Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Teşekkürler ama bu nasıl liste yahu , ne yicez herşey yasak
Ben de ilk gordugumde ayni seyi demistim
Ama dikkat etmeyip yasak yiyeceklersen yedigimin gecesine inleyen bir bebisim oluyor o yuzden mecbur dikkat ediyorum
Dikkat ettigim surece kesintisiz uyuyoruz misler gibi o yuzden de bence degiyor

Çok teşekkürler Listedeki bazı şeyleri tüketiyorum Her gün 2-3 kase sütlaç yiyorum. Çiğ sütten kaynatıp yapıyor annem. Listede laktozsuz bile ilk ay tüketmeyin diyor. Acaba o gaz yapmış olabilir mi diye keselim dedik şimdi. İnşallah faydası olur

Bence ekstra bir şey yiyince hic gaz yapmayacak bir şeyse bile o gaz yapar. Sonuçta bağirsaklar her gun 2 3 kase sütlaç sindirmeye alışkın değil. Bu 2 3 kase tarhana bile olsa bence durum böyle. Yani normal beslenmeye devam metabolizma neye alıştıysa. Sütlac evet bir kase olur ama 2 3 cok bence.

Benim de hastanedeki ilk gece hemşiresi yara yaptı aslında. Sadece ucunu zorla sokmaya çalıştı. Bir de ilk emzirirken nemli bezle silip emzirmek ya da süt akıtıp öyle emzirmek faydalı oluyormuş. Ama işte bilmeyip bir kere yara yapınca geçmiyor sanırım

Göğüs ucu yaraları en çok korktuğum şeylerden biri.
Okuduğum yorumlardada hiç kuru kalmasın hep nemli tutun diyordu
Hıc krem falan kullanmadim ben 2 3 gün acidi sadece yara olmadı her emzirmeden sonra kendi sütümü sürdüm, kurumasını bekleyip öyle kapattım, ne krem, ne göğüs kalkanı ne göğüs pedi kullanmadim hepsini bosa almış oldum

Kaynasa da sütte çok laktoz var, aşırı gaz yapıyor. Yine kendimden örnek vericem ama sütlü kahve içmiştim bebiş yine isyan etmişti gece boyu tövbe bi daha sütlü bişey sokmadım ağzıma. Bide Yoğurt yememi önerdi diyetisyen ama onu da laktozsuz al dedi öyle alıyorum, ev yoğurdu yediğimde yine gaz oluyor en azından bikaç gün bu listeye uy bakalım değişen bişey olacak mı, inşallah olur

Evet normalde de çok. Ama aşırı acıkıyorum geceleri. Hamilelikte hiç yaşamadığım iştah açıklığı var. Ben de kolayıma gelince yiyordum. Şimdi artık keseyim inşallah ondandır da çocuk rahat eder artık.

Ay inşallah inşallah. Bir sütlü kahve öyle yaptıysa benim sütlaçlar çocuğuma nasıl dokundu kim bilir Bu liste inşallah şifa olur

Ah sorna ben de dünyaları yiyorum doymuyorum.
Valla bnde hatta dedim şeker mi çıktı noldu aşıya gitmişken tahlil vereyim dedim sağlık ocağında bana sıra geldi kan alma tüpü bitti öyle şansım vardır

Ah sorna ben de dünyaları yiyorum doymuyorum.
Ben de asla doymuyorum ama kilom hamilelik öncesinin de altına düştü acaba sonra bianda tüm kilolar gelir mi bunca yemeye
Bide sürekli tatlı şeyler yiyorum

Ben de asla doymuyorum ama kilom hamilelik öncesinin de altına düştü acaba sonra bianda tüm kilolar gelir mi bunca yemeye
Bide sürekli tatlı şeyler yiyorum
Düşüyorsa ne güzel. Emzirirken gelmez inşallah.
Ben hamilelikte 6,5-7 kilo gibi bir şey almıştım toplam. Eve geldiğim kiloylayım hala. 2 kilosu kalmıştı değişmedi. Umarım artmaz gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…