Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende hastaneye giderken araba da emziriyorum. Henüz hava almak için çıkmaya cesaret edemedim. Gaz sıkıntısı yüzünden de durmuyor. Meme de susuyor sadece
Bizimki de arabada duruyor tabi arada kriz geliyor
Bebek arabasını seviyor mu onda sürekli sürüyoruz ya rahat oluyor bebekler

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar

Yenidoğan olarak hangi biberonu aldınız
E bebek indiriminden almaya gideceğim.
Ama kararsız kaldım
Avent cam olanı alacaktım
Fakat bütün yorumlarda akıtma yapıyor yazıyor
Birde cam olanın yavaş akışlı olanını bulamadım :KK43:

Sür sağma makinasının biberonları var
Lansinoh marka şimdilik onu kullanıyoruz
Aventin cam olanını da aldım, cc artarsa onu kullanırım diye
İlk çocukta da öyle yapmıştım

Damlatma yapmamıştı ama kapağı kapatınca bir iki kere, kapak atmıştı onu hatırlıyorum

merve merve seninde bebeğin uyanıkken hep emmek istiyor mu? Az uyuyor ya
Kesinlikle istiyor ben tam bir emziğim. Yavaş yavaş memeyi on dakika filan bıraktırıp evde dolandırıyom. Sanki bende kokuyu filan alıyo ya memesiz durmuyo ama babasında yarım saat bi saat dolanabiliyo.

Kesinlikle istiyor ben tam bir emziğim. Yavaş yavaş memeyi on dakika filan bıraktırıp evde dolandırıyom. Sanki bende kokuyu filan alıyo ya memesiz durmuyo ama babasında yarım saat bi saat dolanabiliyo.
Bende gündüz oyalamaya çalışıyorum. Sürekli emince göğüslerin dolmasına izin vermiyorlar ya acaba süt de azalma oluyor mu nasıl sorsam bilemedim bunu 😄 göğüsler yumuşayınca süt yok demek değil dimi

Ebebekte mi yok?
Başka sitede de bulamadım
Cam olanda 0-6 ay var
Aventin pp olanı yavaş akışlı yenidoğan diye geçiyor
Ondada camdan daha çok şikayet var.

Sür sağma makinasının biberonları var
Lansinoh marka şimdilik onu kullanıyoruz
Aventin cam olanını da aldım, cc artarsa onu kullanırım diye
İlk çocukta da öyle yapmıştım

Damlatma yapmamıştı ama kapağı kapatınca bir iki kere, kapak atmıştı onu hatırlıyorum

Biraz daha bakınayım
Ama şuan baktıklarım arasında benimde yorumlar olarak en çok içime sinen lansinoh oldu
Eğer plastik alırsam Muhtemelen bende lansinoh alacağım

Cam istiyorum ama camada Karar veremediğim için biberon da bu indirimi es geçmeyi planlıyorum
Artık doğuma yakın içime sinen bir tane denk gelirse alacağım

Başka sitede de bulamadım
Cam olanda 0-6 ay var
Aventin pp olanı yavaş akışlı yenidoğan diye geçiyor
Ondada camdan daha çok şikayet var.

Biraz daha bakınayım
Ama şuan baktıklarım arasında benimde yorumlar olarak en çok içime sinen lansinoh oldu
Eğer plastik alırsam Muhtemelen bende lansinoh alacağım

Cam istiyorum ama camada Karar veremediğim için biberon da bu indirimi es geçmeyi planlıyorum
Artık doğuma yakın içime sinen bir tane denk gelirse alacağım
Bugün jokerde indirim varmış baktım da akış hızı yazmıyor biberonda

Daha dün akşam bezelye yedim. Hiç gaz yapan listelerde görmemiştim:KK43: Geriye ne kalıyor anlamadım:KK43: Gaz probleminiz kaçıncı haftada çözüldü? 4-5 aya kendiliğinden gider dedi doktor ama 4-5 ay çok uzun süre :KK43:
Ikinci aydan sonra hafifledi, artik kendi gazini kendi cikariyor mesela🥰
Bak bizim diyetisyenimizin paylastigi liste var onu ekliyim ordan bak gaz yapan besinlere, ben ona uydum hep

