Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
O zmn hemen bir biberon temizleme deterjanıda alayım
Offf hiç araştırmamıştım
Hangi marka alsam ki o_O
Green clean kullanıyorum memnunum yorumlara bakarak almıştım bende
İnşallah öyledir. Mantıklı tabii aynı bulaşık deterjanı kullanılmaz. Peki kaşıkla damla falan veriyorum kaşığını ayırıp onun da deterjanını ayrı kullanmak lazım o zaman. Hiç aklıma gelmemişti:KK43:
Ne marka kullanıyorsunuz alayım ben de
Valla canım işte annenin tercihine kalmış çok pimoirikli değilim mikropta alsın dersen kaynatma
Bana kalırsa bn kaynatma taraftarıyım dr gittiğinde sorsana o ne diyecek 😍
Başlarda deterjanıyla yıkayıp suda kaynatıyodum sonra sterilize ediyordum🤣 şuan o kadar vaktim yok sadece sıcak suda yıkıyorum yere düştüyse deterjanla yıkıyorum çok nadir kaynatıyorum🙈

şu an ebebekte korbell çöp kovası indirimi var bir saattir bakışıyorum alamadım bir türlü.
Ne dersiniz alınmalı mı tecrübeli anneler.
Ben aldım kullanıyorum ama çok çok lazımlı bir şey değil bence balkonun varsa çöp atmaya üsenmiyorsan gerek yok sık sık atman gerekiyor çünkü kakalar kokuyor. Alcaksanda poşeti çabuk bitiyor stok yapmak lazım sürekli zam geliyor poşetinden dolayı ek gıda dönemine kadar kullanmayabilirim kovayı😂

Green clean kullanıyorum memnunum yorumlara bakarak almıştım bende

Başlarda deterjanıyla yıkayıp suda kaynatıyodum sonra sterilize ediyordum🤣 şuan o kadar vaktim yok sadece sıcak suda yıkıyorum yere düştüyse deterjanla yıkıyorum çok nadir kaynatıyorum🙈
Bu arada Emzik için yazdım bunu şuan biberon ve sagma makinesi kullanmıyorum kullandıgım dönem onların temizliğine dikkat ediyordum bence dikkat edilmesi de gerekir🤗

therealsinner therealsinner burda yazdığım e bebeğe yolun düşerse git çok büyük
Katılıyorum e bebekler içindeki en güzel mağaza beylikdüzündeki büyük 2 katlı. Ben artık mall off dakini çok beğenmiyorum talan ediyorlar karışık herşey 🤭🤭 floryada da var orasıda güzel 😊

Katılıyorum e bebekler içindeki en güzel mağaza beylikdüzündeki büyük 2 katlı. Ben artık mall off dakini çok beğenmiyorum talan ediyorlar karışık herşey 🤭🤭 floryada da var orasıda güzel 😊
Zaten bn mağazada aradığımı bulamıyorum Çarşamba pazarı gibi karışık oluyor nette buluyorum 😂😂😂Floryadakine hiç gitmedim bi dahakine oraya gittiğimde bakıcam
Artık kendimize bişe bakmıyoruz ki ne var yok çocuklara 🥰😂

Bende gaz problemi yüzünden araları açmaya çalışıyorum ama durmuyor uyanıkken meme istiyor sürekli. Doktorumda istedikçe ver dedi
Dün gece şehir dışında olunca başka doktora gittik. O da her ağlayınca verin, günde 15 kere beslenmeli dedi. Kilo alımı normalken bana fazla geçdi açıkçası. Yavrum zaten gaz sıkıntısı çekiyorken kötülük olur gibi geliyor.

Dün gece şehir dışında olunca başka doktora gittik. O da her ağlayınca verin, günde 15 kere beslenmeli dedi. Kilo alımı normalken bana fazla geçdi açıkçası. Yavrum zaten gaz sıkıntısı çekiyorken kötülük olur gibi geliyor.
Bana da bugün doktor istedikçe emzir dedi. Uyanıkken meme istiyor sürekli. Ondan önce ki doktor da çok gazlanır 2 saatte 1 emzir dedi. Doğru düzgün uyumuyor gündüz susmuyor memesiz, akşam olunca da ağlıyor uyuyana kadar. Gece aralıklı emzirebiliyorum sadece. Durmuyor huzursuz uyanıkken ne yapacağımı şaşırdım. Damla yazdı doktor bakalım işe yarar mı sab simplex

