Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Düşüyorsa ne güzel. Emzirirken gelmez inşallah.
Ben hamilelikte 6,5-7 kilo gibi bir şey almıştım toplam. Eve geldiğim kiloylayım hala. 2 kilosu kalmıştı değişmedi. Umarım artmaz gerçekten
Valla ben süt üretiminden sebep böyle kolay zayıfladım bence. Hamile kaldığım kilodan yarım kilo daha aşağı inmişim ki diyet falan yapmadım baya da yiyorum.

Ben de 8 kg almıştım, ilk hafta hiç kilo gitmemiş gibi görünüyordu ama meğerse hastanede verilen serumların ödemiymiş ikinci haftadan sonra kendi kendine ödemlerim geçti kilo da aşağı indi. İki ayı buldu bu kiloya inmem işte, diyetsiz

Anne sütü her şeye şifaymış. Bebeklerin kulakları ağrıdığında iltihaplandığında falanda anne sütü damlatıyorlar diye duymuştum

Hemen bir MaşaAllah diyelim

Kızlar göğüsüm akşam üzeri yumuşuyor iyi çekemiyor sütü sizde de oluyor mu? Sağıp versem kaç cc yeterli olur

Maşallah ne güzel olmuş. Darısı bizim başımıza:)

Yenidoğan yastığı bunlardan mı kullandınız. Bebeğin kafansının şeklinden dolayı bunlar kullanılıyormuş sanırım

Eklentiler

• Screenshot_20220204-114157.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 31
Ne yapıyorsun öyle olduğunda? Gece 2 saatte 1 uyandığı için sıkıntı olmuyor ama gündüz uzun süre uyanık kalınca bu durumu yaşıyorum
3 4 gündür olmaya başladı. Sinirleniyor alamayınca mama veriyorum bazen. Bazen diğer memeye geçiyoruz o normalse. Akşama doğru oluyor benim.

3 4 gündür olmaya başladı. Sinirleniyor alamayınca mama veriyorum bazen. Bazen diğer memeye geçiyoruz o normalse. Akşama doğru oluyor benim.
Benimde akşam 8-9-10 civarları ikisi de oluyor Dün akşam emdi biraz yumuşadı yine, sağdım sütü 60 cc kadar daha verdim sonra almadı daha ama yine de memeyi istiyor emip uyuyabilmek için.. neyse en sonunda yoruldu da tuttu memeyi o şekilde uyudu

Evet mama da yese illa ki memede uyuyacak. Benim sütüm de azalıyor sağsam o kadar da çıkmaz damla geldi elimle denedim dün akşam. Galactago kullaniyodum ilk günler çok etkisi oldu. Sonra ishal yapmaya başladı. Humana cay da almıştım ama ilk günler sütüm zaten iyiydi etkisinden emin olamadım.

Uzun yaziyorum, uzman degilim ama zamaninda mecburiyetten pompa basinda çoook çalistim. Vakti zamaninda bu konuda pompa calismayan anneye de lazim diye oneri yaparken hem mastit hem de zaman zaman yasayacagimiz sut azalmalarinda tetikleyici olarak kullandigimizi belirtmistim.
Oncelikle gogsun yumusamasi ya da sizdirmamasi sutun azalmasinin degil gogsunuzun sut kontrolunde daha tecrubeli oldugunun bir gostergesi olabilir. Bu noktada sut az-sut yok demiyoruz cunku fabrika sizsiniz sut hep var, olacak :)) vakti olana okumasi icin minik bir baslangic linki.. “Yetersiz Süt Üretimi mi ?” Giriş Dersi
Sut azalirsa artirmak icin power pump yontemi kullaniyoruz. 3 gun surecek bu kampta iyi bir ikili elektrikli pompa, bolca sabir ve 1 yardimci gerekecek. Yardimci sizin beslenmeniz ve bebegin bezi gazi gibi islerden sorumlu, siz yiyip icip (bol protein ve su) emzirip uyuyacaksiniz. İş yapmak ve kural disina cikmak yok! :)
1- 3 gun mamalari ortadan kaldiriyoruz.
2- 1.gun saat tutmadan bebege gak diyince meme, guk diyince meme veriyoruz. Her emzirme sonrasi 10dk pompa yapacak ve sonra sivi alip uyuyacaksiniz.
3- Ikinci gun power pump'a geciyoruz. Ilki sabah olmak uzere, gunde 3 kez uyaracagiz. Baslamadan memelere ilik kompres ya da masaj iyi olur. Önce çift göğsü 20 dk sağın, 20 dk dolunca 10 dk mola... sonra 10 dk daha sağın ve sağım bitince tekrar 10 dk mola... ve molanın ardından son 10 dk sağım yapıp göğsünüzü dinlendirmeye çalışın mümkünse üç-dört saat arayla gün içinde emzirme sonrasi 10’ar dk yine sağım yapın (meme basina nazik olun, onlar bize lazim).
4- 3.gun üç saatte bir emzirme sonrasi 10 dk sağım yapın. Tum bu surec beyne bebeğim süt istiyor mesajını düzenli olarak verdiginden sutunuz artacaktir inşallah

Biz de yastık kullanmıyoruz. Reflü yatağında yastıksız yatıyor
Biz yastık kullanmadık canım.Ya reflü yatağında yatırdık ya da yastiksiz sırtını destekleyip yan.
İnstada bir anne paylaşmışta bebeğin kafası düz oluyormuş bu yastıktan olmazsa dedi. Bende ilk aşamada yastık almam diye düşünüyordum aslında. Kızımın kafası düzleşmesin diye korktum bir an

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…