Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

iyi sabirlisiniz valla
o kapiya gelip kapiyi eliyle geri ittigi andan itibaren benim icin haneye tecavuzdur kapinin arkasinda her daim elektrik supurgesi borusu tutarim o boruyu adamin beynine indirir topuklarinda sizisini hissettiririm gercekten ne munasebet kapiyi geri itmek falan

gece boyu uyutmuyorsa haksızsınız derim de öğlene kadar millet kıçını devirip uyuyacak diye 8de uyanan çocuğu mu bayıltmanız lazım? dediğiniz gibiyse durum komşular sıkıntılı ama bebek sahiplerine bebeklerinin çocuklarının sesi dışarıdan birine geldiği kadar rahatsız edici olmuyor sanırım ya hikaye eksik ya komşu manyak. kolay gelsin

insanlıgımızın geldıgı noktadan oyle utandım kı
ah guzel kardesım hıc sucunuz yok hele evladınız yavrum ya tabıkı yuruyecek bebek daha tabıkı ses cıkaracak
yatak odaları nerdeyse en uzak odada oturup yatıp kalkın bır sure bence kapıları da kapatın ama sız uzaya da gıtsenız komsunuz bence sapık sırf sızı rahatsız etmek ıcın yapıyor bunu cocuk sesı falan degıl kadının aklı yerınde degıl bence

ya kım hortlattı konuyu !
bende oturup uzuldum cocuk nerdeyse ergenlıkte sımdı :KK70:

Kizim ufakken banada cok polis geldi.kizimda delice agliyordu saolsun susmak bilmez.neymis bari cami kapasin sustursun aglatmasin her gelen polise ben susturamiyorum ya buyurun siz susturun ya sikayet eden gelsin diyip gonderiyordum.agzini mi bantlim napim bebek iste agliyor.anlayissiz insan tahammulsuz insan dolmus heryer

Üst komsumuzun 2 yaşında olduğunu tahmin ettigim bir kızı var. Yeni yeni koşmayı öğrendi, ne bulursa yerlere fırlatıyor, gece uyanıp ağlar hep. Bir kere bile ne ben ne eşim rahatsız olmayı geçtim garipsemedik bile.

Çocuğum yok ve düşünmüyorum ama çocuk bu koşar ,ağlar. Rahatsiz edilmek istemeyenler çıksın asıl müstakil eve. Durumu yoksa silikon kulak tıkacı alsınlar,annem gürültüye cok takıntılıdır yıllardır kullanır uyurken.

Ya ne hasta ruhlu insanlar var. Siz de onları şikayet etsenize ne bu rezalet?

Var böyle tipler.
Ben bekarken alt komşumuz bana takmıştı.
Yaşım daha 17-18 o zamanlar.
Köpek gibi çalışıyorum 2 iş yapıyordum çünkü durumumuz çok kötüydü.
Babam bizi terketmiş sefil durumdaydık.
Dedem bize ev aldı (dayıma ama biz oturalım diye)
Ha para biriktireyim 4 kardeşiz yetmiyor diye o yaşta nasıl bir hırs vardı.

Neyse 2 iş yapıyorum sabah 7’de kalkıyorum gece 12 bazen 1’de geliyorum.
Asansörü kullanıyorum 2. Kattayız.
Gece gece asansör ses oluyor bilmem ne diye kapıya geldi. Tamam özür dilerim merdivenleri kullanacağım dedim.

2-3 hafta geçti yine geldi.
Merdivende gece yarısı ses yapıyorsun dedi.
Ayaklarımı omuzuma alıp yürüyemem ki dedim.
(Gayet normal merdiven çıkıyordum)

Çok uğraştı. Zaten maddi yük manevi zorluk.
Çalış kıçını yırt.
Elalemin p*çlerinin kahrını biz çekiyoruz diye kapıda söylendi.
Gözümde pıt pıt yaşlar döküldü.
Aşırı büyük kavga çıktı.
Saygı felan dinlemedim (kendisi öğretmen)

Aşırı üstüne gittim kadını psikolojikmen 2 hafta boyunca mahvettim.
Sonra zaten ne zaman görse kafasını eğdi,çevirdi kurtuldum.

İnsanlığımızı kaybettik. Yaşadığınız şey normal fazla takmayın yani..

Bebeğin yürümesi ses yapmaz ki? Bence senin yürümen gürültülü. Ben de topuğa vura vura yürürdüm müstakil evden kalma alışkanlık ama sonra apartmana geçince tabi düzelttim kendimi.
Ayrıca gündüz saat kaçta başlıyor bilmiyorum ama gece yarısına kadar minimum gürültü hoş karşılanır. Biz de yaşıyoruz sonuçta ve bazen yalıtım sorunu çekirdek çitleme sesini bile duyuruyor😂
Gece olan gürültüden rahatsız olması normal ama sadece bebek ağlaması olamaz bu. Siz en iyisi biraz daha sessiz yürümeyi deneyin.
Eğer başka birşey yoksa sadece çocuksa (o da 2 yaşında bebek) şikayetten birşey çıkmaz.

