış
Ondan çekindim açıkçası
Zırt pırt elini sok ittir
Hijyen falan kalmaz diye düşündüm 🙈

Keşke bu kadar çok çeşit olmasaydı ya herşeyden bir model olsaydı Alıp geçseydik 😂
Hahaha eskiden çeşit mi varmis, hepimiz de büyümusuz dimi 🤪🤣🤣
Ben galiba 3 numara bezi de biraz abarttım. 🤦🏻‍♀️ 4 numaraya geçen var mı?
13 kasim dogumlu benimki, 3 ay 1 haftalik yani, 3 numara bezden birkac gunluk kaldi bitmek uzere, ardindan 4e gececegiz ama, benim bahsettigim baby turco/sleepy, onlar küçük oluyormuş digerlerine gore. O sebeple karsilastirma yanlış olabilir. Şuan benim bebe 6bucuk kiloyu gecti.

Hahaha eskiden çeşit mi varmis, hepimiz de büyümusuz dimi 🤪🤣🤣

13 kasim dogumlu benimki, 3 ay 1 haftalik yani, 3 numara bezden birkac gunluk kaldi bitmek uzere, ardindan 4e gececegiz ama, benim bahsettigim baby turco/sleepy, onlar küçük oluyormuş digerlerine gore. O sebeple karsilastirma yanlış olabilir. Şuan benim bebe 6bucuk kiloyu gecti.
Ben de o civar 4e geçebilirim 🤣 bez goon kullanıyorum bilmeyen yoktur. 🤣 Minik bi tık büyük bu sleepy ve baby turcodan. Geniş daha çok. Ama 7 kilo olmadan 4 geçiyon sen de 🤣

Ben de o civar 4e geçebilirim 🤣 bez goon kullanıyorum bilmeyen yoktur. 🤣 Minik bi tık büyük bu sleepy ve baby turcodan. Geniş daha çok. Ama 7 kilo olmadan 4 geçiyon sen de 🤣
Goonu da iyi diye duymustm bi arkadasimdan, sonunda bulduysan bebuke gore, super olmus 🤭. Valla en son 2 hafta once tartilmisti belki de 7dir ajdjsjd. Ya isin esprisi bir yana, bence kilodan ziyade, etleri butlari gobusleri önemli 🤣

Goonu da iyi diye duymustm bi arkadasimdan, sonunda bulduysan bebuke gore, super olmus 🤭. Valla en son 2 hafta once tartilmisti belki de 7dir ajdjsjd. Ya isin esprisi bir yana, bence kilodan ziyade, etleri butlari gobusleri önemli 🤣
Kız bacaklar hep iz delirecem ben 5e mi geçsem napsam. Normal kilolu yani ben anlamadım.

Benim oğlan sağ memeyi alırken sıkıntı yok
Ama sol memeyi alırken kavga ediyor resmen
Meme uçları aynı, büyüklük sertlikler aynı ikisi de aynı oran da süt veriyor ama solla savaşı büyük

Sinirden ısıra ısıra sol meme yara oldu
Her Emzirme anında Hüngür hüngür ağladım
Sonra pompa ile çekmeye başladım derken

Akşam penaten krem vardı onu sürdüm
Avent silikon kapak ile kapattım yarım gün boyunca emzirmedim hep pompa ile sağdım

Bu sabah kremi sildim temizledim ağrım azaldı,
emzirirken o ilk acısı azaldı, bilgilendirme olsun ❤️

Benim oğlan sağ memeyi alırken sıkıntı yok
Ama sol memeyi alırken kavga ediyor resmen
Meme uçları aynı, büyüklük sertlikler aynı ikisi de aynı oran da süt veriyor ama solla savaşı büyük

Sinirden ısıra ısıra sol meme yara oldu
Her Emzirme anında Hüngür hüngür ağladım
Sonra pompa ile çekmeye başladım derken

Akşam penaten krem vardı onu sürdüm
Avent silikon kapak ile kapattım yarım gün boyunca emzirmedim hep pompa ile sağdım

Bu sabah kremi sildim temizledim ağrım azaldı,
emzirirken o ilk acısı azaldı, bilgilendirme olsun ❤️
Bunu çok yakın bir arkadaşımda söylemişti tuhaf gelmişti
Çocuğu aylarca sağ memeyi almış sol memeyi almamış
Üçüncü ayın sonunda anca alıştı demişti.

