Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben capsüle aldım. Bana sen de lütfen. 🤗 Yehoo var ayak korumalıklı o da çok güzel. Benim istediğim renk indirimde değildi o ara.
Benim baktigim da jojo idi. Bundan cok da farkli degil ama o max 25 kg idi. Bu 15 kg. Buna da dikkat etmek gerekiyor mu bilemedim.

İkea dan mobilyasını alan var mı hanımlar yada almayı düşünen bu çok tatlıymış yaaa 🙈🙈 böyle bi oyuncakları için kutu da düşünüyorum 🤨

Eklentiler

• 8E944299-C290-4976-A974-434946769FE6.png
    8E944299-C290-4976-A974-434946769FE6.png
    305,2 KB · Görüntüleme: 69
  • 9DD9360E-7D81-4CA2-BB40-8A5B627B3168.png
    9DD9360E-7D81-4CA2-BB40-8A5B627B3168.png
    229,3 KB · Görüntüleme: 68
En iyisini yapmissin cunku Gelen urun orjinal bile olsa icine suphe dusmus bir kere. Eczaneden alirsan en azindan aklinda soru isareti kalmaz, Icin rahat eder.. 😊
aynen öyle canım, kendim için kullanıcam bir ürün olsa önemli değil ama bebek söz konusu sonuçta

Ara katı olsun sallanma sistemi olsun max 25 kg ya kadar taşısın en 70cm boy 120 cm olsun marka önemli değil 🌝 civilden maller diye bir markanın kullanıyorum daha önce hiç duymamıştım ama çok memnunum
Ben de kraft calipso kullandım. 3,5 yaşına kadar onda yattı. geçen yıl kardeşimin bebeği oldu ona verdim biraz da o kullandı. şimdi ben ikinciye kullanıcam kısmetse. hala sağlam. dediğiniz gibi ara katı sallanma aparatı var, hatta dönencesi de vardı ama ben kullanmadım. max kapasiteyi bilemiyorum. ebatı da 70*120 idi. dediğim gibi 3,5 yaşına kadar çok rahat yattı.

İkea dan mobilyasını alan var mı hanımlar yada almayı düşünen bu çok tatlıymış yaaa 🙈🙈 böyle bi oyuncakları için kutu da düşünüyorum 🤨
bu oyuncak dolaplarından a101 e de geliyor. ben oğluma aldım geçen ay. 6 sepetli 2 si büyük 4 ü küçük 145 tl baya bişey topluyor çok sevdim

Kızlar bu katlanan küvet setlerinin kovasını tavsiye etmem.. Ablam yeni doğum yaptı 2 ay oldu ve sürekli dokunmayla katlanıp devrildi.. belkide bizim kovada sorun vardı bilemem ama araştırıp almakta fayda var.

Kızlar bu katlanan küvet setlerinin kovasını tavsiye etmem.. Ablam yeni doğum yaptı 2 ay oldu ve sürekli dokunmayla katlanıp devrildi.. belkide bizim kovada sorun vardı bilemem ama araştırıp almakta fayda var.
Bende okudum buna benzer bi kaç yorum aldım da kendime ama zor açılıp kapanıyor, sorn olma gbi geldi ama kapanmadan direk devrilmesinden mi bahsediyorsunuz

Yaaa aldım bn maşrabayı denedim ama kovayı denemedim ilk fırsatta bi deneyim su doldurup bakim

Artık hastane çantası listesi yapsak mı? Onları da alıp kenara koymak lazım🙄 benim listem şimdilik böyle, eksikleri ve fazlalıkları söylerseniz sevinirim😂

Anne için

• Emzirme sutyeni 2-3 adet
  • Depend
  • Gecelik 2-3 adet
  • Pijama takımı 2 adet
  • Corap 2-3 adet
  • Terlik
  • Gogus pompasi
  • Gogus pedi
  • Gogus kremi
  • Göğüs kalkanı
  • Dis fircasi/macunu
  • Catlak kremi
  • Kirli torbasi
  • Tripot
  • Makyaj malz
  • Tarak
  • Atistirmalik cerez
  • Şal
  • Uzun ped
  • Lohusa külodu

Bebek için

• Bez
  • Islak mendili
  • Biberon
  • Emzik
  • Body 3-4 adet
  • Tulum 3-4 adet
  • Puset
  • Pofuduk tulum
  • Triko bere
  • Pişik kremi
  • Hastane takımı( fotoğraf için)
  • Çorap
  • Battaniye
  • Önlük
  • Alt değiştirme örtüsü

Baba için

• Pijama takımı
  • Terlik
  • Yedek kıyafet
  • İç çamaşır
  • Diş fırçası/macun
  • Bakım kremleri
  • Şarj aleti

Bende okudum buna benzer bi kaç yorum aldım da kendime ama zor açılıp kapanıyor, sorn olma gbi geldi ama kapanmadan direk devrilmesinden mi bahsediyorsunuz
evet cnm üstten biyerden baskı uyguladığında hemen katlanıyor 1 katı o sırada da devriliyor ... ablam bide odada yıkamıştı bebişi halı falan baya talan oldu.