Maalesef bu şekilde takıntı yaptılar mı uğraşıp dururlar
Ben senenin 9-10 ayında ülke dışındayım, yazın 2 ay kaldım. Çapraz ve alt katımdaki yaşlı Kadın kapıma not bırakmış, çocukların koşma sesinden şikayetçiyim diye . Herhalde iyi alışmış, biz yokken sessiz sedasızlığa, çocuk yan odaya yürüse rahatsız oluyorum diye not bırakmaya başladı . Çocukların arkadaşı geldi evde 3-4 çocuk sesi, hemen bir not :)
Yani gündüz vakti kim kime karışabilir ki aşırı derecede rahatsızlık veren bir ses olmadıktan sonra. Bizim komşu; O iki ayı zindan etti bize
Allah bu tip İnsanların şerrinden korusun
Size de kolaylıklar dilerim, umarım uzlaşırsınız

Bence bizim üst komşu bunları okusun da yatsin kalksın bize dua etsin ses etmiyoruz diye yaptıklarına!
3yasinda cocuklari gece 12 1 fark etmez at gibi koşturur evde cocuktur anlamaz sesten gürültüden ama aile öğretecek bazı şeyleri. Gece 1 2 gibi mutlaka mikser çalışır sesli sesli konuşurlar bazen uyuyamayiz eşimle ama 1 kere gürültüye dayanamadık artık tv bile izleyemez olduk eşim bir çıkayım belki farkında değiller dedi gitti insan gibi uyardı biraz daha düzeldiler. Yine ara ara cozutsalarda.
Insan olmak edep ahlak bilmek cok baska birsey gercekten ve bazıları bu duygulardan nasibini alamıyor. Allah yardımcınız olsun inşallah.

Bizim üst komşunun çocukları torunları gelir, ev curcuna ,bağırış çağırış , gecenin yarisi merdivenlerde koşuşturma, sürekli yere bur şeyler düşer ama ağır şeyler herhalde çünkü apartman sallanır. Alttakinin çocuğu tam 3 sene bir fiil ağladı. Gündüz de gürültülü bir şekilde oyunlar oynadı
Ama biz insanlık adına sustuk. Böyle manyaklar var. En iyisi sizin yüzünüzden çocuğumu kısıtlamayacağım deyin ama kararlı bir şekilde. Artık kendileri bilir. Beğenmeyen çıksın gitsin.

Allah yardımcınız olsun, bu turler takıntılı oluyor, oturup ses dinliyorlar resmen. Bende alt komsumdan 3 yıl çektim. Inanın oğlum çok uysal bir çocuktu. Buna rağmen oğlumun en güzel 3 yılını, yavaş türü, koşma, yüksek sesle konuşma vs diyerek zehir ettim, hala vijdanim sizlar oğlum için. Sonra kızim doğdu, çok gazlı bir bebekti. Geceleri ağlıyor diye her allahın günü ev sahibine şikayet etmeler, kapıya gelmeler... Inanın ben kimseye beddua etmem, beddualarim tuhaf şekilde tutar çünkü, ama onlara çok beddua ettim. Benden sonraki kiracı evi başlarına yıkacak, ustune bir de rezillik cikaracak biri olsun diye hergun dua ettim. Şimdi ne alemdeler bilmiyorum kendi nefretlerinde bogulmuslardir belki :)
Yaklaşık 9 aydır başka bir evdeyim. Cennete düşmüş gibiyim, bence çocuğunuza kıymayın, taşının ordan. Birakin Allahlarından bulsunlar.

Ayyy bin kez nefret ettim komsuluktan..
Dag basinda ev alicam keyif caticam yeminle..
Herkes herkesi sikayet ediyor yok sevisme sesi yok bebek seni yok o sesi yok bu sesi..
Ebesinin sesine baslarim diye dalasim var yani..
Komsulara sormak lazim artik nefes alip verme sesim sizi rahatsiz ediyor mu gidin onuda sikayet edin diye..
çiş sesi , pırt sesi de var =DDD

karşılıklı anlayış ve iletişime bağlı böyle şeyler.kimse kımsenın sorununu bilip bilmeden hurra birbirine saldırıyor.
halbuki hayvanlar iç güdüsel olarak olarak alanlarını korumak için saldırışa geçer.bir farkımız olmalı bence.
üstteki çocuğumu bağlıyım der ,alttaki kardeş hastam var der.
alttaki hasta inlemesinden rahatsız olur,üstteki müzik dinler kimi keyfi eder vs vs... insanlar ve şikayetler asla azalmaz memnunıyetsizlik ve tahammülsüzlük daha çok kelle götürür.
ve bence hassas ve karışık konular bunlar.

way arkadaş bebek sesinden dava açtılar hee :) siz bir de benim komşuları görün keşke bebek sesi olsa walla sevinçten takla atarım :KK70:

X