Eklentiler

• C21FABD5-1CAA-4284-B7C2-9B13AF87573D.jpeg
    C21FABD5-1CAA-4284-B7C2-9B13AF87573D.jpeg
    131,5 KB · Görüntüleme: 55
  • 38A46724-F80E-4675-98E3-6CCCA583F5D6.jpeg
    38A46724-F80E-4675-98E3-6CCCA583F5D6.jpeg
    82,7 KB · Görüntüleme: 49
Bende gündüz oyalamaya çalışıyorum. Sürekli emince göğüslerin dolmasına izin vermiyorlar ya acaba süt de azalma oluyor mu nasıl sorsam bilemedim bunu 😄 göğüsler yumuşayınca süt yok demek değil dimi
Yok ya asla o bi kriter değil. Aç kalsa huysuz olur. Bi de aylık kilo alımi mühim gerisi gün içinde sen nasıl rahat edersen öyle olsun. Kimsenin de tembihi ben söyle yapıyom böyle yapıyom demesi mühim değil. Aha on günü kaldı ilk 3 ay yani 4. Trimester denen dönemin bitmesine. On gün daha köle etsin bakalım. Sonrasında yavaş yavas bi düzen oturtmaya çalışcam bakalım becerebilirsek. Bir kaç gün denerim olmazsa devam böyle. 4. Ayda bi uyku gerilemesi dönemi oluyomuş zaten. Bakalım nasıl olcak. Onu da sağ salim atlatabilirsek bi tık daha ciddiyetle denerim rutin oluşturmayı. Şimdilik düşüncelerim böyle. Ama eninde sonunda canları ne istiyosa o oluyo. Sen hiç yapamıyorum edemiyorum filan diye düşünme. Her bebek de her anne de ayrı.

Yok ya asla o bi kriter değil. Aç kalsa huysuz olur. Bi de aylık kilo alımi mühim gerisi gün içinde sen nasıl rahat edersen öyle olsun. Kimsenin de tembihi ben söyle yapıyom böyle yapıyom demesi mühim değil. Aha on günü kaldı ilk 3 ay yani 4. Trimester denen dönemin bitmesine. On gün daha köle etsin bakalım. Sonrasında yavaş yavas bi düzen oturtmaya çalışcam bakalım becerebilirsek. Bir kaç gün denerim olmazsa devam böyle. 4. Ayda bi uyku gerilemesi dönemi oluyomuş zaten. Bakalım nasıl olcak. Onu da sağ salim atlatabilirsek bi tık daha ciddiyetle denerim rutin oluşturmayı. Şimdilik düşüncelerim böyle. Ama eninde sonunda canları ne istiyosa o oluyo. Sen hiç yapamıyorum edemiyorum filan diye düşünme. Her bebek de her anne de ayrı.
Teşekkür ederim. ☺️ Kilo alımı güzel gidiyor şükür.

Kızlar olanca moralim bozuldu.Bilenler bilio beni postpartum yaşıyorum.Asiri takintilarim var.Gittikce arttı.Mesela iki gündür emzirmeyi bıraktım.Gittigim bı kuaförün temizliğini beğenmedim.Kesin manikür yapılırken hepatit ya da başka bulaşıcı bı hastalik kaptım bebeğime de bulastirmayim diye emzirmeyi bıraktım.Kiz kardeşim bugün pozitif çıktı.Bi haftadır sürekli beraberiz kızımı sevdi,öptü,sütünü içirdi.Ondan başka kimsede yok test yaptirdi eşi ve çocukları.Ben de gidip test verdim sonucu bekliorum.Ya bebeğim kaptiysa diye ağlamaktan delirdim artık.Kendimi kaybettim,yatağa düştüm duydugumdan beri.Bebegi covid geçirenler var mı aramizda.İnsallah hicbisey çıkmaz.Teste de goturmedim biseyi yok şuan diye ama ben zihnen ve bedenen artık hiç iyi değilim.

X