Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Allah Allah 🤔 Görümcemin erken doğdu premium care ile bundan kullandı uzun süre hiç öyle demedi.

Arkadaşlarım öyle dedi birinin 2,5 kg idi bir tek sleepy rahat oldu dedi. Diğerinin ki 3,5 idi totoya küçük gelince bez taşmış, sleepy 2ye hızlı geçti hatta.

Arkadaşlarım öyle dedi birinin 2,5 kg idi bir tek sleepy rahat oldu dedi. Diğerinin ki 3,5 idi totoya küçük gelince bez taşmış, sleepy 2ye hızlı geçti hatta.
O zaman 1 numara 140lidan 1 paket alayım bence benimki de iri olcak. O da en fazla 10 15 gün gider zaten.

kızlar merhanbalar mesajlarınızı hep okuyorum ama ben bir türlü ne almam gerektiğini bilemiyorum, ilk bebeğim aralık sonu doğum gözüküyor ve en son kontrolde doktorum iri bir bebek olacak büyük ihtimalle dedi bende şuanda 3 adet hastane çıkışı, 2-3 adet yenidoğan, 2-3 adet 0-3 ay zıbın 2-3 tane 0-3 ay tulum 2-3 tane alt üst 0-3 ay takım, 4-5 tane 0-3 ay alt pijama alıp geri kalanları 3-6 6-9 ay şeklinde almayı düşünüyorum sizce ne yapayım, tecrübeli anneler bir el atın bana

kızlar merhanbalar mesajlarınızı hep okuyorum ama ben bir türlü ne almam gerektiğini bilemiyorum, ilk bebeğim aralık sonu doğum gözüküyor ve en son kontrolde doktorum iri bir bebek olacak büyük ihtimalle dedi bende şuanda 3 adet hastane çıkışı, 2-3 adet yenidoğan, 2-3 adet 0-3 ay zıbın 2-3 tane 0-3 ay tulum 2-3 tane alt üst 0-3 ay takım, 4-5 tane 0-3 ay alt pijama alıp geri kalanları 3-6 6-9 ay şeklinde almayı düşünüyorum sizce ne yapayım, tecrübeli anneler bir el atın bana
Yeterli bence. Duruma göre eklersin. Çok da az almamak lazım yıkandı kurudu diyene kadar yetismeli. Iri ise yenidoğan bedenli hiç bir sey alma. Aldıklarının da kalıplarına bakmaya çalış bazı 0 3 aylıklar çok kücük oluyo.

Yeterli bence. Duruma göre eklersin. Çok da az almamak lazım yıkandı kurudu diyene kadar yetismeli. Iri ise yenidoğan bedenli hiç bir sey alma. Aldıklarının da kalıplarına bakmaya çalış bazı 0 3 aylıklar çok kücük oluyo.
ay evet az almamak lazım küçük alıp bir iki kez giyip ziyan etmekte istemiyorum sanırım genelde 3-6 6-9 alıcam zaten kış bebeği genelde kundaklı olacak büyük olsada sorun olmaz bence, görümcemde yeni doğum yaptı normla kiloda doğdu bebeği oda yenidoğan alma alacaksanda 1-2 parça al 40 ından sonra olmuyor diyor.

merve merve harika bir topik olmuş bayıldım. :KK200:
Baya bir okudum neler varmış böyle :KK70:
Bende böyle bir konu bulsam da okusam diyordum tam oldu :KK36:
En çok merak ettiğim şey beşik konusu benim için.
Evim 2+1 küçük odam çok küçük ve dolabımda orada diğer ıvır zıvırlarda o odada yani bebeğe tam yer yok.
Bende şimdiden oda yapmak istemiyorum ama çok kararsızım yatak falan bilemedim.
Kimler hangi yatakları kullandı.