Bunu çok yakın bir arkadaşımda söylemişti tuhaf gelmişti
Çocuğu aylarca sağ memeyi almış sol memeyi almamış
Üçüncü ayın sonunda anca alıştı demişti.

Ben de açıkçası bir sebeb bulamadım
İkisi arasında görünürde bir fark yok
Süt doluluk oranı da aynı ama bilemedim 🤷🏻‍♀️

Dünyanın kötü şeyi meme ucu yarası bence
Onu da ufak bir çözüm bulmak benim için
Aya astronot yollamak gibi gurur verici su an 🤣🤭😂

Tecrübeli anneler ❤️ Süt sağma pompasıyla ilgili önerilerinizi bekliyorum. Elektronik mi, manuel mi olmalı? Yurtdışından alıp kullandığınız özel markalar varsa onlar da olur, getirtebilirim.
Tecrübe ve önerilerinizi bekliyorum 🤗

Tecrübeli anneler ❤️ Süt sağma pompasıyla ilgili önerilerinizi bekliyorum. Elektronik mi, manuel mi olmalı? Yurtdışından alıp kullandığınız özel markalar varsa onlar da olur, getirtebilirim.
Bende kiwinin elektriklisi var canım, memnunum. İlk günler mastit olmamak için kullandım, şimdi oğlumu evde birkaç saatliğine bırakmam gerekirse veya gezmeye çıktığımızda emziremeyeceksem kullanıyorum. Çekim gücünde azalma olmadı, zamanla olur mu bilmiyorum. Manuel de var ama hiç kullanmadım. Mantıklı gelmiyor açıkçası. Yataktan kalkmayacak gibiysen ve priz uzaktaysa kullanışlı olabilir

Kesinlikle eleltrikli. Simdi bi cok marka iyi durumda sanırım. Ben lansinoh kullandım ilk 15 gün filan. Sonra gerekmedi. Ama hayat kurtardı.

Onu biliyorum
Kutunun üstüne kocaman resmini basmışlar zaten kullanım şekli diye 😂
Ama millet yinede içine kaçıyor yazmış
Ondan çekindim açıkçası
Zırt pırt elini sok ittir
Hijyen falan kalmaz diye düşündüm 🙈

Keşke bu kadar çok çeşit olmasaydı ya herşeyden bir model olsaydı Alıp geçseydik 😂
Yorumlarda gördüm bende ters içirince kaçıyor tabi diye😂 benim kutuda yazmıyor sanırım bende nette gördüm şaşırdım 😂

Aynen canım geniş kısmı çeneye gelicek şekilde bebeğin ağzına veriosun.Ama o şekilde de kaçıo emzik içine.Duzeltmek için elinle bı müdahalede bulunmana gerek yok.Bebegin ağzından hafifçe çektiğin an duzelio emzik.Ama dediğim gibi benim bebeğim bu düzene alıştı o yüzden bı sıkıntı yaşamıyoruz🥰
Bende diğer taraftan veriliyor diye düşünmüştüm video görünce şaşırdım 🤭 o şekilde de mi kaçıyormuş🙈 çok müdahaleye gerek yoksa sorun yoktur yani

Acaba ben 288 li Prima Premium Care 3 numarayı boşuna mı aldım yaa😭😭elimdeki 2 numara bitmek üzere 3 e gecicek.İnsallah yarıda kalmaz da kullanırım.Ben de kiwi elektrikli sağım makinesi kullandim memnun kaldım.

İlk çocukta lansinoh almıştım çift taraflı
6 sene geçti bunda onu kullanıyorum memnunum şu an

X