Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ne güzel çoğunuz bebeğinizi kucağınıza almışsınız🥰 Ben de bir an önce almak istiyorum ama benimki çok tembel. Hareketleri bile az az. İlk andan beri başı aşağıda hiç değiştirmedi:)

Doğumda normal ya da sezeryanda epidural olduysanız bel ağrısı ile ilgili bir sorun yaşadınız mı? Bel fıtığım var. Karnım pek büyümedi ama daha 12. Haftdan beri bel fıtığım zorluyor:KK43: 2 farklı doktordan görüş aldım birisi kullanmayız epidural dedi diğeri hiç alakası yok bizim anestezi ekibimiz çok iyi hiç düşünmeye gerek yok dedi. Sizde nasıl oldu?
Ben vajinal doğum olursa da epidural alacaktım ne kadar az hissedersek iyi özellikle sonrasında dikiş mikiş işlem gerekirse diye. Sezaryen oldu. Ağrım sızım hic olmadı.

Ne güzel çoğunuz bebeğinizi kucağınıza almışsınız🥰 Ben de bir an önce almak istiyorum ama benimki çok tembel. Hareketleri bile az az. İlk andan beri başı aşağıda hiç değiştirmedi:)

Doğumda normal ya da sezeryanda epidural olduysanız bel ağrısı ile ilgili bir sorun yaşadınız mı? Bel fıtığım var. Karnım pek büyümedi ama daha 12. Haftdan beri bel fıtığım zorluyor:KK43: 2 farklı doktordan görüş aldım birisi kullanmayız epidural dedi diğeri hiç alakası yok bizim anestezi ekibimiz çok iyi hiç düşünmeye gerek yok dedi. Sizde nasıl oldu?
Ben epidural sonrası hiç sorun yaşamadım, çok kolay uygulandı sonra da hiçbir şikayetim olmadı, gebelikte son trimestr belim çok zorladı beni de, doğum sonrası hemen geçti bel ağrısı. İkisinin hiç alakası yok, hem de epidurali belde daha yukarıdan uyguluyorlar

hem ıkanma olayına hem de perine mesajına başla derim,
bende 37 ci haftaya girince başlayacağım 😃

en son vakumla bebek doğdu mecburen,
şu an sağlıklı 6 yaşında elhamdulillah 🥰
Vakumla mııı 😳😳 Ama neden? Maşallah sağlıklıymış da vakum yapıyorlar mı ki hala

Perine masajını da bilmiyordum hiç ama bence gecikmişimdir😂

Ben epidural sonrası hiç sorun yaşamadım, çok kolay uygulandı sonra da hiçbir şikayetim olmadı, gebelikte son trimestr belim çok zorladı beni de, doğum sonrası hemen geçti bel ağrısı. İkisinin hiç alakası yok, hem de epidurali belde daha yukarıdan uyguluyorlar
Ya ben de öyle duydum. Belden yukarı diyorlar ama doktorun uygulamayız o zaman demesi kafamı karıştırdı.

Vakumla mııı 😳😳 Ama neden? Maşallah sağlıklıymış da vakum yapıyorlar mı ki hala

Perine masajını da bilmiyordum hiç ama bence gecikmişimdir😂

walla ıkındım ama demek ki yanlış iteklemişim çıkmadı eşek sıpası
adamlar baktı bende iş yok çektiler cocugu :KK70: :KK70: :KK70:

Aynen sabah gitmek lazımdı 😂
Ben 8.50 de gittim yine de alamadım. Yanlış strateji izledim ama. İlk tekstil ürünlerine gitmek lazımmış. Ben aktive minderi ve yürüme arkadaşıma gittim. Döndüğümde çoktaaaan talan edilmişti tekstil reyonu. Ne nevresim ne battaniye nede ikili takım vardı 🤷

Ben 8.50 de gittim yine de alamadım. Yanlış strateji izledim ama. İlk tekstil ürünlerine gitmek lazımmış. Ben aktive minderi ve yürüme arkadaşıma gittim. Döndüğümde çoktaaaan talan edilmişti tekstil reyonu. Ne nevresim ne battaniye nede ikili takım vardı 🤷
Almış bayağı kaliteli fiyatına göre. Bizim burda çok alan olmadı demek ki renkleri de varmış

Bugun ogrendigim bilgiler 😬
Biogaia ayni saatte verilmezse pek işe yaramiyormuş.
Ama bebegin bagirsak gelisimi icin prebiyotik cok onemliymis.
Maflor gaz icin iyi geliyormus.
Birde laktazm damla.
Rezene ve tane kimyon demlenip anne icmeliymis.

X