Zehracım Emzirme sütyenini normal ölçülerimize göre mi alıyoruz? Büyük mü?
Bn görerek baktım kalıbı büyüktü bedenimi aldım kalıplar değişkenlik gösteriyor 90b kullanıyorum bu aldığım da 90b ama büyük
Bi tık büyük olursa bnce iyi olur süt dolunca sıkmasın bi tane al memnun kalırsan devamını al derim yıkayıp yıkayıp kullanırsın 🙈

Artık hastane çantası listesi yapsak mı? Onları da alıp kenara koymak lazım🙄 benim listem şimdilik böyle, eksikleri ve fazlalıkları söylerseniz sevinirim😂

Anne için

• Depend
  • Gecelik 2-3 adet
  • Pijama takımı 2 adet
  • Corap 2-3 adet
  • Terlik
  • Gogus pompasi
  • Gogus pedi
  • Gogus kremi
  • Göğüs kalkanı
  • Dis fircasi/macunu
  • Catlak kremi
  • Kirli torbasi
  • Tripot
  • Makyaj malz
  • Tarak
  • Atistirmalik cerez
  • Şal
  • Uzun ped
  • Lohusa külodu

Bebek için

• Bez
  • Islak mendili
  • Biberon
  • Emzik
  • Body 3-4 adet
  • Tulum 3-4 adet
  • Puset
  • Pofuduk tulum
  • Triko bere
  • Pişik kremi
  • Çorap
  • Battaniye
  • Önlük
  • Alt değiştirme örtüsü

Baba için

• Pijama takımı
  • Terlik
  • Yedek kıyafet
  • İç çamaşır
  • Diş fırçası/macun
  • Bakım kremleri
  • Şarj aleti
Hastanede 2-3 emzirme sütyeni çok bn sezeryanlıydım hastanede hiç takamadım çıkarken taktım 🙈 tripot niçin 🤔 çerez senin için değilde baba için olur yiyemezsiz kuru kayısı daha iyi olur 👌🏻

Anne için

• Depend
  • Gecelik 2-3 adet
  • Pijama takımı 2 adet
  • Corap 2-3 adet
  • Terlik
  • Gogus pompasi
  • Gogus pedi
  • Gogus kremi
  • Göğüs kalkanı
  • Dis fircasi/macunu
  • Catlak kremi
  • Kirli torbasi
  • Tripot
  • Makyaj malz
  • Tarak
  • Atistirmalik cerez
  • Şal
  • Uzun ped
  • Lohusa külodu

Bebek için

• Bez
  • Islak mendili
  • Biberon
  • Emzik
  • Body 3-4 adet
  • Tulum 3-4 adet
  • Puset
  • Pofuduk tulum
  • Triko bere
  • Pişik kremi
  • Çorap
  • Battaniye
  • Önlük
  • Alt değiştirme örtüsü

Baba için

• Pijama takımı
  • Terlik
  • Yedek kıyafet
  • İç çamaşır
  • Diş fırçası/macun
  • Bakım kremleri
  • Şarj aleti
Ay baba üstüyle başıyla idare etsin be bi gece pijama takımı nedir. Ustü çok kirlenirse gelsin eve değiştirsin. Napiyim 🤪

Ayrıca triko bereni de yazmışsın farkettim. 🤣

Atıştırmalık da acıkınca esim gider alir herhalde ya o kadar da detaya ben giremicem. 🤗

O kadar göğüs aleti de bana gereksiz geldi açıkcası. Yanına al ama memeler hep ortada bebe emzirilmeye çalısıyo olacak. Tutup da krem sürülmez o esnada bence. Ya da sızıntı olacak kadar birden süt gelmez. Ya da kalkan hangi ara takılacak. Belki bi kaç göğüs pedi alırım nolur nolmaz diye. Ya da belki ben de tüm hepsinden alırım yanıma ay bilemiyorum. 🤣🤣

Gecelik ben 1 beelki alırım hiç sevmiyorum gecelik ya.

Ay baba üstüyle başıyla idare etsin be bi gece pijama takımı nedir. Ustü çok kirlenirse gelsin eve değiştirsin. Napiyim 🤪

Ayrıca triko bereni de yazmışsın farkettim. 🤣

Atıştırmalık da acıkınca esim gider alir herhalde ya o kadar da detaya ben giremicem. 🤗

O kadar göğüs aleti de bana gereksiz geldi açıkcası. Yanına al ama memeler hep ortada bebe emzirilmeye çalısıyo olacak. Tutup da krem sürülmez o esnada bence. Ya da sızıntı olacak kadar birden süt gelmez. Ya da kalkan hangi ara takılacak. Belki bi kaç göğüs pedi alırım nolur nolmaz diye. Ya da belki ben de tüm hepsinden alırım yanıma ay bilemiyorum. 🤣🤣

Gecelik ben 1 beelki alırım hiç sevmiyorum gecelik ya.
Bn gecelik almadım almam da hiç sevmim sen gibi göğüs pedi götür oldu da geldi tutar sütü 🤣🤣

X