Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben park yatağımdan çok memnunum kızlar.Gayet de geniş.Yatagin içine annemin aldığı reflü yatağını koyup öyle yatirioruz biz.En gerekli şeylerden biriymiş kesinlikle tavsiye ederim.Bebegi şekilden şekile sokmadan yan yatiriosunuz,iki taraftan da sabit yastık desteği var.Kendi adıma ben çok memnunum.Anneme ne gerek var da aliosun dedim ama şimdi iyiki almışsın diorum

Yav senin analığını yicem be

Kızlar reflü yatagimizin resmini yükledim.Ustune de bu battaniyeyi kullanıyoruz.Battaniyeme çok küçük diodum ama bebek gelince öyle olmadığını gördüm.Yenidogan için gayet uygun.İci de well soft yumuşacık bı malzeme.

Eklentiler

• ayicik-figurlu-triko-bebek-battaniyesi-6221-jpg.jpeg
    139,6 KB · Görüntüleme: 67
  • ayicik-figurlu-triko-bebek-battaniyesi-6220-jpg.jpeg
    127,5 KB · Görüntüleme: 68
  • ayicik-figurlu-triko-bebek-battaniyesi-6218-jpg.jpeg
    121,1 KB · Görüntüleme: 66
  • 8692241109028_1.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 74
Kiz benim.kaynanam yanımda olur ilk bi ay durur herhalde. annem de gelecek ilk günler
Oo sen kendini sağlama almışsın.
İçime umut oldun Realcim Ben uykusuzluğa alışkınımdır. Benim tek korkum ne yapacağımızı bilmediğimiz için bize yol gösterecek kimse olmayacak. Eşim büyük sözler veriyor. Dönüşümlü bakarız, yeterki evimize yabancı gelmesin diyor. Bir de ya çocuğumuzu döver, eziyet ederse diye korkuyor. Benim ev işi, yemek gibi sorunlarım olmaz. Butik otelde çalıştığım için yemek, temizliğe yardımcı yollarlar. Onlarda bir an önce benim işe dönmemi bekliyor.
Şu kocalar da bıktırdı ya
Ay benimkini görsen sanki kendi hamile. Bir kapris bir kapris

Maşallah sezaryen dikişleriyle hepsine yetebiliyor musunuz? Anneye ekstra güç mü yükleniyor, siz mi çok dirayetlisiniz. Anne olmak böyle bir şey demek ki

Ay bana koca demeyin.Beni bıktırdı benimki.Ben de evde yatılı biriyle yapamam Nihalcim.Ama bak gör zaten birine birakamicaksin,kendi gozunden bile sakinicaksin.Bi de ben kimsenin şöyle yap böyle yapini dinlemiorum artık.Her bebek kendine özel ve kendi bebeğinin dilini her anne kendisi cozermis.Benim eşim fazla bilmiş bı adam.Bi de hastanenin kitapçığında okumuş emzirmeden önce altı degismeliymis.Surekli beni taciz ediodu önce altını değiştir diye.Bebek de nasıl aglio emzirmeden önce altı degistirilince.Birak beni dedim en son.Bu bebek önce emzirme istio,sonra alt değiştirme dedim.Her bebeğin davranışı tek ve kendine özel.Bunu da en iyi sanırım biz anneleri bilicez.Kendine güven,hiç korkmaise ne zaman dönmeyi planliosun,ücretli iznin kaç ay?

Maşallah sezaryen dikişleriyle hepsine yetebiliyor musunuz? Anneye ekstra güç mü yükleniyor, siz mi çok dirayetlisiniz. Anne olmak böyle bir şey demek ki
Ben sezeryani korkunç bişi bekliodum ya ben şanslıyım doktorum iyi, ya da abartildigi kadar korkunç değil

Bakarsın ya niye bakamayasın
Bebek için değilde temizlik günlük işler için daha iyi olur
Bebek içinde zamanla karar verebilirsin
Gece ilk zaman bakıcı da olsa sen emzircen ilk 2 gün zorlanırsın sonra spontane oluyor

İlk çocukta annem 1 hafta yanımdaydı
Sadece ev işlerinde yardımcı oldu
Sonrasında toparladım, hem bebek hem ev işi eşimle idareli şekilde yaptık.

Bebeğe yardımcıya herkes yok, o kendini sana sende ona göre yaşam biçimi oturtuyorsun

Ama ilk dönem için yemek temizlik için yarım günlüğüne adam alabilirsin

Benim oğlanı önce alt değiştirip sonra emzirme yapayım dedim
Sonra baktım Kİ alt değiştirip memeye alıyorum aradan 5 dakika geçmeden adam bezi dolduruyor
Sar baştan Bez değiştirme asla kuralı bozmadı
Sonrasında önce meme o lu haliyle sonra alt değiştirme yapmaya başladım.

Yok Realcim, benimki öyle konularda haddini bilir. Ne tüp bebek tedavimde, ne hamileliğimde, ne evin işlerinde bilmişlik yapmadı. Benimkinin sorunu rahatına düşkün. Yatılı kadın alırsak adım gibi eminim kadının varlığı ona batacak.
Siz karşılaştığınız sorunları yazıyorsunuz zaten. Bende benzer şeyler yaşayacağım. Kendi başıma çözemeyeceğim şeyler olmaz inşAllah. Eğer yerime birini bulamazsam en fazla 10 gün sonra yarı zamanlı işe dönmem gerekiyor Realcim. Ama bebeği de yanımda taşıyabilirim. Dediğim gibi butik otelde çalışıyorum. Bir odayı kendime tahsis edebilirim. 10 günlük bebek arabayla 15 dk yol gider di mi?

Ben uykusuzluğa alışkınım bittercim. Benim korkum tecrübesiz olduğum için bilemediğim problemlerle karşılaşmak.
Huzurcum, benim yemek, temizlik problemim olmaz. Onlar için çalıştığım otel bana yardımcı yollar. Benim bebeğe bakmaktan yana tecrübesiz olduğum için endişelerim var. Gündüz bakıcısını da bana eğitim versin diye istiyorum.

Tecrübesizsin evet ama o an öyle bi güç geliyor ki sanki 10 bebe büyütmüşçesine
Bilmediğin bişi olursa da birbirimize burdan destek oluruz inşallah
Zamanla öğreniliyor anne bebeği zamanla çözüyor.

Emin ol tek başına cok daha guzel sinir stres olmadan bakarsın
Yeterki ev islerine yardımcı biri olsun
Sen ev isleri icin birini aldığın vakit
Bebisinle bol bol vakit geçirirsin
İkisinede kendim baktım
Beni strese sokan yemek yapabilmek
Heran gelebilecek birileri icin evi derli toplu tutabilmekti. (Simdi pandemi var gelen giden olmaz umuyorum tabi :)Birinde bikac gun annem
Digerinde k.valide vardı
K.valide habire anca bebegi salladı
Bende yemek yapmaya evi temiz tutmaya çalıştım ancak
Annemde bikac gun yemek filan yaptı bakti ben bakabiliyorum gitti
Sen bebek icin degil ev icin günlük bi yardımcı al canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…