Bebeğimin ten rengi değişti

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
970
336
25
bebek hasta covid pozitif. Ellerinin içi ayak altı kulakalrı kırmızımsı pembesi olması gerekirken böyle soluk sarımsı morumsu bi şey oldu kendi ten rengide bi soldu. Bu antibiyotiğin yan etkisimi hasta olduğu için mi böyle bundan korkmam gerekiyor mu gideyim mi hastaneye ne yapayım?

Antibiyotik olarak ne kullanıyor.
Solunumu nasıl?
ateşi var mı?
Genel durumu size iyi görünmüyorsa mutlaka doktora götürün.
Geçmiş olsun

Acile gidin. Oksijen eksikliği olabilit

Antibiyotik olarak ne kullanıyor.
Solunumu nasıl?
ateşi var mı?
Genel durumu size iyi görünmüyorsa mutlaka doktora götürün.
Geçmiş olsun
Acile gidin. Oksijen eksikliği olabilit
Ateşi çıkmıyor bende calpol vermeyi bıraktım. Uyanınca gülüyor ama bogaz agrısı oldugunu düşünüyorum. Evde camlarımız hep açık. Ama bu teninin solması her bebek hastalandıgında olur mu bilmiyorum. Yeşil kaka yapıyor oda ne zamna ilaç gibi bişey kullansak oldugu için önemsemedim. Ne zmana acile gitsek kan alırken çocugu maf edip sonra eve götürün diyolar çocuk perişan oluyor artık acile gitmeye korkuyorum

Oksijen saturasyonunu ölçtürün acilde. İyiyse kan vermeden gelirsiniz.

Benim kızım esmer, ishal olunca elleri ayakları kararmıştı. Hiç anlam vermemiştim. Doktor dolaşımı yavaşladığı için oraya daha az kan gidiyor, sorun yok demişti. Siz de kendi doktoruna sorun isterseniz. Geçmiş olsun.

Bizimkinin sarılığı var bide esmer iyice kapkara oldu yavaş yavaş sarışıgı azalıyor beyazlamaya başladıda ilkocuk deneyimsizim büyüklerin lafıyla hareket etmek istemiyorum deidm bi bakayım başına gelen varmı

Kaç aylık? En son ne zaman doktor gördü? Bir daha ne zaman doktor görecek?

Hep tecrübesiz oluyoruz çocuklar hasta olunca. Telaş yapmayın. Doktorunuzu dinleyin. Büyükler de bazen mantıklı şeyler söylüyorlar ben onları dinlemeye de karşı değilim eğer önerileri bana uyarsa

Bence muhakkak götürün bebek bu sonuçta sonrasında Allah korusun uyurken bişey olabilir en azından kafanız biraz rahatlar

2 buçuk aylık dün doktor gördü az öncede gördü götürdüm. Doktoru hiç sevmedim sonuçlar iyi çıktı. Ama yine kan aldılar çocuğumda hal kalmadı ben dede kalmadı artık az önce aynadan kendimi gördüm çökmüşüm artık ama dönüp saçımı toplamaya halim yok çocuğum iyi olsunda.. neler yaşıyoruz biz diyorum her an acaba bir şeymi olacak korkusuyla yaşıyorum hastaneye her gidişimizde kan alınıyor ve çocuk morarıyo bende onunla beraber aynı hale giriyorum:/

Bence muhakkak götürün bebek bu sonuçta sonrasında Allah korusun uyurken bişey olabilir en azından kafanız biraz rahatlar
Götürdüm çok kötü oldu kan alındı yine bana kzııyolar her dk çocuk götürlürmü diye senin yüzündne yine kan aldılar diyolar :/ ama çocugun dudakalrı bile morarmıştı

Acile mi götürüyorsunuz her seferinde? Öyleyse her seferinde sıfırdan başlanmış oluyor tedaviye çünkü doktor daha önceki doktorun gözlemini bilemez, risk almamak için baştan başlar. Düzenli olarak aynı doktora götürmenizi öneririm.

Götürdüm çok kötü oldu kan alındı yine bana kzııyolar her dk çocuk götürlürmü diye senin yüzündne yine kan aldılar diyolar :/ ama çocugun dudakalrı bile morarmıştı
Kan sonuçları normal degilmiydi sürekli ne kanı bu ? Çocuğa kan yapıcı damla falan verin. Ve evet tabiki gotureceksiniz o sizin oğlunuz. Eskiden habire görünüyorlardı da noldu birsuru bebek evde öldü. Sanki marifetmis gibi birde söylüyorlar .

Gece gitimiz için acile gidiyoruz. Çocuk ben maf olduk artık sürekli baygın düşüyordum annem perişan oldu artık. çocugum eliöden kayıp gidiyordu çok şükür ateşi atlatlık elleri ayakalrı yavaş yavaş düzeliyor. Kan alınırken tamamen morardı . Oturup ağlıyorum çaresizce. Dikişlerim zarar gördü sanırım öksürmekten inanılmaz bi agrı başladı. Bebeği götürmeseydim korkudan evde kafayı yiyecektim götürdüm kan aldılar daha beter oldu. Karanlıktan çok korkuyo zaten gece dışarı çıkınca bas bas agladı gidip dönene kadar. Bebek bakmak çok zor.

Kanda virüs var demişti devlet hastanesindkei doktor. Bu seferde kan gazına baktılar. Bu özeldi

Hayır hayır neden saha beter olsun. Siz kendinize çok kötü davranıyorsunuz. Bebek iyi. Hasta sadece. İyi olacak. Hepimiz hasta olduk. Hepimizin çocuğu hasta oluyor. Doktora götürerek çok iyi yapmışsınız. Önlemli olmak, işin uzmanı ile ilerlemek en iyisi. Kan alınması öyle önemli bir şey değil. Eğer alınmasa ve sorun olsa asıl problem o.

Alınan kanlar ufak miktarda oluyor kan ilacına o yüzden gerek olduğunu sanmıyorum

Bizimki sarılıktan ötürü hiç ağlamıyordu ben saat tutar emzirir kendim kontrol eder ikide bir bez değiştiridim çocuk resmen ağlamayı bilmiyordu. Kendi kendine uyanmaz ben uyandırıdım. bu yüzden kan alınırken nefes almayı unutup tamamen morarıyo ağlayamıyor hemşireler bile korkuyor çocuğa bi şey oldu sanıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…