Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Mesela mama suyunu kaynatiorum o kaynattigim suyu beğenmeyip bı kaç defa daha kaynatiorum.Baska yerde kaynattigim suyu;mesela annemin evinde ya da kardeşimin evinde begenmiorum ve kaynattigim cezvede kimyasal olabileceğini dusunuorum.Ama kendim sürekli domestosla evi temizliorum ve ellerim çamaşır suyundan yandı geçen hafta.Heryeri yara içinde kaldı avuçlarım soyuldu.Daha bı iki gündür kendine geldi ellerim.İyi değilim hiç iyi değilim.

Biz de belirti vardı covit de ve hala antibiyotik devam ediliyor inşallah sizde olmaz
Ama acilen bi uzmandan destek al canım gittikçe ilerlerse zor bi süreç olabilir
Kuaför içinde bişi yoktur memeyi onun için bırakma
Sen kuruntulara taktıkça artmaya devam ediyor
Kendin evde kaynatıp yanında taşı belki için rahat eder
Domestosla temizledim yerde bebiş çok olmasın ciğerleri çekmesin

Hatta yumuşaksa yağlı süt olurmuş
Şişince ön sütlü oluyor hiç telaş etme bebiş çektikçe artar

Eklentiler

• 5D629588-CB07-4526-BF28-B145589FAF1B.jpeg
    76,2 KB · Görüntüleme: 45
Ne belirti vardi sizde bitterim ve kimden bulaştı bilio musun?Kaç gün sürdü hasta hali kızının?Hiç iyi değilim bitterim ben.Mama suyunu termosumda taşıyorum ama bitince annamedeysek orda kaynatiorum mecbur.Dedim ya hiç iyi değilim

Babamız getirdi Gripti bnm sonra boğaz ağrısı 15 gün sürdü bizim ağır geçti ama önlem için dr götürebilirsin cnm aklında kalmaz

Babamız getirdi Gripti bnm sonra boğaz ağrısı 15 gün sürdü bizim ağır geçti ama önlem için dr götürebilirsin cnm aklında kalmaz
Sordum doktorumuza canım.Atesini takip et eğer yükselirse gel dedi. Şimdi bişey yapmamıza gerek olmadığını söyledi.Napim sence götürüp test yaptırsam mi?Nasıl yapiolar testi,canı yanar mı ağlar mı?İnan bı de ağlamasını kaldiricak psikolojide değilim.Fenalasirim bana bişey olur bu sefer.Psikolojim berbat durumda.

Dr dediğini dinle cnm ateş olursa götür
Yetişkine yaptıkları gibi yapıyorlar

Destek almaya başlamadın mı sen ya

Ebebekte mi yok?
Başka sitede de bulamadım
Cam olanda 0-6 ay var
Aventin pp olanı yavaş akışlı yenidoğan diye geçiyor
Ondada camdan daha çok şikayet var.

Muhtemelen bende lansinoh alacağım
Karar veremediğim için biberon da bu indirimi es geçmeyi planlıyorum
Artık doğuma yakın içime sinen bir tane bakarım

Rabbim kolaylık versin
Ama bu şekilde kendini daha çok yıpratırsın

Onların bünyesi bizden daha dayanıklı İnan.
Ben covid olduğumda başta bilmiyordum arkadaşımın 6 aylık bebeği sürekli bendeydi. Kucağımdan indirmiyordum seviyordum meğerse covidmişim.

Sonra yavaş yavaş kendimi iyi hissetmemeye başladım.
Ama yine covide vurmadık

Arkadaşım hastaneye gidecekti. 5 yaşında bir çocuğu daha var onu götürecekti
Bebeğine bakacak kimse yok diye bakmam için beni çağırdı.
Gitmek istemedim bak rahatsızım ne olur ne olmaz dedim

Bir şey olmaz sen çok dikkatlisin zaten falan dedi.
Tüm gün yine ben baktım.
2 gün geçmeden tat koku gidince anladık
Ve bebek kucağımdan inmemesine rağmen ne ona ne de arkadaşıma bulaşmadı
Üstelik bütün aile hepsi aşısızdı

Onlar melek daha Rabbim korur merak etme
Sen kendini yıpratma yeter

Ben kullanıyorum. Çok memnunum sadece kapağı oturmadığı zaman akıtıyor dikkatli kapamak lazım.
Ben bundan ve büyüğünden aldım ekstra meme ucu aldınızmı yoksa olanımı kullandınız yeni doğan itibariyle sordum kullanılıyor dediler ama emin olmak istedim

Eklentiler

• 496083421_.jpg
    6,9 KB · Görüntüleme: 40
Bu kadar teferruuata gerek olmayabilir. Biberon ihtiyacı duyunca alın bence. Cam almayın. Pp alın camla aynı malzeme. Ansızın cam kırilabilir. Tam lazım olduğunda.
Benim aldığım pp canım cam değil. Dedim şimdiden alayım hastanede belki lazım olur inşallah sütüm gelir emer biberona gerek kalmaz

Ben covidliyim, pazar günü hc bsym yoktu, ptesi sabah kalktm genzim yanıyor ve burnum akiyor, oglene dogru da okulda halsizlesmeye basladim vucudun agridi, aksamina test verdim, sabah pozitif oldugunu ogrendim, ayni sabah oglumun da atesi yukseldi, halsiz huysuz huzursuz keyifsizdi cok, elimde parol vardi. 6 saatte bir vermeye başladım ama 4 saat civarında etkisi azaliyordu ates yukselmeye cocuk huysuzlanmaya basliyordu, uyuyamiyordu. 1 keresinde parol yerine dolven verdim, o zaman kesintisiz 3saate yakin uyudu. Aile hekimine sordm, dolven verme covidte onermiyoru dedi. Parolle devam ettim ama ertesi gece hc bsye gerek kalmadı çünkü atesi de düşmüştü ve halsizlik vs kalmadi keyfi yerine geldi ve atlattık bu kadarla.

Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun bitanem sana da kuzucuga da.Neyse ki çok sürmemiş de atlatmış kuzucuk.İnsallah biz de negatif çıkarız.Test verdim ben.Sonucu bekliorum.Bebege yaklasmiorum.Ama bebek için teste gerek görmedi doktorumuz.Sadece takip edin dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…