Zaten bn mağazada aradığımı bulamıyorum Çarşamba pazarı gibi karışık oluyor nette buluyorum 😂😂😂Floryadakine hiç gitmedim bi dahakine oraya gittiğimde bakıcam
Artık kendimize bişe bakmıyoruz ki ne var yok çocuklara 🥰😂
Aynen öyle ilk öncelik onların 🥰🥰 bende mağazaya gidip yine ne alıcaksam netten alıyorum 🤣🤣

Bana da bugün doktor istedikçe emzir dedi. Uyanıkken meme istiyor sürekli. Ondan önce ki doktor da çok gazlanır 2 saatte 1 emzir dedi. Doğru düzgün uyumuyor gündüz susmuyor memesiz, akşam olunca da ağlıyor uyuyana kadar. Gece aralıklı emzirebiliyorum sadece. Durmuyor huzursuz uyanıkken ne yapacağımı şaşırdım. Damla yazdı doktor bakalım işe yarar mı sab simplex
Gaz olayı çok zormuş:KK43: bir de çok fazla gaz çıkarmasına rağmen yetmiyor. Dük gece tüm batım ultrason da çektirdik yine gaz dolu.
Sanki emzirdikçe gazı da artıyor. Tam gazı çıkıyor hafif susuyor emzirme sonrası tekrar başa dönüyoruz:KK43:
Bizim de denediğimzi damlalar; Aguline, Colinox, Mommys bliss
Fayda ediyor mu bilmiyorum:KK43:

Gaz olayı çok zormuş:KK43: bir de çok fazla gaz çıkarmasına rağmen yetmiyor. Dük gece tüm batım ultrason da çektirdik yine gaz dolu.
Sanki emzirdikçe gazı da artıyor. Tam gazı çıkıyor hafif susuyor emzirme sonrası tekrar başa dönüyoruz:KK43:
Bizim de denediğimzi damlalar; Aguline, Colinox, Mommys bliss
Fayda ediyor mu bilmiyorum:KK43:
Gaz evet çok zor hem kendine dikkat edeceksin hem bebeğe kendi ayaklarını sıcak tut banyo sonrası bebişin ayaklarını saç kurutmayla ısıtıyordum bn o da gaz çıkarttırıyordu
Gaz için bu çayı dene rahatlatıyor rezene kimyon muskat anason kişniş aktardan çektir çay gibi frenchpress de demle yemek sonrası iç bn faydasını gördüm
Yediklerine de dikkat et soğuk yeme süt ürünleri

Kızlar kızım kıyafetlerinin her birini toplasanız iki defa anca giymiştir.Evde dolap beklio onca şey.Sizce Dolap uygulamasından satışa koysam alan olur mu?Markalı,güzel ürünler leke,sökük hiçbir defosu yok.Hatta bazıları sadece yıkandı.Kizim ortalığı yikio giyineceginde.Deneyemedik bile çoğu şeyi.

bi tulum aldım cok güzel 150 tl, oğlana 1 kere giydirdim
dolap uygulamasına girip o marka. modele giriyorum
40-50 en fazla 60 falan yazmışlar
satmaya vicdanım el vermiyor

İnşallah öyledir. Mantıklı tabii aynı bulaşık deterjanı kullanılmaz. Peki kaşıkla damla falan veriyorum kaşığını ayırıp onun da deterjanını ayrı kullanmak lazım o zaman. Hiç aklıma gelmemişti:KK43:
Ne marka kullanıyorsunuz alayım ben de
Ben baby me kullanıyorum ama green clean içeriği en temiz olan aciliyetten baby me almıştım bitsin green clean alicam bende

Gaz evet çok zor hem kendine dikkat edeceksin hem bebeğe kendi ayaklarını sıcak tut banyo sonrası bebişin ayaklarını saç kurutmayla ısıtıyordum bn o da gaz çıkarttırıyordu
Gaz için bu çayı dene rahatlatıyor rezene kimyon muskat anason kişniş aktardan çektir çay gibi frenchpress de demle yemek sonrası iç bn faydasını gördüm
Yediklerine de dikkat et soğuk yeme süt ürünleri
Süt ürünlerini tamamen kesemedim ama süt içmiyorum. Sütlü tatlılar, pasta vs yemiyorum. Soğuk içmiyorum. Çay kahve içmiyorum. Ama ayaklarımı pek sıcak tutmuyorum:KK43: bendeki gaz direkt geçer mi ki? Sanki ilgisi olmadığını okumuştum.
Rezene ve kimyon çayı içiyorum günde 1 bardak. Anason da almış eşim ama uyku yapar bebeğe uyanamam diye içmedim. Her yemek sonrası mı içiyordun?

X