Bir el atı verin fıstıklar :KK200:

merve merve harika bir topik olmuş bayıldım. :KK200:
Baya bir okudum neler varmış böyle :KK70:
Bende böyle bir konu bulsam da okusam diyordum tam oldu :KK36:
En çok merak ettiğim şey beşik konusu benim için.
Evim 2+1 küçük odam çok küçük ve dolabımda orada diğer ıvır zıvırlarda o odada yani bebeğe tam yer yok.
Bende şimdiden oda yapmak istemiyorum ama çok kararsızım yatak falan bilemedim.
Kimler hangi yatakları kullandı.

Bir el atı verin fıstıklar :KK200:
Hamile misin? 🥲🥲 Ben anne yanı olabilen ahşaplardan aldım. 60×120 bu çok küçük değil ama bunda 3 yaşına kadar rahat yatar. Ki daha önce de çocuğun yapısına deli yatışına göre baza ya da montessoriye geçilebilir. Ölçü bu. Parkyataklar çok seviliyo ama ben sevmiyorum plastik ve polyester malzeme diye. Sana link de atayım.

Hamile misin? 🥲🥲 Ben anne yanı olabilen ahşaplardan aldım. 60×120 bu çok küçük değil ama bunda 3 yaşına kadar rahat yatar. Ki daha önce de çocuğun yapısına deli yatışına göre baza ya da montessoriye geçilebilir. Ölçü bu. Parkyataklar çok seviliyo ama ben sevmiyorum plastik ve polyester malzeme diye. Sana link de atayım.

Evet 6 haftalık şuan minnak tamamen sürpriz yani :anne:
Hani diyorlar ya en beklemediğin anda oluyor, evet öyle oldu:dua:
Bende ufaktan bakıyorum işte ama bu topik işe yarayacak belli.

Cinsiyetin belli oldu mu seninkinin :KK36:

Arkadaşlar bebek bezi alırken prima yenidoğan var bir de prima premium care var. Sizce hangisi tercih edilmeli ilk ay için? Normalde de prima Premium alacağım ama ilk ay özellikle göbek bağı için yenidoğan daha mı iyi olur? Aranızda tecrübeli olanlar, bilgisi olanlar bi el atsa :-)
Premium care yenidoğan alın derim ve birçok çeşit bez kullanmama rağmen premium kalitesi, primanın öbür bezlerinde bile yok.

Hayırlı olsun, sağlıkla kucağınıza alın.
Şansı, bahtı açık, upuzun ömürlü, hayatının kesiştiği herkese ışık olsun inşallah.

Oh çok şükür. Çok sevindim hayırlı olsun. Sağlıkla gelsinm 🤗 Alışveriş için ayrıntıli ultrasonu bekliyoruz. Allah korusun maalesef kötü şeyler de biz insanlar için. Sonra bi almaya başlıyoruz gerisi çorap söküğü gibi geliyo. 🤣 o zamana kadar da karar verir plan yaparsın. 🤗

Oh çok şükür. Çok sevindim hayırlı olsun. Sağlıkla gelsinm 🤗 Alışveriş için ayrıntıli ultrasonu bekliyoruz. Allah korusun maalesef kötü şeyler de biz insanlar için. Sonra bi almaya başlıyoruz gerisi çorap söküğü gibi geliyo. 🤣 o zamana kadar da karar verir plan yaparsın. 🤗

Benim daha çok zamanım var.
Şimdiden genel bir taslak oluşturayım dedim okuyorum, bakıyorum falan :)
Rabbim isteyen herkese nasip etsin çok güzel duyguymuş gerçekten :KK200:
Sağlıkla gelsinler cinsiyetin hiç önemi yok benim için :KK36:

Hayırlı olsun, sağlıkla kucağınıza alın.
Şansı, bahtı açık, upuzun ömürlü, hayatının kesiştiği herkese ışık olsun inşallah.

Amin çok teşekkür ederim filmdelisi :KK36:
Bakalım merakla bekliyoruz neler olacak :)
Yorumları okuyunca alışveriş yapasım geldi :KK70:

X